Strona 1 z 4

"Milion dzieci modli się na różańcu" to międzynarodowe wydarzenie modlitewne, w które włączyła się również nasza Szkoła. 18 października, dzieci z kl. 1-3 w szkole, a uczniowie z kl. 4-8 przed cotygodniową Mszą św. szkolną, odmówili wspólnie różaniec w intencji pokoju i jedności na świecie. Była to dla nich zachęta do szukania u Boga za wstawiennictwem Maryi, pomocy i wsparcia w trudnych chwilach. Tego dnia na szkolnej Eucharystii towarzyszył nam Gość specjalny - błogosławiony Carlo Acutis, obecny w znaku relikwii. Za Jego wstawiennictwem prosiliśmy Boga o umiejętność świadczenia o Panu we wszystkich wymiarach naszej codzienności.

Zapraszamy do udziału w projekcie: ,,Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13.12.1981 - Pamiętamy”, który organizowany jest przez Kuratorium w Bielsku - Białej.

PLASTYCZNO LITERACKI 1536x1536W ramach projektu zostaną przeprowadzone dodatkowe zajęcia dotyczące Stanu Wojennego i Solidarności na Podbeskidziu. Zajęcia odbywać się będą w każdy czwartek od godziny 14:35 do 15:20 (koło historyczne) w sali nr 3.

Pamiec81 scaledDodatkowo 4 listopada w naszej szkole zorganizowana zostanie wystawa z IPN dotycząca Stanu Wojennego w Polsce. Będzie to kolejna okazja do zapoznania się z historią tego okresu poprzez tablice ukazujące ciekawe zdjęcia oraz ważne informacje. Klasy 4 – 8 zachęcamy również do udziału w konkursie plastyczno-literackim : ,,Tropiciele historii – poszukiwanie „Ludzi Solidarności”. Szczegółowe informacje znajdują się w poniższym załączniku. Wszelkich informacji udziela:

Koordynator projektu : mgr Daniel Stokłosa Nauczyciel

dodatkowo zaangażowany w projekt: s. mgr Monika Szlagor

Pobierz plik

W roku szkolnym 2021/2022 w naszej szkole wznowiono działalność koła plastyczno - artystycznego, głównym celem zajęć jest rozbudzanie kreatywnej postawy ucznia wobec sztuki i jej wytworów, tworzenie możliwości samodzielnego podejmowania działań twórczych, rozwój wyobraźni twórczej oraz umożliwienie ekspresji plastycznej.

Pani Jesień zawitała do klasy 2a. To była wyjątkowo miłe i ciekawe spotkanie:) Zapraszamy zobaczcie zdjęcia:)

Jesien2

2 października 2021 r. Stanisław Nędza uczeń 4 klasy SP ZCBM uczestniczył w turnieju POLISH OPEN Limanowa IKO Nakamura, na który przybyło 288 zawodników z 31 klubów z całej Polski. Doskonałe przygotowanie Stasia i eliminacja przeciwników postawiła go na pierwszym miejscu na podium, zdobywając złoto w konkurencji KUMITE rocznika 2010-2011. Gratulujemy!!!

Sukcesy naszego ucznia Stanisława Nędza z klasy 4 SP ZCBM powiększyły się o kolejne dwa medale z Ligi Karate Kontaktowego - Turniej Mini Challenger Opole 10.10.2021 r. Staś zdobył złoty medal w konkurencji KUMITE rocznika 2010-2011 oraz srebrny medal w konkurencji KATA.

Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych turniejach !!!

Strona 1 z 4
10zasadplakat uczniowie plakat 10zasadplakat rodzice plakat

bg

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.