Strona 1 z 4

Z przyjemnością informujemy, że od 3 października uczniowie klasy 3a mogą uczęszczać na terenie szkoły na profesjonalne warsztaty krawieckie.

CO DAJĄ WARSZTATY KRAWIECKIE?

•       udowodniono, iż podążanie za igłą z nitką zmusza mózg do wyjątkowego skupienia

•       warsztaty to praktyczna wiedza przydatna w codziennym życiu.

•       udział w takich zajęciach pozwala rozwinąć kreatywność dziecka.

•       praca na zajęciach uczy dokładności i wytrwałości

•       warsztaty pozwalają rozwijać uzdolnienia artystyczne

Czekamy na efekty waszej pracy:)

IMG 2844  IMG 2847 IMG 2848

Kim jestem? Dlaczego tak się czuję? Jakie wartości powinny być dla mnie najważniejsze?... Na te i inne pytania próbowali odpowiedzieć uczniowie 7 i 8 klasy Szkoły Podstawowej podczas warsztatów, które odbywały się w ramach programu Archipelag Skarbów.

Przez dwa dni – 3 i 4 października – nasi uczniowie pod czujnym okiem trenerów i nauczycieli starali się poszerzyć swoją wiedzę na temat samych siebie, emocji towarzyszących im każdego dnia, relacji z innymi osobami, a także różnorodnych problemów i pokus, które pojawiają się w ich nastoletnim życiu. Oprócz wysłuchania mini-wykładów mieli szansę także spróbować własnych sił w sytuacjach problemowych - odgrywali scenki, wspólnie tworzyli rozwiązania i dyskutowali na ważne dla siebie tematy.

Na zakończenie wzięli udział w Festiwalu Twórczości Archipelagu Skarbów, podczas którego mogli zaprezentować swoje prace związane tematycznie z tym, o czym rozmawiali przez dwa dni. Nasi wspaniali uczniowie zaskoczyli trenerów swoją pomysłowością, powstały piękne plakaty, obrazy, wiersze, a nawet puzzle!

Dwa dni rozmów, śpiewów, śmiechu i kreatywnego działania pozwoliło uczniom zdobyć wiele skarbów nie tylko tych materialnych. Wierzymy, że wiedza wyniesiona z warsztatów pozwoli im uchronić się przed zagrożeniami czekającymi na nich w nastoletnim życiu i podejmować lepsze decyzje w przyszłości.

Oj działo się, działo… Było wesoło, kolorowo, głośno, dynamicznie, apetycznie…a przede wszystkim międzynarodowo. A wszystko to dzięki Festiwalowi Piosenki Obcojęzycznej, który z okazji Dnia Języków Obcych 02.10.2019 roku, odbył się przy udziale wszystkich klas i nauczycieli Szkoły Podstawowej.

Jak na dzieci, młodzież i nauczycieli naszej szkoły przystało, cała impreza była huczna i na wysokim poziomie. Piosenki zabrzmiały w trzech językach: angielskim, włoskim i niemieckim, przy akompaniamencie nagrań, a capella oraz przy wsparciu instrumentów.

Choreografie i stroje przeszły wszelkie oczekiwania publiczności. Oprócz wymyślnych układów tanecznych, na scenę wpłynęła łódź podwodna, odwiedzili nas The Beatles oraz stateczna i zawsze elegancka Elżbieta II.

Ze wzruszeniem słuchaliśmy i przyglądaliśmy się młodym wykonawcom oraz wspierającym ich nauczycielom w następującym repertuarze:

Klasa 1 – Good morning

Klasa2 – Where are you from

Klasa 3 – Wheels on the bus

Klasa 4 – Yellow submarine

Klasa 5 – Schokolade

Klasa 6 - Baby – Hai

Klasa 7 - Zuppa Romana

Klasa 8 – Mamma Maria

Dziękujemy każdemu , który przyczynił się do powstania tego pięknego wydarzenia za prawdziwą ucztę dla oka i ucha.

Strona 1 z 4

Godziny pracy:

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.