STRZELECTWO SPORTOWE - WARSZTATY

W ramach zajęć z EDB uczniowie naszej szkoły maja do zrealizowania zagadnienia z podstawy programowej z znajomości Wojska Polskiego oraz Strzelectwa Sportowego.

Dlatego 20 listopada gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Wyższej Szkoły Finansów i Prawa oraz Wojskowego Centrum Rekrutacji, którzy zorganizowali nam warsztaty.

Po wykładzie prowadzonym przez Pana porucznika Dariusza Karwowskiego i studentkę WSFiP dotyczącym Sił Zbrojnych RP i kariery w wojsku oraz życiu w wojsku, nasi uczniowie podzielili się na dwie grupy praktyczne.

Pierwsza grupa pod okiem Pana mł. chorążego Piotra Kłysa, który udostępnił swoją kolekcję broni palnej mogli dotknąć, a zarazem nauczyć jak rozłożyć i złożyć karabin.

Druga grupa dzięki Strzelnicy laserowej pod okiem Pana Prodziekana Mariusza Kulińskiego mogła sprawdzić swoje umiejętności i ocenić swoje "SOKOLE OKO".

W trakcie przerw na strzelnicy laserowej pojawiali się nasi Nauczyciele oraz pracownicy, którzy sprawdzali swoje umiejętności.

Najlepsze wyniki uzyskała s. Helena 99 pkt oraz Pana Andrzej 97pkt.

Szczególne podziękowania należą się Panu ppłk Arturowi Prackiemu to dzięki jego pomocy mogliśmy w formie praktycznej zrealizować nasze warsztaty.

Podziękowania również dla pozostałych gości, którzy podzielili się swoimi doświadczeniem - DZIĘKUJEMY SPOŁECZNOŚĆ ZCBMu.

Czytany 171 razy

Adres

Liceum Ogólnokształcące 
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.

Top