W czasie wakacji sekretariat będzie czynny

od 31.07.2020 do 10.08.2020

w godz. 8.30-12-30

od 11.08.2020 do 31.08.2020

w godz. 8:30-12:30

Od 13.07.2020 do 30.07.2020
sekretariat będzie nieczynny

Z Bolivii przesylamy  podziekowania calej spolecznosci szkolnej; siostrom, nauczycielom i uczniom za zbiorke pieniedzy. Dzieki waszej pomocy udalo sie kupic do szkoly komputer i drukarke, to naprawde ogromna pomoc z Waszej strony. Muchas gracias ?

2 3

Choć sytuacja w drugim semestrze nie była najłatwiejsza i uniemożliwiła nam podjęcie wielu działań, to jednak naszym uczniom udało się wziąć udział w licznych konkursach. Niektóre z nich zdążyły się odbyć jeszcze przed ograniczeniem funkcjonowania szkoły, a pozostałe zorganizowano w formie internetowej.

Poza licznymi sukcesami w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych uczniowie SP mogą się pochwalić wysokimi wynikami w innych rozgrywkach naukowych. Nasi uczniowie zdobyli:

• 5 tytułów laureata w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym OLIMPUS
  • 3 wyniki bardzo dobre oraz 20 wyróżnień w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR
  • II miejsce w konkursie drużynowym oraz 2 indywidualne tytuły laureata w Konkursie o Puchar Dyrektora V LO
  • I miejsce oraz 2 wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Mieszkam w Beskidach"
  • tytuł laureata oraz tytuł finalistki w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych organizowany przez III LO im. S. Żeromskiego
  • 3 wyniki bardzo dobre i 3 wyróżnienia w Ogólnopolskim  konkursie ekologicznym Eko-Planeta
  • 2 tytuły laureatek w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zintegrowanej "Olimpusek"
  • III miejsce na Festiwalu Piosenki Religijnej "Strefa Chwały" w Żywcu
  • 11 tytułów laureata oraz liczne wyróżnienia w Ogólnopolskich Konkursach Przedmiotowych EDI

Ponadto, uczniowie Szkoły Podstawowej pokazali się z najlepszej strony na zawodach sportowych, co zaowocowało wysokimi wynikami. Podczas Czwartków Lekkoatletycznych dla Szkoły Podstawowej zdobyli indywidualnie trzy I, trzy II i III miejsce w różnych dziedzinach. Na Igrzyskach Dzieci zarówno drużyna dziewcząt, jak i chłopców zajęła IV miejsce w sztafetowych zawodach pływackich. Dziewczęta ponadto uplasowały się w pierwszej dziesiątce w sztafetowych biegach przełajowych oraz piłce ręcznej, a chłopcy zdobyli V miejsce w piłce ręcznej. Na Igrzyskach Młodzieży pięknie zaprezentowały się nasze starsze dziewczyny i zajęły V miejsce w sztafetowych biegach przełajowych.

Koniec roku zawsze wiąże się z rozstaniami. Rozstajemy się przecież z uczniami i nauczycielami na całe dwa miesiące. Najsmutniejsze jednak są te ostateczne rozstania i pożegnania z klasami kończącymi szkołę. 25 czerwca 2020 roku przyszło nam się pożegnać z Ósmoklasistami, a tym samym zaliczyć kolejne 32 osoby do grona Absolwentów naszej Szkoły Podstawowej. Warto zaznaczyć, że aż 24 z nich otrzymało na koniec szkoły świadectwo z wyróżnieniem.

Podczas uroczystego pożegnania, które odbyło się na prośbę uczniów i rodziców SP, padło wiele pięknych słów. Siostra Dyrektor podziękowała Ósmoklasistom za dwuletnią obecność, współpracę oraz piękne świadectwa wiary, które mogliśmy obserwować na co dzień. Wyrazy uznania przekazała także Rodzicom, zwłaszcza tym aktywnie uczestniczącym w życiu szkoły, należącym do Trójki Klasowej.

Siostra Dyrektor wraz z wychowawczynią 8 klasy, panią Marzeną Gruzło, wręczyły uroczyście Akt Nadania Godności Absolwenta Roku 2020 Annie Konieckiej oraz list gratulacyjny jej Rodzicom. Uhonorowani zostali także laureaci i finaliści kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Podziękowania wręczono także uczniom zaangażowanym w działalność Samorządu Uczniowskiego, posługę liturgiczną oraz oprawę muzyczną szkolnych Mszy Świętych.

Nasi Ósmoklasiści także postanowili podziękować za dwa lata spędzone w murach naszej szkoły. Szczególnymi słowami obdarzyli swoją wychowawczynię, która zawsze podchodziła do nich z ogromnym sercem, ale, jak sami zauważyli, potrafiła ich też skutecznie zdyscyplinować. Uczniowie przygotowali wzruszające filmowe podziękowanie dla wszystkich swoich nauczycieli.

Niespodzianką dla Absolwentów od Siódmoklasistów był występ taneczny jednej z uczennic oraz film przygotowany przez panią Anetę Gut-Sulimę. Znalazły się w nim zdjęcia uczniów 8 klasy oraz wypowiedzi niemal wszystkich nauczycieli zawierające wspomnienia związane z Ósmoklasistami oraz życzenia dla nich.

Kochani Ósmoklasiści, Absolwenci SP ZCBM! Życzymy Wam dalszych sukcesów, niegasnącego zapału do pracy oraz takiej radości, jakiej Wy nam dostarczaliście przez minione dwa lata. Rozwijajcie się pięknie, powodzenia!

bg

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.