Czytany 817 razy
Czytany 761 razy
Czytany 888 razy

 

W dniu 2 czerwca 2023 roku mieliśmy zaszczyt podejmować w naszej szkole Gości specjalnych: dziekana Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych ATH - Pana prof. Ernesta Zawadę i Panią prodziekan ds. studenckich - dr Justynę Wojciechowską, którzy odwiedzili nas z grupą Studentek pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Była to niezwykła okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy między naszymi placówkami.

Studentki z ATH zaprezentowały nam swoje umiejętności i pasje, przygotowując dla naszych najmłodszych uczniów niezwykle ciekawe i edukacyjne przedstawienie o planetach. Przedstawienie było pełne humoru, muzyki i efektów wizualnych, a kostiumy i rekwizyty były wykonane własnoręcznie przez aktorki, które były także scenarzystkami i reżyserkami tego spektaklu.

Dzieci były zachwycone przedstawieniem i aktywnie uczestniczyły w nim, odpowiadając na pytania i zagadki zadawane przez przyszłe Panie nauczycielki. Dowiedziały się wielu cennych wiadomości o Układzie Słonecznym i poszczególnych planetach. 

Wizyta Studentek z ATH była dla nas niezapomnianym przeżyciem i inspiracją do dalszego rozwoju. Mamy nadzieję, że nawiązana współpraca będzie trwała i przyniesie wiele korzyści dla obu stron. Serdecznie dziękujemy Władzom Uczelni i Studentkom za ich zaangażowanie i kreatywność oraz życzymy im powodzenia w dalszej nauce i przyszłej pracy pedagogicznej.

 

Dzień Dziecka to wyjątkowe święto dla każdego kto czuje się dzieckiem. W naszej szkole postanowiliśmy uczcić ten dzień w niezwykle kreatywny i zabawny sposób. Zorganizowaliśmy różne atrakcje dla naszych uczniów, ale największym hitem okazało się przedstawienie o czerwonym kapturku w wykonaniu nauczycieli!

Przedstawienie było pełne humoru, niespodzianek i efektów specjalnych. Nauczyciele wcielili się w role znanych postaci z bajki: Czerwonego Kapturka, mamy, babci, wiewiórki, gila, wilka i myśliwego. Nie zabrakło też drzew, kwiatów i zwierząt leśnych. Scenografia była kolorowa i bajkowa, a kostiumy były dopracowane w każdym szczególe.

Dzieci oglądały przedstawienie z zapartym tchem i wielkim zainteresowaniem. Śmiały się z zabawnych dialogów i sytuacji. Współczuły Czerwonemu Kapturkowi i babci, bały się wilka i kibicowały myśliwemu. Na koniec nagrodziły nauczycieli gromkimi brawami i okrzykami uznania.

Przedstawienie o czerwonym kapturku było nie tylko świetną rozrywką, ale też cenną lekcją. Dzieci dowiedziały się, jak ważne jest słuchanie rodziców i nie rozmawianie z obcymi.

Dzień Dziecka w naszej szkole był pełen radości, uśmiechu i dobrej zabawy. Dzieci poczuły się wyjątkowo i docenione. Nauczyciele pokazali swoją kreatywność, talent i zaangażowanie. Wszyscy spędziliśmy ten dzień w miłej atmosferze i wspólnie świętowaliśmy to piękne święto dzieciństwa. Nauczyciele Przedstawili Czerwonego Kapturka także naszym sąsiadkom- podopiecznym z Domu Pomocy Społecznej prowadzonym przez siostry. 

 

02 czerwca w Goszycach k/Krakowa - w jednym z najstarszych dworów w Polsce, który pamięta czasy Jana III Sobieskiego – 70 finalistów z całej Polski prezentowało swoje prace przed komisją konkursową.

W komisji zasiadali przedstawiciele IPN, Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego oraz Fundacji im. Zofii i Jana Włodków. 

Uczniowie z klasy 8a: Krzysztof Biernat, Zofia Giźlar, Stanisław Głogowski oraz Karolina Podolak zajęli zaszczytne III miejsce.

Multimedialna praca naszych uczniów zrealizowana m.in. w formie audycji radiowej pt” Generał Józef Haller von Hallenburg – jego zasługi dla polskiej gospodarki, kultury i dyplomacji” wzbudziła duże zainteresowanie i została oceniona bardzo wysoko.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

z Krakowa do Goszyc, przed obroną tematu pracy konkursowej dworek w Goszycach, laureaci po ogłoszeniu wyników konkursu i  rozdaniu nagród Goszyce, laureaci konkursu historycznego
z Krakowa do Goszyc, przed obroną tematu pracy konkursowej dworek w Goszycach, laureaci po ogłoszeniu wyników konkursu i  rozdaniu nagród Goszyce, laureaci konkursu historycznego

 

Dnia 2 czerwca w ramach zagadnień realizowanych w trakcie zajęć z EDB uczniowie klas 8 SP oraz Iac, Ib LO mogli zapoznać się z organizacją Związku Strzeleckiego oraz obsługą i zasadami bezpieczeństwa podczas użytkowania broni. Zajęcia były prowadzone przez naszego absolwenta Pawła Telok oraz obecnie zaangażowanych uczniów naszego liceum Ksawerego i Cypriana.

Dziękujemy im za podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem :)

 

Rocznica Komunii Świętej to wyjątkowa okazja do dziękczynienia Bogu za dar Eucharystii i do odnowienia naszej wiary i miłości. W tym roku, rocznicę tę obchodziły 28 maja 2023 r. w kaplicy domowej Sióstr Córek Bożej Miłości, Dzieci z kl. 4a. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Marcin Sandok.

Wśród uczestników Rocznicy były nie tylko Dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii św., ale także ich rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i nauczyciele. Wszyscy razem dziękowali Bogu za Jego obecność w Eucharystii i łaski oraz prosili o dalsze błogosławieństwo i opiekę. 

Rocznica I Komunii św. była dla wszystkich pięknym doświadczeniem Bożej miłości i bliskości. Życzymy sobie i dzieciom rocznicowym, abyśmy zawsze byli wierni naszemu Przyjacielowi Jezusowi i często Go przyjmowali do naszych serc.

 

31 maja odbył się Dzień Sportu dla uczniów klas 4-7 SP, który został zorganizowany przez uczniów klasy II B LO oraz Nauczycieli WF.

Klasy rywalizowały w 5 konkurencjach (strzelanie z łuku, skakanka, rzut piłką lekarską, bieg 4x10m, rzuty osobiste).

Najwięcej punktów wywalczyła klasa 4 SP, która zajęła I miejsce.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Klasa 4 SP
  2. Klasa 7 SP
  3. Klasa 6 SP
  4. klasa 5 SP

Wszystkim klasą dziękujemy za udział i gratulujemy osiągniętych wyników.

Zwieńczeniem Dnia Sportu był wspólny taniec BELGIJKA w wykonaniu 51 par.

 

28 maja  w kaplicy Sióstr Córek Bożej Miłości odbyła się uroczystość I Komunii św. 24 Dzieci przyjęło po raz pierwszy Ciało i Krew Pana Jezusa. Mszę świętą celebrował  ks. Tomasz Mikociak. Podczas uroczystości obecni byli rodzice, dziadkowie oraz liczni goście. To ważny moment w życiu każdego dziecka i cieszymy się, że mogliśmy ten dzień przeżyć razem z nimi. Życzymy wszystkim dzieciom pierwszokomunijnym, aby przyjmowanie Eucharystii stało się dla nich źródłem mocy w codzienności i by nie ustały w pogłębianiu więzi z Panem Jezusem do końca życia.

IMG20230528121649 IMG20230528122908 IMG20230528130714

 

27 maja Uczniowie klasy 3 SP przystąpili po raz pierwszy do sakramentu pokuty i pojednania. Po krótkim nabożeństwie pokutnym, poprowadzonym przez księdza Tomasza Mikociaka każdy z przygotowujących się do I Komunii Świętej spotkał się z Panem Jezusem miłosiernym, przebaczającym nasze grzechy.

bg

Adres

Szkoła Podstawowa
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.