Super User

Super User

Dzień 19.05.2022 r będzie długo pamiętany dla naszej całej piłkarskiej społeczności szkolnej. Oto reprezentacja najmłodszych piłkarzy klas 1-3  (roczniki 2012,2013,2014) zakwalifikowała się do Wojewódzkiego Finału Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.

We wczesnych godzinach rannych cała kadra młodych piłkarzy:
Emil D., Witold F., Wojciech K., Maciej K., Paweł M., Dawid M., Michał P., Adam P., Karol Rz., Radosław S., + fotoreporter – Piotrek K. pod opieką dwóch nauczycieli wychowania fizycznego naszej szkoły (Sławomir Błachut i Aleksander Trojak), którzy na czas trwania turnieju przyjęli zaszczytne funkcje trenera oraz asystenta wynajętym busem (ogromne podziękowania Radzie Rodziców za ufundowanie przejazdu) wyruszyła na stadion Miejskiego Ośrodka Sportu w Sosnowcu.

Jeszcze w autobusie trener udzielał ostatnich porad dotyczących taktyki gry, ze strony piłkarzy padały ostatnie bardzo dociekliwe pytania, dosłownie o wszystko ( z kim gramy?, ile gramy? o której gramy? co jak wygramy? itd.)

Po przybyciu na miejsce i przebraniu się w piękne jednolite stroje piłkarskie wszyscy udali się na weryfikację, którą przeszli pozytywnie, później na tzw. „ ściance” wykonano kilka pamiątkowych zdjęć z maskotką turnieju – misiem Kubusiem znanym z etykiet znanych soków „Kubuś”.

Po oficjalnym otwarciu turnieju drogą losowania reprezentacja rozpoczęła swoje mecze
z trzema innymi drużynami. Walka sportowa była niesamowita, podczas meczów nie brakowało pięknych asyst, celnych podań i skutecznych strzałów na bramkę. Piękna gra naszych młodych bramkarzy, którzy wykopywali piłkę bardzo daleko a jak leciała w kierunku naszej bramki to prawie za każdym razem była wyłapywana przyczyniła się do niewielkiej przewagi na rzecz naszych piłkarskich przeciwników.

Nawet bardzo gorące słońce nie przeszkodziło naszym młodym sportowcom w piłkarskich zmaganiach, Racząc się woda mineralną, która dodawała im sił szli jeszcze bardziej i mocniej do boju, wspierani okrzykami naszych kibiców- zawodników z ławki rezerwowej.

Ostatnim meczem, który wygrali 4:0 co dało im 3 miejsce w grupie nasi dzielni uczniowie
SP ZCBM-U ( co było ich okrzykiem sportowym przed każdym meczem) zakończyli swój udział w tym jakże dla wszystkich turnieju. Jeszcze kiełbaska z grilla, jakiś soczek
z Tymbarka, dyplom oraz pamiątkowe zdjęcie z pięknym pucharem całego turnieju i do domu.

W autobusie wracali zmęczeni, spoceni, wyciszeni ale jakże zadowoleni. Sam udział dla nich to piękna nagroda za cały rok pracy piłkarskiej i jednocześnie wielka przygoda.

Bardzo dziękujemy za ich piękna sportowa postawę, ducha walki, piękne tricki piłkarskie, zachowanie zasad fair play no po prostu za piękną grę BRAWO!

 

17 maja 2022 roku zakończyła się Igrzyska Dzieci - chłopców w piłce nożnej. Nasza reprezentacja sprawiła miłą niespodziankę i zmagania ukończyła na IV miejscu w naszym mieście.

Do finału nasi chłopcy dotarli bez większych problemów wygrywając wszystkie mecze. Same rozgrywki finałowe były dla nas trudne bo wypadło z powodu kontuzji dwóch najważniejszych zawodników Seweryn i Natan co utrudniło rywalizację.

Najważniejsze,że pozostali chłopcy: Maciej B., Jakub M. Stanisław Sz., Antoni K., Tomasz K., Antoni G., Wojciech D., Marek S., Filip S., Matusz W., zaprezentowali się bardzo dobrze walcząc i utrudniając przeciwnikowi. Dziękujemy Chłopcom za ich walkę do końca i sportową postawę.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA ROZGRYWEK

1. SP BTS Rekord

2. SP nr 13

3. SP nr 32

4. SP ZCBM

5-7.

Szkoła Podstawowa nr 1

Szkoła Podstawowa nr 28

Szkoła Podstawowa nr 31

8-13.

Szkoła Podstawowa nr 20

Szkoła Podstawowa nr 27

Szkoła Podstawowa nr 37 

Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 38 SP KTK

14-18.

Anglojęzyczna SP „Europejczyk”

Szkoła Podstawowa nr 30

Szkoła Podstawowa nr 33

Szkoła Podstawowa nr 22

Szkoła Podstawowa nr 9

19-21.

Szkoła Podstawowa nr 4

Szkoła Podstawowa nr 22

SP Ak. Żaków

 

12 maja 2022 r. w Sali Sejmu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odbyło się spotkanie Śląskiej Kurator Oświaty z laureatami, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w  Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego w roku szkolnym 2021/2022.

W gronie wyróżnionych znaleźli się laureaci konkursów, którzy wykazali się niezwykłą umiejętnością syntetycznego łączenia faktów i informacji, podejmując wyzwania konkursowe z kilku różnych, często odległych dyscyplin naukowych.

Z naszej szkoły na spotkanie to został zaproszony Michał Lachowski, laureat konkursów z matematyki, J. angielskiego i fizyki.

MICHALE GRATULUJEMY!!! 

M. Lachowski w KO 2

 

W dniu 13 maja klasa 2a wyruszyła na pełną wrażeń i niezwykłych doświadczeń wycieczkę nad Jezioro Żywieckie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, zobaczcie jak ciekawie spędziliśmy czas :)

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

W piątek tj. 6 maja nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt : ,,Św. Jan Paweł II - przyjaciel dzieci". W konkursie wzięło udział 11 uczniów z klas 1-3. Prace były na bardzo wysokim poziomie i  starannie wykonane. Bardzo dziękujemy dzieciom za przygotowanie prac,  a rodzicom uczniów za ich motywowanie. Dziękujemy również organizatorom konkursu : S. M. Monice Szlagor i p. Danielowi Stokłosie za pomysł i opiekę merytoryczną, a także Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.  Wystawa prac konkursowych znajduje się na gazetce przy głównym wejściu. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do ich obejrzenia !

1 1 1 1
1 1 1 1

 

20 kwietnia uczniowie klasy 5 wraz z opiekunami : mgr Marzena Gruzło i mgr Danielem Stokłosą wzięli udział w: ,,Akcji spoleczno-edukacyjnej Żonkile" pod patronatem Muzeum Polin w Warszawie , której celem było upamiętnienie powstańców getta warszawskiego. Na początku udaliśmy się pod pomnik upamiętniający Żydów poległych w czasie II wojny światowej pod którym każdy z nas złożył symbolicznego żonkila. Następnie z p. Joanna Stryjewską udaliśmy się do Gminy Żydowskiej, gdzie poznaliśmy przewodniczącą gminy p. Dorotę Wiewiórę, która opowiedziała nam historię bielskich Żydów i poszerzyła naszą wiedzę na temat judaizmu. Zobaczyliśmy również ponad stuletnią Torę i inne eksponaty znajdujące się na terenie budynku. Potem udaliśmy się do Willi Teodora Sixty, gdzie p. J. Stryjewska przybliżyła nam los Żydów w czasie II wojny światowej, opowiedziała o antysemityźmie i rasizmie. Akcja Żonkile poszerzyła naszą wiedzę na temat powstania w gettcie warszawskim i judaizmu od którego my chrześcijanie się wywodzimy.

Serdeczne dziękujemy p. Joannie Stryjewskiej za przygotowanie tej akcji oraz p. Dorocie Wiewiórze za bardzo ciekawy i treściwy wykład.

IMG 20220420 120747 IMG 20220420 121605 IMG 20220420 121707
IMG 20220420 122659 IMG 20220420 123215 IMG 20220420 125240

 

Uchwalona przez Sejm Czteroletni 3 maja 1791 r. Polska Konstytucja nie tylko odmieniła rzeczywistość ówczesnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów, ale stworzyła ponadczasowy wzór i fundament funkcjonowania państwa. Konstytucja regulowała organizację zarówno władzy jak i społeczeństwa. Wyznaczała prawa i obowiązki, a ponadto dawała nadzieję na coraz silniejsze reformy. Była pierwszym tego typu dokumentem uchwalonym w Europie i drugim na świecie. Święto Konsytutcji 3 maja to dzień, który jednoczy wszystkich polaków i daje okazję do refleksji nad istotą tego wydarzenia. Z tej okazji 27 kwietnia odbył się w naszej szkole apel,  którego celem było upamiętnienie Święta Konstytucji 3 maja. Apel, będący także ważną lekcją historii rozpoczął się odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Następnie uczniowie klasy 4 wraz z opiekunami : mgr Anną Dzidą i  mgr Danielem Stokłosą przygotowali przedstawienie, które pozwalało zapoznać się z historią wydarzenia, jego okolicznościami i celami jakie mu przyświecały. Muzyka patriotyczna związana z apelem, a przede wszystkim słynna "Majowa Jutrzenka"  nadała klimat, który w niezwykle cenny sposób wprowadził nas w nadchodzące święto.

received 318649777052247 received 336363841820071
received 545195217216105 received 708775470447493

 

W dniu 7 kwietnia zakończyły się rozgrywki na szczeblu Miejskim w Igrzyska Młodzieży w Piłce Siatkowej.

Nasi chłopcy w składzie: Jędrzejczyk Igor, Nizio Bazyli, Podgórski Karol, Wiercigroch Tymoteusz, Piazza Antoni, Trzopek Mateusz, Gąsiorek Wojciech, Nasiek Karol, Mszyca Leon – wywalczyli po raz pierwszy w historii Szkoły Podstawowej ZCBM III miejsce
w mieście Bielsko-Biała. Gratulujemy!!!!!


 

I ETAP

Szkoła Podstawowa nr 28 - SP SMS „Rekord”

2:0

SP ZCBM - SP SMS „Rekord”

2:0

Szkoła Podstawowa nr 28 - SP ZCBM

2:0


 

II ETAP

Szkoła Podstawowa nr  1  -  Szkoła Podstawowa nr  4

2:0

Szkoła Podstawowa nr 28 -   Szkoła Podstawowa nr 3

0:2

Szkoła Podstawowa nr  9   -  SP ZCBM

0:2


 

TURNIEJ FINAŁOWY

Szkoła Podstawowa nr  1  -  SP ZCBM

2:0

SP ZCBM  -  Szkoła Podstawowa nr 3

0:2

Szkoła Podstawowa nr  1  -  Szkoła Podstawowa nr 3

1:2


 

 

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1.

Szkoła Podstawowa nr 3

2.

Szkoła Podstawowa nr  1 

3.

SP ZCBM

4.

Szkoła Podstawowa nr  4

5.

Szkoła Podstawowa nr  9

6.

Szkoła Podstawowa nr 28

Szkoła Podstawowa nr 33 

7-9.

SP SMS „Rekord”

Szkoła Podstawowa nr 20

 

 

Co słychać na naszej szkolnej świetlicy? Zapraszamy do galerii :) Zobaczcie nasze piękne prace.

Adres

Szkoła Podstawowa
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.