Kochani Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy, Rodzice!

Tak bardzo chcielibyśmy być dziś z Wami w szkole. Z Wami na żywo świętować, modlić się, radować, wspominać, uczyć i bawić. Ten czas jednak kładzie przez nami inne wyzwania, wyznacza inne zadania i daje inne możliwości. Przesyłamy Wam krótki filmik z muzyczną dedykacją i życzeniami. Tęsknimy za Wami i czekamy na Wasz powrót do szkoły!

Dnia 21 listopada szkoła obchodzi tzw. Święto Szkoły, z tej okazji dzisiaj rano w kaplicy sióstr odbyła się Msza Święta w Intencji Społeczności Szkolnej. W ramach dzisiejszego świętowania zapraszamy do zabawy "Sprawdź swoją wiedzę na temat naszego Patrona oraz życia szkoły."

I ZABAWA - GRA MILIONERZY:

oto link: learningapps.org/watch?v=pmi7m8ii320

II ZABAWA z NAGRODAMI:

• GŁÓWNA NAGRODA: Deser i poczęstunek w Gabinecie Dyrektora z osobą Towarzyszącą;
  • Nagrody pocieszenia;
  • Ocena dodatkowa z Religi.

Poniżej link do testu za pomocą formularza TEAMS:

forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=fVTygUcMg0qWv48nFZkUqV0Q2yDuNklDnZlP0Flh73BURUQ5MDFSRTdRVEJRNk5VT0Q4U1VXRTFKVi4u

Zachęcamy do zabawy :)

Miłego Świętowania :)

Życzenia od Samorządu Uczniowskiego z okazji Święta Szkoły

Kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Szkoła do hymnu” by w przeddzień Święta Niepodległości odśpiewać wspólnie o godzinie 11:11 „Mazurka Dąbrowskiego”.

W tym roku  nie mogliśmy spotkać się osobiście , ale Uczniowie i Nauczyciele naszej szkoły zaśpiewali hymn w inny sposób. Przesłali nagrania własnego wykonania by po połączeniu utworzyć wirtualny chór. Dzięki temu domowemu muzykowaniu w projekt  zaangażowały się także ich rodziny.

Media

Narodowe Święto Niepodległości to szczególne święto w historii naszego kraju. Aby je uczcić i wyrazić szacunek do symboli narodowych, dzieci z klasy II szkoły podstawowej wykonały przepiękne prace plastyczne, wykorzystując w tym celu różne techniki. W wybrany przez siebie sposób przedstawiły godło Polski.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły 16 października 2020 roku odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia.  W oficjalnej część uroczystości najważniejszym momentem było odśpiewanie hymnu szkoły oraz złożenie przez Uczniów ślubowania;

Jako uczeń pierwszej klasy

chcę złożyć ślubowanie,

Że od dzisiaj nauka

i dążenie do wiedzy

ważną sprawą się stanie.

Że będę dzielnym, małym Polakiem,

Boga i ludzi kochającym,

Że będę dobrym, mądrym człowiekiem,

o innych się troszczącym.

Czynić dobro, radość nieść,

dumą swojej szkoły być.

Ze wszystkimi pierwszakami ślubujemy dziś.

W trakcie uroczystości Siostra Dyrektor Justyna Lampa pasowała pierwszoklasistów na uczniów oraz wręczyła wszystkim wspaniałe rogi obfitości, Siostra Wicedyrektor Helena Skupień wręczyła medale, dyplomy oraz pamiątkowe książki.

Po części oficjalnej nastąpił wyczekiwany przez Uczniów czas na poczęstunek i wspólną zabawę.

bg

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.