Strona 1 z 5

15 października w Zamku Sułkowskich uczniowie klasy 3a poznali zarówno w teorii jak i praktyce ciekawą technikę zdobienia okien tak zwaną sztukę witrażu. W drugiej części warsztatów każdy z uczestników wykonał własny witraż angielski.

W październiku uczniowie klasy 2 i 3 SP odwiedzili Teatr Lalek Banialuka, w którym obejrzeli spektakl pt;"OJCZYZNA".

Przedstawienie zaaranżowane w nietypowej przestrzeni scenicznej, zaprezentowane w bezpośredniej bliskości z widzem, zainteresowało naszych najmłodszych uczniów tak bardzo, że rozmowy na temat przedstawienia toczyły się przez kolejne dni szkolne...

Następna wizyta w teatrze już w listopadzie. Mamy nadzieję,że będzie równie interesująco:)

Z radością informujemy, że Emil Kielar – uczeń klasy ósmej wziął udział w Programie Stypendialnym Fundacji Santander i został laureatem. Do Programu przystąpiło 400 uczniów z terenu całej Polski. Tylko 20 najzdolniejszych uczniów szkoły podstawowej i średniej, wśród nich Emil,  otrzyma roczne stypendium w kwocie  5 000 złotych.

11 października br. w Warszawie odbyła się gala stypendialna, podczas której zaprezentowano Stypendystów i uroczyście wręczono im czeki. W gali uczestniczył Emil wraz z rodzicami.

Emilowi życzymy, by otrzymane stypendium, które jest nagrodę za trud włożony w naukę, było też motywacją do dalszej pracy, osiągania wspaniałych wyników i realizowania młodzieńczych marzeń. Serdecznie gratulujemy!!!

emil2

We wtorek 8 października trójka naszych uczniów brała udział w przesłuchaniach muzycznych Festiwalu Piosenki Religijnej "Strefa Chwały" w Żywcu. Organizatorem tych zmagań było Miejskie Centrum Kultury. Anna i Katarzyna Konickie uczennice odpowiednio klas szóstej i ósmej wystąpiły w duecie, a ich brat Andrzej z klasy drugiej SP śpiewał jako solista. To właśnie najmłodszy uczestnik naszej szkolnej reprezentacji został najwyżej oceniony przez festiwalowe jury i zajął III miejsce w kategorii solistów i duetów dla klas I-III szkół podstawowych. Jako laureat wystąpił również w koncercie galowym Festiwalu, którego można było wysłuchać w sali Miejskiego Centrum Kultury w niedzielę 13 października. Serdecznie gratulujemy!!!

IMG 20191008 091537 IMG 20191008 092226 IMG 20191008 092717
Strona 1 z 5

Godziny pracy:

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.