Super User

Super User

wtorek, 02 czerwiec 2020 11:57

Nadszedł czas rozstania...

Kochani Maturzyści, nadszedł czas rozstania, czas dla nas wszystkich niełatwy. Mamy jednak nadzieję, że ten pożegnalny film będzie dla Was osłodą, cenną pamiątką i źródłem pięknych wspomnień. 

Wiemy, że nic nie trwa wiecznie, a przed Wami nowa droga życia. Niechaj będzie radosna, pełna optymizmu i wiary. Wierzymy, że poradzicie sobie wyśmienicie. Jesteśmy z Was dumni! A czego Wam życzymy? Posłuchajcie.

wtorek, 02 czerwiec 2020 08:27

Oddawanie książek do biblioteki

Biblioteka

10 czerwca( środa)       11.30 - 15.30

16 czerwca ( wtorek)    11.30 - 15.30

18 czerwca Czwartek)   11.30 - 15.30

wtorek, 02 czerwiec 2020 07:56

AKT NADANIA GODNOŚCI ABSOLWENTA ROKU 2020

annaZ wielką radością informujemy, że tegoroczną Absolwentką Roku została Anna Kupczak, uczennica klasy III A Liceum Ogólnokształcącego Zgromadzenia Córek Bożej Miłości im. Franciszki Lechner.

Aniu, pragniemy uhonorować Twoją pracowitość, sumienność i zaangażowanie. Przez trzy lata wzorowo pełniłaś funkcję przewodniczącej Samorządu Szkolnego, podejmując szereg cennych i nowatorskich inicjatyw. Odkąd pamiętamy, zawsze miałaś głowę pełną pomysłów i potrafiłaś zainteresować nimi otoczenie. Z wielką pasją inicjowałaś współpracę i motywowałaś innych do działania, a w razie potrzeby w sposób twórczy rozwiązywałaś bieżące problemy.

Pragniemy również docenić  Twój ogromny wkład w promocję naszego liceum na stronie szkoły, w mediach społecznościowych i podczas spotkań z gimnazjalistami. Ponadto godnie reprezentowałaś szkołę w środowisku lokalnym poprzez uczestnictwo w licznych konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych. 

Jednocześnie na pochwałę zasługuje Twoja motywacja do nieustannego zdobywania wiedzy, czego dowodem jest realizacja indywidualnego toku nauczania matematyki i chemii, a także uzyskanie statusu stypendystki Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Potwierdzeniem Twojej sumiennej pracy jest uzyskanie imponującej średniej, a mianowicie 5.53.

Aniu, życzymy Ci dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Wierzymy, że Twoje liczne talenty zaowocują spełnieniem marzeń. Gratulujemy!

wtorek, 12 maj 2020 10:58

Dołącz do nas!

Pewnie zastanawiacie się nad wyborem szkoły średniej. Jeśli szukacie liceum, w którym rozwiniecie skrzydła, doskonaląc Wasze zdolności, umiejętności i pasje, to nie mogliście trafić lepiej. Tym razem nie będzie o nauce i wynikach matur, bo fakt, że jesteśmy w ścisłej czołówce naszego miasta, jest powszechnie znany.

Dziś jednak chcemy, byście zobaczyli nas w innej odsłonie. A jacy jesteśmy? Przede wszystkim otwarci, radośni, spontaniczni, pomysłowi i pełni optymizmu. Z nami nuda Wam nie grozi! I jeszcze jedno, lubimy podróże. Byliśmy wszędzie, no dobrze, ...prawie wszędzie  O tym jednak przekonajcie się sami.

piątek, 24 kwiecień 2020 13:15

Pożegnanie maturzystów

Kochani Maturzyści,

Nadszedł ostatni dzień szkoły. My jednak nie żegnamy się z Wami, ponieważ głęboko wierzymy, że za kilka tygodni spotkamy się wszyscy razem i powspominamy wspólnie spędzone lata.

Teraz nucimy słowa piosenki „Jeszcze będzie przepięknie. Jeszcze będzie normalnie”.| Będzie Kochani, wszystko przed nami. Już dziś jednak pragniemy sprezentować Wam miły upominek. Otóż klasy drugie przygotowały filmową niespodziankę. Oj, łezka zakręci się w niejednym oku!

Niechaj garść wspomnień wywoła w Was radość i wzruszenie, a może nawet tęsknotę za nami.

Życzymy Wam sukcesów na egzaminie maturalnym, spełnienia marzeń i ambitnych planów. Nie żegnamy się jednak, lecz mówimy DO ZOBACZENIA ))

czwartek, 26 marzec 2020 14:54

Klasy w roku szkolnym 2020/2021

KLASA Z ROZSZERZONĄ BIOLOGIĄ, CHEMIĄ, J.ANGIELSKIM

139412FF 0518 47B2 82C4 C3B7B8205D09

Biologia

Jeśli marzysz o studiowaniu medycyny, farmacji, biotechnologii medycznej, fizjoterapii lub pielęgniarstwa, to wybierz w naszym liceum profil z rozszerzoną biologią, chemią i językiem angielskim.

Każdego dnia prowadzimy interesujące zajęcia z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych oraz nowoczesnych technik nauczania. W praktyce uczniowie odbywają lekcje z mikroskopowania, samodzielnie przeprowadzają doświadczenia biologiczne i chemiczne, a wiosną  odbywają się zajęcia  plenerowe. Swoje pasje i zainteresowania dodatkowo mogą rozwijać, przygotowując się do konkursów i olimpiad.

 

Chemia

Maturzyści mogą wybrać egzamin maturalny z chemii. Punkty uzyskane na tym egzaminie są brane pod uwagę na wszystkich uczelniach medycznych,  biochemii, biotechnologii, chemii kosmetyków, akademii wychowania fizycznego, wszystkich kierunkach przyrodniczych, związanych z ochroną środowiska, geologią, inżynierią środowiskową i  chemiczną. 

Zapewniamy nauczanie na  wysokim poziomie oraz solidne przygotowanie do egzaminu maturalnego!


KLASA Z ROZSZERZONĄ MATEMATYKĄ, GEOGRAFIĄ, JĘZYKIEM ANGIELSKIMIMG 9100

Jeżeli planujesz studiować na którymś z kierunków ekonomicznych, technicznych czy medycznych, to wybierz w naszym liceum profil z rozszerzoną matematyką, geografią i językiem angielskim.

Wysoki  poziom nauczania i rzetelne przygotowanie do matury skutkują  100 % zdawalnością egzaminu dojrzałości. Natomiast bardzo wysokie od lat wyniki z przedmiotów kierunkowych pozwalają naszym absolwentom na dostanie się na wymarzone kierunki.

Geografia

Dobrze zdana matura z  geografii zapewnia uczniom szerokie spektrum kierunków studiów, które mogą podjąć: od kierunków ekonomicznych, przez kierunki bardziej techniczne, tj. geodezja, kartografia, geologia, geofizyka, geoinżynieria, odnawialne źródła energii, aż po kierunki niestandardowe, jak np. meteorologia, turystyka. Nasi absolwenci od lat uzyskują wysokie wyniki na maturze z tego przedmiotu.

Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania. Uczniowie pod opieką nauczycieli mogą rozwijać swoje zainteresowania, przygotowując się do konkursów i olimpiad.  Organizowane są wyjazdy naukowe i zajęcia praktyczne, m.in. na Uniwersytecie Śląskim. Mało liczne klasy pozwalają na indywidualne podejście do każdego ucznia i sprzyjają zdobywaniu wiedzy również w sposób praktyczny.

Matematyka

Matematyka nie należy do łatwych przedmiotów, ale jakaż jest satysfakcja z jej poznawania i zagłębiania się w nią! Zazwyczaj wybierają ją prawdziwi pasjonaci. 

Uczniowie mają możliwość wzięcia udziału w różnych konkursach matematycznych, np. Jagiellońskim Turnieju Matematycznym, Olimpiadzie Lingwistycznej czy Matematycznym Naboju.

Matura z matematyki na poziomie rozszerzonym umożliwia kontynuowanie nauki na: matematyce, informatyce, bioinformatyce i biologii systemów, ekonomii, finansach, inwestycjach i rachunkowości, astronomii, fizyce, medycynie, administracji, bezpieczeństwie narodowym, energetyce, elektrotechnice, elektronice, telekomunikacji, budownictwie, gospodarce przestrzennej, zarządzaniu i inżynierii produkcji, transporcie, technologii chemicznej, lotnictwie i kosmonautyce, mechanice i budowie maszyn, inżynierii środowiskowej, papiernictwie i poligrafii, mechatronice, architekturze, inżynierii biomedycznej, inżynierii środowiskowej, biotechnologii, energetyce i chemii jądrowej, chemii, ochronie środowiska, biologii, geologii, biotechnologii, etnografii i antropologii kulturowej, filozofii, a także socjologii.

Strona 1 z 6
klauzulaR klauzulaM

Adres

Liceum Ogólnokształcące 
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.

Top