piątek, 20 listopad 2020 10:58

Konkurs na Święto Szkoły

21 listopada to wyjątkowy dzień dla całej społeczności szkolnej. To właśnie wtedy przypada rocznica powołania liceum, w tym roku już 18. Jak powiedziała Siostra Dyrektor, jesteśmy pełnoletni :) Z tej okazji wspominamy również postać Patronki szkoły – Matki Franciszki Lechner, a przede wszystkim jej Program Życia, zasady, którymi Założycielka kierowała się na co dzień i pozostawiła swoim córkom duchowym. W tym miejscu pragniemy złożyć wszystkim Siostrom  życzenia z okazji 152. rocznicy założenia w Wiedniu Zgromadzenia Córek Bożej Miłości. Dziękujemy Wam za dobro, życzliwość, troskę i … humor :)

W tym roku nie mogliśmy się spotkać – jak nakazuje tradycja – na wspólnej Mszy Świętej i uroczystych obchodach. Osłodą jednak był interaktywny turniej wiedzy o szkole. Konkurs przygotował niezawodny Samorząd Uczniowski LO. Trzeba przyznać, że zabawa - choć wyborna - wymagała rzetelnej wiedzy. W rozgrywkach uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z Siostrami na czele. I tu należą się brawa dla naszych wychowanków, ponieważ bezapelacyjnie pokonali kadrę pedagogiczną. Należy nadmienić, iż pierwsze miejsce zdobyła klasa II B, zaś wśród nauczycieli zwyciężyła Pani Anna Kozieł. Serdecznie gratulujemy i trochę zazdrościmy :)

Jeszcze raz pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za wspólną zabawę. Dzięki niej mogliśmy poczuć to, co nas łączy i do czego tęsknimy. Bardzo!

Nasze Cudowne Siostry!

W tym ważnym dniu, jakim jest rocznica założenia Waszego Zgromadzenia pragniemy przede wszystkim podziękować za Waszą obecność. Pokazujecie nam, że służba Bogu nie musi wiązać się ze smutnym życiem – wręcz przeciwnie! Swoim byciem świadczycie o radości związanej z byciem w relacji z Bogiem. Ta postawa porywa nawet najzatwardzialsze serca. Pragniemy dodać, że nie piszemy tych wszystkich słów, ze względu na to, że „tak wypada powiedzieć komuś, gdy dziękujemy”. Pisząc te życzenia mamy przed oczami sytuacje, w których czuliśmy Waszą miłość do nas.

To, czego pragniemy Wam życzyć to Nieba! A po drodze tam, zaufania Temu u Góry, które zwycięży wszystkie Wasze troski. Chcemy również życzyć radości z Waszej pracy oraz siły do wielkich rzeczy. Jednocześnie, życzymy i tych spokojniejszych momentów, aby Siostry miały też czas na odpoczynek i chwile dla siebie, tak bardzo potrzebne każdemu!

Zapewniamy o naszej modlitwie za Was :)

Niech Pan Bóg ma Was w swojej opiece!

W imieniu wszystkich uczniów – Samorząd LO

piątek, 20 listopad 2020 13:30

Święto Szkoły

Kochani Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy, Rodzice!

Tak bardzo chcielibyśmy być dziś z Wami w szkole. Z Wami na żywo świętować, modlić się, radować, wspominać, uczyć i bawić. Ten czas jednak kładzie przez nami inne wyzwania, wyznacza inne zadania i daje inne możliwości. Przesyłamy Wam krótki filmik z muzyczną dedykacją i życzeniami. Tęsknimy za Wami i czekamy na Wasz powrót do szkoły!

środa, 11 listopad 2020 09:20

Święto 11 listopada

Dziś przypada 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował filmik upamiętniający to ważne wydarzenie. Cieszymy się, że mogliśmy uczcić Narodowe Święto Niepodległości w tak wyjątkowy sposób.

czwartek, 08 październik 2020 11:25

Samorząd Uczniowski

Mateusz Pysz   przewodniczący Franciszek Kwoczyński   zastępca przewodniczącego Radek Szostak   skarbnik

Mateusz Pysz

Zastępca przewodniczącego

Franciszek Kwoczyński

Skarbnik

Radek Szostak

Julia Gryf   członek Hanna Affanasowicz   członek Julia Kania   członek

Julia Gryf, Hanna Affanasowicz, Julia Kania

P. Anna Kozieł   opiekun SU

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest mgr Anna Kozieł

Klasy II A i II B LO wraz z wychowawczyniami i opiekunami - Siostrą wicedyrektor Heleną Skupień i Panem Sławkiem Błachutem, miały okazję podziwiać piękno bielskich wzgórz, ogrzać się i posilić przy ognisku, a nade wszystko dobrze bawić, wspólnie spędzając czas w trakcie całej wycieczki.

środa, 30 wrzesień 2020 11:14

Życzenia z okazji Dnia Chłopaka

"Drodzy Chłopcy!

Wasze wzrastanie w łasce Bożej, w mądrości, ku pięknie i odpowiedzialnie przeżywanej przyszłości polecamy Dobremu Bogu przez wstawiennictwo św. Józefa - patrona mężczyzn i ojców.

W Dniu Chłopaka zapewniamy Was o naszej pamięci w modlitwie!

Żeńska część społeczności szkolnej - Wasze Koleżanki, Nauczycielki i Siostry"

piątek, 25 wrzesień 2020 11:13

Wycieczka integracyjna I A/B

22 września klasa I A/B integrowała się na Dębowcu. Pogoda dopisała, humory też :)

Były kiełbaski z ogniska, a nawet słodkie pianki z krakersami :)

No i oczywiście wspólne zabawy, a jakże!

wtorek, 22 wrzesień 2020 11:03

Wycieczka na Szyndzielnię

Klasa II LO pozdrawia z Szyndzielni! Było upalnie, niewagonikowo, górzyście i kamieniście na szlaku, a na szczycie polankowo i zielono. Dzielni my!

1 (1)  1 (2)

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.