W czasie ferii zimowych sekretariat czynny od godz. 9.00 - 11.30.

W ostatni dzień przed feriami najmłodsi Uczniowie świętowali Walentynki. Pierwszaki wykonały kartki walentynkowe i dzięki klasowej poczcie mogły przekazać je tym, których kochają. To były bardzo radosne chwile:)

Po raz kolejny w tym roku uczniowie klasy 1 SP wzięli udział w warsztatach edukacyjnych w Zamku Sułkowskich. ,,Pół złotego orła na niebieskim tle. Trzy białe lilie na czerwonym tle. Dwa czerwone kwiaty na zielonym tle". Herb naszego miasta nie jest już dla naszych pierwszaków żadną tajemnicą ? Dzieci wysłuchały krótkiego wykładu o historii naszego miasta, a także wykonały kafle przedstawiające herb Bielska - Białej. Zobaczcie, jak ochoczo pracowali nasi najmłodsi uczniowie ?

W dniu 5 lutego najmłodszych uczniów szkoły podstawowej, odwiedzili przedstawiciele Beskidzkiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego, którzy kontynuując swoją działalność profilaktyczno -edukacyjną przeprowadzili prelekcję połączoną z warsztatami dotyczącymi bezpiecznego zachowania się nad wodą. Zajęcia cieszyły się tak dużym zainteresowaniem najmłodszych, że zaplanowaliśmy ich kontynuację w okresie przedwakacyjnym:)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z JĘZYKA POLSKIEGO:

1. Zuzanna Wajdzik

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z MATEMATYKI:

1. Jakub Ledwoń
  2. Radosław Antończyk
  3. Karol Odój
  4. Kacper Podgórski
  5. Emil Kielar

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z JĘZYKA ANGIELSKIEGO:

1. Michelle Tunega

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z GEOGRAFII:

1. Zuzanna Wajdzik

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z FIZYKI:

1. Radosław Antończyk
  2. Maciej Kuś
  3. Olaf Sulima
  4. Mateusz Stachowicz
  5. Jakub Ledwoń

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z JĘZYKA POLSKIEGO:

1. Julia Caputa
  2. Klaudia Honkisz
  3. Aleksandra Rusek
  4. Magdalena Rydzewska
  5. Monika Sitarz

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z MATEMATYKI:

1. Julia Borowska
  2. Mateusz Nowak

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z JĘZYKA ANGIELSKIEGO:

1. Hanna Gala
  2. Maria Zielecka

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z HISTORII:

1. Anna Gofron
  2. Klaudia Honkisz

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z GEOGRAFII:

1. Miłosz Sacher
  2. Przemysław Dębicki
  3. Justyna Wieczorek

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z BIOLOGII:

1. Anna Kimszal
  2. Kinga Kruczek

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z CHEMII:

1. Anna Kimszal

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z FIZYKII:

1. Julia Borowska
  2. Wojciech Czyżowski
  3. Przemysław Dębicki
  4. Piotr Mularczyk

W dniu 4 lutego, uczniowie klasy SP, mieli  okazję uczestniczyć w warsztatach  przeznaczonych dla klas 2 - 3 szkół podstawowych. Temat zajęć prowadzonych przez Bibliotekę Pedagogiczną  "Twórcze podejście do nauki. Mapy myśli, techniki pamięciowe – czyli jak się uczyć, żeby się nauczyć".

Mamy nadzieję, że zdobyta podczas warsztatów wiedza, ułatwi najmłodszym uczniom proces uczenia się:)

W środę, 30.01 nasi najmłodsi Uczniowie zachwycali kolorowymi i oryginalnymi przebraniami. Od samego rana w sali numer 6, która w tym dniu stała się salą balową, słychać było wesołe dźwięki muzyki i radosny śmiech pierwszaków. Na Dzieci czekało w tym dniu mnóstwo atrakcji. Na początku odbył się pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu uczniów SP 22 im. Stefana Żeromskiego – Mai Faroń i Konrada Mikołajczyka. Następnie roztańczeni goście, którzy od kilku lat należą do Formacji Tańca Towarzyskiego ,,Monsun” zaprosili pierwszaki na warsztaty taneczne w rytm znanych przebojów. Nie zabrakło również tradycyjnych tańców na gazecie, zabawy z krzesełkami, konkurencji w grupach, degustacji soku z cytryny, zabaw kołowych i spontanicznych układów tanecznych  Pod koniec balu odwiedzili nas również niecodzienni goście – roześmiane małpki, które dołączyły do wspólnej zabawy i rozbawiły aż nas do łez
Ach, co to był za bal… Dziękujemy za wspaniałą zabawę, zwłaszcza Mai, Konradowi, Pani Jadzi, Panu Olkowi i Panu Sławkowi.

Uczniowie klasy 2 SP, 31 stycznia na moment stali się projektantami - torb na zakupy. Wszystko to za sprawą ich udziału w zajęciach organizowanych przez Muzeum w Zamku Sułkowskich. Po teoretycznych warsztatach muzealnych, gdzie zostali zapoznani z historią metalowych hoczków stroju cieszyńskiego, przeszli do części praktycznej w której opracowali własny wzór, którym ozdobili swoje ekologiczne torby.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:)

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.