Strona 1 z 6

Przypominamy, że zgłoszenie do Szkoły Podstawowej przyjmujemy tylko do 16 lutego 2024 r. (tj. do tego piątku).

wszystkie informacje dostępne pod linkiem: https://szkolacbm.pl/szkolaCBM/index.php/item/684-przyjecia-do-klasy-1-sp-2024-2025

Uczniowie klasy IV przez całe półrocze pracowali nad tym, aby ich zeszyty wyglądały estetycznie i sumiennie notowali na lekcjach. W konkursie na najpiękniejszą stronę w zeszycie do j.polskiego laureaci mieli bardzo wiele takich kartek, które zachwycały. Zwycięzcami zostali: Małgosia Potempa, Marysia Czauderna oraz Michał Piszcz.

Serdecznie gratulujemy!

24 stycznia, klasy 2 i 3b SP udały się do Chorzowa, na wycieczkę do Planetarium Śląskiego.  Uczniowie wzięli udział w  projekcji Kometa nad Szwajcarską Doliną, zajęciach dydaktycznych Królestwo Planet oraz warsztatach meteorologicznych.  Mieliśmy też okazję spotkać się z Panem Damianem Dąbrowskim, Kierownikiem Stacji Meteorologicznej, któremu podziękowaliśmy za codziennie publikowane przez niego, bardzo dokładne i sprawdzające się prognozy pogody.

8 grudnia i 19 stycznia odbyły się kolejne uroczyste Msze Święte dla wspólnoty Uczniów klas 1 - 3.  W wyjątkowym czasie Adwentu oraz okresie kolędowym, pod przewodnictwem Księdza Tomasza, zgłębialiśmy tajemnice Słowa Bożego i radowaliśmy się Darem Eucharystii.

8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Uczniowie klasy 3, którzy przegotowują się do I Komunii Świętej otrzymali pamiątkowe, poświęcone medaliki.

19 stycznia podczas Mszy Świętej Uczniowie klasy 2, biorący udział w kole fletowym, wykonali kolędę ,,Lulajże, Jezuniu".

8 stycznia 2024 r. naszą szkołę ponownie odwiedził brat Sławek, Salwatorianin, ze swoim psem, asystentem osoby niewidomej. Spotkanie odbyło się w klasach 7a, 8a i 1AC LO w ramach realizacji jednego z założeń programu profilaktyczno-wychowawczego "Różnorodność jest naszym bogactwem".

Tegoroczne przedświateczne przedstawienie jasełkowe przygotowała klasa 3 b pod kierownictwem Pani Ani Boronowskiej - Dębskiej. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem gry małych aktorów oraz ich umiejętności wokalnych. Trzecioklasiści z wielkim zaangażowaniem przypomnieli widzom historię Bożego Narodzenia, zawartą w słowach wierszy i melodiach wyśpiewanych kolęd. Serdecznie dziękujemy za piękne wprowadzenie w klimat Świąt Narodzenia Pańskiego!

W poniedziałek, 18. grudnia, klasa 5a pod opieką Pań: Iwony Adamaszek i Sabiny Mamos wyruszyła na kręgle. Do dyspozycji mieliśmy wszystkie tory więc każdy uczestnik zabawy mógł powalczyć o zwycięstwo w swojej drużynie. Choć na początku „zera” były liczne, z biegiem czasu wyniki rosły. Po dwóch godzinach zmagań, zmęczeni ale szczęśliwi, wróciliśmy piechotą do szkoły. Był to czas radości i poznawania siebie nawzajem. Wartościowo spędzony czas.

Wychowawczynie: Pani Iwona Adamaszek i Sabina Mamos.

Strona 1 z 6

bg

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.