W piątek 29 marca nasi pierwszoklasiści licznie i aktywnie wzięli udział w klasowym konkursie recytatorskim. Zaprezentowali utwory znanych i lubianych autorów, a także kilka nowości. Dzieci wykazały wielkie zaangażowanie w przygotowanie do konkursu - o czym świadczyły wspaniale przygotowane występy. Jury pod przewodnictwem Pana mgr Piotra Sereryna miało trudne zadanie do wykonania.. Do zobaczenia na kolejnym konkursie ? ?

W marcu nasi uczniowie zajęli III miejsce w powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tym razem ścieżki warsztatowych zajęć w Zamku Sułkowskich zaprowadziły nasze pierwszaki do Wilamowic. Uczniowie poznali tradycyjne stroje wilamowskie i samodzielnie haftowali ludowe wzory z użyciem tektury i kolorowych sznurków. Zobaczcie sami ?

Z przyjemnością informujemy, że laureatami Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Mieszkam w Beskidach" zostali:

Nagroda Dyrektora Ośrodka Kultury:

I miejsce Zofia Hajduk kl.7SP

wyróżnienie Emilia Kochutek kl.3a gimnazjum

Kategoria Malowane słowem - poezja, proza

I miejsce Kacper Klimczyński kl.4 SP

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Nauczycielom naszej szkoły, którzy z dużym zaangażowaniem i poświęceniem przygotowywali uczniów do konkursów przedmiotowych i pogratulować osiągnięć:

p. Anecie Gut-Sulima: do finału przeszło 9 uczniów i 5 zostało laureatami,

p. Katarzynie Bandel i p. Dorocie Tałaj: do finału przeszło 5 uczniów, 4 zostało laureatami,

p. Joannie Then i p. Dawidowi Bartoszkowi: do finału przeszedł 1 uczeń, który został laureatem

p. Barbarze Hańderek i p. Katarzynie Błachut: do finału przeszło 7 uczniów - 4 zostało laureatami,

p. Piotrowi Sewerynowi: do finału 1 uczeń, który został laureatem,

p. Agnieszce Ostafin i p. Ani Kozieł: do finału przeszło 2 uczniów i 1 został laureatem,

p. Annie Tkocz: do finału przeszło 4 uczniów i 100% uczniów zostało laureatami,

s. Monice Szlagor i p. Annie Chorąży: do finału przeszło 3 uczniów, 2 zostało laureatami,

p. Marzenie Gruzło: do finału przeszło 2 uczniów - 1 został laureatem.

Ponadto do finału Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego i Wiedzy o Włoszech we Wrocławiu przeszły 2 nasze licealistki: Anna Kuźma i Julia Stańco! To duży sukces! Znalazły się w 10 najlepszych uczniów w Polsce! W finale (odpowiedź ustna) powalczą 03.04. Wkrótce dowiemy się także o wynikach II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego w Łodzi. Gratulujemy Pani Sylwii Stejskal!

Puchar i dyplom otrzymali uczniowie SP/G za zajęcie III miejsca w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gratulujemy Panu Tomaszowi Wiatrowskiemu!

Dziękujemy s. Katarzynie Hałas za przygotowanie uczniów do Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Biblijnego „Jonasz”. 12 uczniów z naszej szkoły przeszło do finału, który odbędzie się w najbliższym czasie (termin zostanie podany).

Gratulujemy nauczycielom wychowania fizycznego: p. Sławomirowi Błachutowi i p. Aleksandrowi Trojakowi, a także uczniom, którzy zdobyli srebrny medal w piłce siatkowej w mieście.

Na powitanie wiosny uczniowie klasy 1,2,4,5 i 7 SP wzięli udział w warsztatach ,,Fascynujący świat pszczół".

Uczniowie poznali zwyczaje pszczół, zapoznali się z historią uli, degustowali miód oraz pyłek kwiatowy, własnoręcznie zrobili świeczki z naturalnego wosku pszczelego, a także oglądali żywe pszczoły w szklanym ulu.

Zapraszamy do galerii :)

W sobotę 16 marca 2019 roku odbył się ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Wadowic II Young Chikara Cup, na który przybyło 115 zawodników. Stanisław Nędza uczeń klasy 1 SP ZCBM wywalczył pierwsze miejsce w konkurencji kumite i kategorii wiekowej 2011 Open.

Dnia 20 marca na sali gimnastycznej w SP nr 28 odbył się Finał Miejskich Igrzysk Młodzieżowych w Piłce Siatkowej – nasza Szkoła zajęła II miejsce. O mistrzostwie decydowała różnica setów i na naszą niekorzyść jeden set zadecydował o zajęciu I miejsca przez SP nr 6.

Chłopcy w składzie: M. Borkowski, K. Wolny, M. Klawida-Noga, Sz. Polakowski, Ł. Florek, P. Rodak, M. Marian, O. Seweryn, J. Stolarzewicz zapisali się w historii szkoły ponieważ w grach zespołowych to najwyższe miejsce. Gratulujemy :)

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.