Czytany 2018 razy
Czytany 1867 razy
Czytany 1680 razy

 

Zebranie z Rodzicami
uczniów przyjętych do klasy 1
Szkoły Podstawowej odbędzie się
10.06.2024 o godz. 17.30 w sali nr 7 (1 piętro).


Przed spotkaniem od godz. 16.30 w sali nr 8 (obok sali nr 7) będzie możliwość zamówienia mundurka szkolnego, w związku z tym należy znać rozmiar jakie dziecko nosi ( u dziewczynek dodatkowo będzie potrzebny wzrost, obwód w pasie i długość od pasa za kolana)


Zebranie przewidziane jest tylko dla rodziców, dlatego prosimy o nie zabieranie pociech ze sobą.

 

 

 

 

Dnia 25 kwietnia odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klasy 4 pod okiem swojej wychowawczyni przygotowali uroczysty apel. Wszyscy uczestnicy uroczystości mogli przypomnieć i wzbogacić swoją wiedzę historyczną dotyczącą tej niezwykle ważnej w naszych dziejach ustawy. 

Uczennica klasy Vll - Hanna Cieślar -  wygłosiła w kwietniu dwa prawie 45-minutowe wykłady dla swoich rówieśników oraz uczniów liceum na temat twórczości Sławomira Mrożka. Podzieliła się w nich swoją wiedzą, którą zdobyła w czasie przygotowań do ostatniego etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla szkół podstawowych. Imponująca erudycja Hani pokazuje jej talent, ale jest także efektem niezwykłej pracowitości i wnikliwej lektury uczennicy, której skromność i pokora budzi nasz podziw. Życzymy Hani dalszego rozwoju pasji i wielu sukcesów!

 

Pierwszoklasistom tak spodobała się akcja pisania wierszy, że w dzień Ziemi zorganizowany został mini konkurs o tematyce dbania o planetę. Zadaniem było rozwiązanie krzyżówki , której hasłem było "segreguj śmieci". Wiedza i chęci do pomocy w ratowaniu Ziemi tych dzieciaków są ogromne. Małe upominki w postaci batoników i spacer do parku wokół szkoły zakończył świętowanie. Nasze chęci zostały w symboliczny sposób pokazane światu przez pojawienie się tabliczek z proekologicznymi hasłami na terenie szkoły.

Mam nadzieje, że zapał i chęci do działania tych młodych ludzi nie znikną wraz z wiekiem.

 

W ostatnich dniach kwietnia w naszej szkole uczniowie klasy pierwszej zamienili się w poetów. Kończąca się już wiosna została upamiętniona dzięki stworzonym przez nich, autorskich wierszach. Pomysł pojawił się przypadkiem i przerodził się w przepiękną akcję. Wszystkie wiersze zostały zaprezentowane społeczności szkolnej i rodzicom na gazetce w holu szkoły. Każdy mały artysta otrzymał dyplom i skromny upominek, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Przy jego wykorzystaniu ujawniły się inne talenty pierwszoklasistów.

Uwieńczeniem akcji” Wiosenna poezja" było stworzenie tomiku z wierszy i podarowanie go wychowawczyni. Wszystko, aby umilić Pani Beacie zwykły dzień w szkole, ale również uczcić Światowy dzień Książki i Praw Autorskich.

 

W dniach 14-20 kwietnia 2024r obchodziliśmy XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który miał nas inspirować do częstszego sięgania po Pismo Święte. Z tej okazji w naszej szkole pojawiły się plakaty przypominające o tym wyjątkowym czasie, odbywały się katechezy okolicznościowe oraz ciekawe konkursy klasowe.

Uczniowie klasy 1 SP tworzyli najpiękniejszą okładkę Pisma Świętego, uczniowie klasy 2 rysowali ulubioną scenę biblijną, natomiast uczniowie z klasy 7 i 8 projektowali T-shirt z motywem biblijnym. Licealiści z klas 3 zostali zaproszeni do stworzenia plakatu zachęcającego do czytania Pisma Świętego.

Powstały przepiękne i pomysłowe prace, dlatego wyłonienie zwycięzcy nie było łatwym zadaniem.

- Konkurs na najpiękniejszą okładkę Pisma Świętego w klasie 1a

 • I miejsce – Gosia Jachowicz
 • Wyróżnienie – Nina Bachur

- Konkurs na najpiękniejszą ilustrację biblijną w klasie 2a

 • I miejsce – Alicja Potempa, Łucja Tałaj
 • Wyróżnienie – Gosia Dobrzańska

- Konkurs „Moda na Biblię” w klasie 7a

 • I miejsce – Zuzia Musiołek
 • Wyróżnienie – Iza Gilowska, Wiktoria Mrowiec

- Konkurs „Moda na Biblię” w klasie 8a

 • I miejsce – Milena Witkowska
 • Wyróżnienie – Olivia Hawkes, Aniela Kóska

- Konkurs na plakat zachęcający do czytania Pisma Świętego w klasie 3AC

 • I miejsce – Maria Litwinek, Gosia Miodońska, Wiktoria Żur
 • Wyróżnienie – Gosia Fiszer, Kacper Kucharski

- Konkurs na plakat zachęcający do czytania Pisma Świętego w klasie 3B

 • I miejsce – Jagna Giernacka
 • Wyróżnienie – Justyna Chabros, Maksymilian Juźwiak, Nina Smaza

 

Dzisiaj Dzieci z klasy 3b samodzielnie przygotowały sobie zdrowe śniadania. Na kanapach pojawił się wesołe minki, biedronki, żuki, drzewa, motylki, a nawet Minotaur... Wszystko to sprawiło, że kanapki cieszyły oko i bardzo smakowały ? Dzieci mialy również okazję popróbować nowych smaków, np. humusu, pasty z awokado, paprykowej, czy bakłażanowej, dzieląc się między sobą tym, co przyniosły. 

Od dziś Rodzice naszych Trzecioklasistów, mogą śmiało powierzyć Dzieciom przygotowanie zdrowych i kolorowych śniadań?

 

 

23 kwietnia w gmachu Sejmu Śląskiego nastąpiła gala wręczenia nagród wielokrotnym laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Śląskie Kuratorium Oświaty. Wśród wyróżnionych  znalazł się Tomasz Koch, uczeń naszej klasy 8, laureat konkursów z geografii i fizyki. Tomkowi jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

6627a038a9caa o large

6627a06370fdd o large

Zdjęcia wykonała: Lucyna Nenow

bg

Adres

Szkoła Podstawowa
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.