Czytany 1914 razy
Czytany 1759 razy
Czytany 1529 razy

"Mój Anioł się trudzi, bym wyszedł na ludzi!" Wyróżniony

 
W poniedziałek 2 października, z okazji liturgicznego wspomnienia Anioła Stróża, w naszej szkole odbył się niezwykły Bal Aniołów dla uczniów klas 1-3. Była to okazja do wspólnej zabawy, modlitwy, zdrowej rywalizacji, podziwiania pięknych strojów i plakatów wykonanych przez dzieci.
Bal rozpoczął się od modlitwy, podczas której dzieci dziękowały Bogu za opiekę swoich Aniołów Stróżów i prosiły o ich dalsze błogosławieństwo.
Pierwszą atrakcją podczas balu była prezentacja plakatów wykonanych przez dzieci, które przedstawiały: Michała, Gabriela i Rafała - wielkich Archaniołów, a także piękny portret Anioła Stróża. Każda klasa przygotowała swój plakat, na którym przedstawiła wybranego Anioła, jego imię, znaczenie, atrybuty i rolę w historii zbawienia. Plakaty były kolorowe, bogato zdobione i pełne ciekawych informacji. Można było dowiedzieć się na przykład, że imię Michał oznacza „Któż jak Bóg?”, że Gabriel jest aniołem zwiastowania, a Rafał jest aniołem towarzyszącym w podróży i uzdrawiającym. Wszystkie prace były bardzo starannie wykonane i świadczyły o dużej wiedzy i zaangażowaniu dzieci.
Po prezentacji plakatów dzieci brały udział w innych konkursach, bawiły się przy muzyce, tańczyły i śpiewały piosenki o Aniołach. 
Bal Aniołów był dla nas wszystkich niezapomnianym przeżyciem i okazją do pogłębienia naszej wiary, miłości do Boga i naszych niebieskich opiekunów. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jego organizacji i przebiegu. Niech Aniołowie Stróżowie będą przez nas coraz bardziej kochani, doceniani, niech zawsze nas chronią i prowadzą prostą drogą do Nieba!
 

bg

Adres

Szkoła Podstawowa
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.