Końcem jesieni uczniowie Szkoły Podstawowej zmierzyli się z niełatwym zadaniem, gdyż postanowili zostać znawcami z wierzeniami religijnymi Starożytnych Greków i Rzymian. Wszystko po to, by wziąć udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej. W konkursie udział wzięło piętnaścioro uczniów i wszyscy uplasowali się w pierwszej 50, a aż pięcioro zostało laureatami.

Wśród laureatów Olimpiady Mitologicznej znaleźli się: Adam Dziula z klasy 5, Marlena Rzymek z klasy 6, a także Emilia Szymkowiak, Joanna Wawryków i Wiktor Wolny z klasy 7.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów! Gratulacje!

Nowy rok przyniósł nam dobre wiadomości. Choć zmagania w konkursach przedmiotowych jeszcze trwają, to już teraz możemy się pochwalić sukcesami uczniów Szkoły Podstawowej w Olimpiadach Przedmiotowych OLIMPUS, które odbywały się w naszej szkole jesienią. Wśród laureatów Olimpiady matematycznej znaleźli się: Adam Dziula z klasy 5, Joanna Wawryków z klasy 7 oraz Julia Zielińska, Mateusz Jakubiec i Emil Kielar z klasy 8. Natomiast laureatami Olimpiady z języka angielskiego zostali: Magdalena Nowak, Joanna Wawryków i Miłosz Zimny z klasy 7.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

dla Szkoły Podstawowej ZCBM

TESTAMENT PANA JEZUSA

26 – 28 LUTY 2020 r.

Prowadzi: O. Mateusz Janyga SJ

Środa Popielcowa – 26 luty

kaplica /szkoła

Msza święta

Czwartek – 27 luty

kaplica / szkoła

Droga Krzyżowa

Spowiedź św.

Piątek – 27 luty

kaplica / szkoła

Msza święta na zakończenie

kaplica

Już kolejny raz nasi uczniowie szkoły podstawowej pod opieką nauczyciel wychowania fizycznego udali się na ciekawe zajęcia lekcji z wf, które odbyły się na Hali Sportowej Victoria Bielsko-Biała.

Tym razem był to Festiwal Zimowej Akademii Sportu, która zawiera kilkanaście konkurencji nawiązujących do zimowych dyscyplin. Uczestnicy grają w unihokeja, imitują ślizg na sankach i jazdę na desce snowboardowej, czy strzelają do celu i grają w halowy curling. Każdy z uczniów dostał kartę i zbierał punkty a na koniec otrzymał nagrodę.

Jednym z Ambasadorów tego dzieła jest Paulina Ligocka (mistrzyni świata - snowboard), która opowiadała o swoich osiągniecia i można było uzyskać autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Czekamy na kolejne edycje alternatywnych zajęć z wychowania fizycznego.

bg

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.