baner

Super User

Super User

piątek, 10 maj 2019 09:13

Kamil - diakonem

 

Biskup Roman Pindel udzielił 8 maja 2019 r. w Wilamowicach święceń diakonatu Kamilowi Piwowarczykowi - absolwentowi Liceum Ogólnokształcącego ZCBM. Kamil przystąpił do egzaminu maturalnego w naszej szkole i rozpoczął formację w krakowskim Wyższym Seminarium Duchownym w 2014 roku.

Do święceń diakonatu przygotowywał się bezpośrednio przez uczestnictwo w tygodniowych rekolekcjach. Nowo wyświęcony diakon podejmie w ciągu najbliższego roku posługę w jednej z  parafii diecezji bielsko-żywieckiej i równocześnie rozpocznie ostatni okres formacji, przygotowujący go do święceń kapłańskich.

Naszemu absolwentowi - Kamilowi życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień życia, mocy Ducha Świętego, wierności i wytrwałości w powołaniu kapłańskim. Gratulujemy!

poniedziałek, 29 kwiecień 2019 14:41

Pożegnaliśmy uczniów klas trzecich

26 kwietnia 2019 r. uroczyście pożegnaliśmy uczniów klas trzecich. Podczas części oficjalnej prowadzący spotkanie; Anna Kupczak i Michał Trzopek powitali wszystkich gości: Dyrekcję, grono pedagogiczne, rodziców, a przede wszystkim maturzystów. Następnie odśpiewano hymn państwowy i przekazano Sztandar Liceum Zgromadzenia Córek Bożej Miłości przedstawicielom klas drugich.

IMG 2480 IMG 2481 IMG 2482

W trakcie uroczystości Siostra Dyrektor pogratulowała abiturientom pomyślnego zakończenia trzyletniej nauki w liceum, a także  życzyła wielu sukcesów na egzaminie maturalnym, spełnienia młodzieńczych pragnień i ambitnych planów.

IMG 2489

Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć wzruszających przemówień wychowawców klas: Pani Sylwii Bieniek – Zacher i Pana Piotra Seweryna.

IMG 2493 IMG 2495

Poruszającym momentem było przyznanie honorowego tytułu Absolwenta Roku Sarze Kuc z klasy III A oraz wręczenie listu gratulacyjnego rodzicom wyróżnionej absolwentki.

IMG 2498 IMG 2498

Po gromkich brawach Siostra Dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem Martynie Kiszczak i Sarze Kuc z klasy III A.

IMG 2510 IMG 2512

Podczas części oficjalnej Siostra Dyrektor serdecznie podziękowała rodzicom: Pani Aleksandrze Studenckiej, Pani Marii Batyckiej i Pani Magdalenie Stefanik za  trzyletnią współpracę i zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły.

IMG 2513 IMG 2517

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie klas drugich zaprosili wszystkich zebranych na pożegnalny występ artystyczny. W rolę utrapionego wizją matury abiturienta wcielił się Dawid Tabak.

IMG 2547

Na scenie nie zabrakło zatroskanych rodziców maturzysty, mądrego Sokratesa, czarownic rodem z tragedii Szekspira, walecznego Makbeta, pasterki Zosi z dramatu Mickiewicza, nieczułej Łęckiej i godnego współczucia Wokulskiego. Należy wspomnieć również  o pięknej oprawie muzycznej, o którą zatroszczyły się Antonina Romanowska i Dominika Szpaczek, zaś o dekorację przedstawienia zadbała Justyna Buława.

Z całego serca dziękujemy tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej pięknej uroczystości, zaś absolwentom raz jeszcze życzymy połamania piór!piątek, 26 kwiecień 2019 15:32

Dzień otwarty za nami

24 kwietnia nasze liceum odwiedziło spore grono gimnazjalistów i ósmoklasistów, którzy chcieli bliżej poznać naszą szkołę. Uczniowie zostali oprowadzeni  po budynku, odwiedzając sale z przygotowanymi doświadczeniami, pokazami i ciekawostkami naukowymi. Mieli okazję zajrzeć do świata zjawiskowej fizyki, wybuchowej chemii oraz fascynującej biologii. Spróbowali przyrządzonych przez nas włoskich przysmaków, sprawdzili swoją wiedzę w geograficznych quizach, a także zobaczyli, jak w każdej sytuacji otacza nas matematyka. Odwiedzającym zaprezentowane zostały również filmy z życia szkoły, obrazujące wiele inicjatyw i wydarzeń, które organizowaliśmy.

Uczniom na każdym kroku towarzyszyli oczywiście licealiści, gotowi odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Mamy nadzieję, że w ciągu tych kilku godzin zdołaliśmy zaspokoić ciekawość wszystkich gimnazjalistów i ósmoklasistów, a także pokazać, że nasza szkoła to naprawdę dobry wybór. 

Wrażeniami podzieliła się Ania Kupczak

piątek, 29 marzec 2019 10:18

Dzień Przedsiębiorczości

W tym roku po raz drugi nasza szkołą włączyła się w ogólnopolską inicjatywę jaką jest Dzień Przedsiębiorczości. Poniżej załączamy kilka relacji uczestników tego wydarzenia.

"Dzień 20 marca 2019 roku był okazją uczestniczenia w Dniu Przedsiębiorczości organizowanego pod patronatem prezydenta RP – Andrzeja Dudy. Nasza szkoła zaangażowała się w powyższą inicjatywę, toteż miałem okazję spędzić jeden dzień w firmie projektującej konstrukcje budowlane. Był to z pewnością czas bardzo wartościowy, gdyż niecodziennie można zobaczyć pracę w danej instytucji "od wewnątrz". Projekt ten pomógł z pewnością zweryfikować, czy dany zawód dalej jest dla nas atrakcyjny oraz czy spełnia nasze oczekiwania i wyobrażenia jakie mieliśmy w stosunku do niego przed Dniem Przedsiębiorczości. Faktem jest, iż w moim przypadku wizyta w firmie projektowej utwierdziła mnie w przekonaniu, jakiej pracy raczej bym nie mógł, a przede wszystkim nie chciał wykonywać, a o której kiedyś myślałem, że jest dla mnie odpowiednia; zanim nie sprecyzowałem ściślej swoich predyspozycji oraz planów, które nie ukrywam zawsze mogą się jeszcze zmienić. Myślę, że warto podejmować, takie przedsięwzięcia, m.in. właśnie aby sprawdzać samego siebie; jednakże Dzień Przedsiębiorczości nie może zakończyć się po wyjściu z firmy, którą zdecydowaliśmy się odwiedzić; powinien on trwać przez okres całej naszej edukacji, a wizytę w danej instytucji należy traktować jako pomoc w zweryfikowaniu samego siebie."

Mateusz, klasa IB

"Dzień Przedsiębiorczości to bardzo ciekawa i pomocna inicjatywa, szczególnie dla ludzi młodych, szukających inspiracji na swoją przyszłość. Możemy przez nią poznać obowiązki i zakres pracy pracownika oraz umiejętności jakie mogą być przydatne w danym zawodzie, czy na poszczególnym stanowisku. Pozwala to ocenić czy taka praca się nam podoba i czy nadajemy się do jej wykonywania.

Jestem bardzo zadowolona z tej inicjatywy, ponieważ bardzo dużo mogłam się dowiedzieć o pracy, która mnie interesuje, a także wiąże się z moimi umiejętnościami. Dzięki temu wiem co przyda mi się do jej wykonywania oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze studiów. Uważam, że młodzi ludzie powinni korzystać z Dnia Przedsiębiorczości, ponieważ mogą oni zobaczyć w ten sposób zobaczyć na czym polega dana praca oraz zweryfikować to ze swoimi oczekiwaniami i wyobrażeniami". 

Julia, klasa IB

"Dwudziestego dnia marca klasy pierwsze liceum przeżyły niezapomnianą podróż w świat dorosłości. Wspólnie odkrywaliśmy tajemnice wielu miejsc pracy. Jednym z naszych celów był Szpital Wojewódzki w Bielsku – Białej. Chcieliśmy zobaczyć jak wygląda codzienne życie lekarza.

Pierwszym punktem programu była konferencja o godz. 9.00 w dolnej części budynku. Tam dowiedzieliśmy się, w jaki sposób funkcjonuje szpital. Następnie udaliśmy się na oddziały, na które byliśmy zapisani. W naszym przypadku były to: gastroenterologia i kardiologia. Na miejscu czekał na nas ordynator, który przedstawił zespół i po krótce opowiedział  nam o pracy oddziału. Przez większość czasu, który tam spędziliśmy, oprowadzała nas siostra przełożona. Pielęgniarka zabrała nas na dyżurkę, pokazała szafy pełne leków oraz różne ciekawe badania takie jak EKG czy ECHO serca. Zobaczyliśmy również sale intensywnej opieki, w których leżeli sympatyczni i niejednokrotnie żartobliwi pacjenci. Ponadto, siostra zabrała nas do poradni kardiologicznej, w której zobaczyliśmy jak wygląda test wysiłkowy. Po godz. 12.00 wróciliśmy na salę konferencyjną po swoje rzeczy i z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do domu nie mogąc doczekać się następnego roku…"

Błażej, klasa IA

W piątek 12 kwietnia 2019r. odbył się wyczekiwany finał Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego organizowanego przez Uniwersytet Łódzki. Wyłoniona podczas dwóch etapów pisemnych dziesiątka najlepszych uczniów, pasjonatów języka włoskiego odpowiadała na pytania komisji konkursowej. Wspaniale zaprezentowały się uczennice naszego liceum – Julia Stańco, która zajęła II miejsce oraz Anna Kuźma, która zdobyła III miejsce w Polsce!

Ich praca, zaangażowanie i sumienność w połączeniu z pasją z jaką podchodzą do nauki języka włoskiego są imponujące!

Julio, Aniu! Gratulacje! Tak trzymajcie!

IMG 20190412 134712 IMG 20190412 135318 IMG 20190412 135409
piątek, 05 kwiecień 2019 15:32

Spektakularny sukces Ani!

Wielkim sukcesem zakończył się udział Anny Kuźma, uczennicy klasy IIA w finale Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego i Wiedzy o Włoszech „Il Bel Paese” we Wrocławiu!  We wspaniałym stylu pokonała innych finalistów, uczniów z całej Polski zachwycając międzynarodowe jury swoją wypowiedzią na temat zamków i pałaców we Włoszech i zajmując  I miejsce!!!  Zwyciężczyni w ramach nagrody głównej będzie uczestniczyć w ufundowanym przez sponsorów dwutygodniowym wakacyjnym kursie języka włoskiego w renomowanej szkole językowej w Rzymie. 

W finale naszą szkołę reprezentowała także Julia Stańco, uczennica klasy IIA.  Jej również należą się wielkie gratulacje, ponieważ w finale brało udział jedynie 10 uczniów wyłonionych spośród prawie stu uczestników I etapu tego prestiżowego konkursu!

 1 (2) 1 (3)
poniedziałek, 01 kwiecień 2019 12:12

VI edycja Nocy Doświadczeń

Za nami już VI edycja Nocy Doświadczeń. Jak co roku bardzo udana i jak mówią uczniowie, jedyna, niepowtarzalna i … za krótka.

I tym razem licealiści wraz ze swoimi nauczycielami przygotowali barwne widowisko, dzięki któremu gimnazjaliści i uczniowie klasy ósmej mogli wziąć udział w licznych eksperymentach naukowych. Nie zabrakło oczywiście zabawy z suchym lodem, ognistej trąby powietrznej, izolacji DNA kiwi, tajemniczych mikstur, głośnych wybuchów, narządów świni i … podpalenia szkoły.

Dużym powodzeniem cieszyły się również zajęcia z robotyki, na których uczniowie konstruowali roboty i samodzielnie projektowali programy sterujące, zaś na miłośników kreatywnego myślenia czekała Odyseja Umysłu.

Tuż przed północą młodzi naukowcy udali się do kaplicy na krótkie nabożeństwo, a po powrocie do szkoły obejrzeli „Ostatnią piosenkę” i „Człowieka, który odkrył nieskończoność”.

Tej nocy wielu z nas nie położyło się spać. Były za to zabawy, gry i rozmowy do rana, rozmowy, które pamięta się bardzo długo. I o to właśnie chodziło. To była wyjątkowa noc!

gosc

 

Gratulujemy uczennicom Annie Kuźmie i Julii Stańco, które zakwalifikowały się do finału IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego i Wiedzy o Włoszech "Il Bel Paese" we Wrocławiu. Nasze licealistki znalazły się pośród 10 najlepszych uczniów w Polsce! Finał odbędzie się już 3 kwietnia 2019r. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

Pragniemy serdecznie pogratulować Julii Stańco i Annie Kuźmie z kl. IIA, które osiągnęły bardzo wysoką punktację podczas II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego na Uniwersytecie Łódzkim.

Julia zdobyła najwyższą punktację w kraju, Ania po tym etapie konkursu zajmuje miejsce IV!To duży sukces, ponieważ konkurs pisało prawie 100 uczniów z całej Polski! Nasze licealistki wezmą udział w finale tego konkursu 12 kwietnia 2019r. In bocca al lupo! Powodzenia!

poniedziałek, 25 marzec 2019 08:18

Konkurs Wiedzy Liturgicznej

2 marca 2019 r. Tomasz Matyszczyk i Paweł Kapała z klasy III B uczestniczyli w finale Archidiecezjalnego Konkursu Wiedzy Liturgicznej w Krakowskim Seminarium Duchownym. Konkurs był organizowany po raz szósty przez Ruch Światło-Życie oraz Seminarium Duchowne. Nasi uczniowie zajęli miejsca 14 i 29 spośród 60 uczestników.

Gratulujemy!

Strona 1 z 5
ulotka LO CBM 2019 b2 ulotka LO CBM 2019 b1
klauzulaR klauzulaM

Godziny pracy:

Sekretarzem szkolnym jest: s. Beata Bajurska

Sekretariat jest czynny codziennie
w godzinach od 7.30 - 16.30.

Pani mgr Klaudia Tesarczyk zaprasza wszystkich zainteresowanych uczniów, nauczycieli, rodziców do odwiedzenia gabinetu pedagogicznego. 

Godziny otwarcia gabinetu pedagoga:

PONIEDZIAŁEK     13.00- 15.00 
WTOREK     8.00- 15.00 
ŚRODA     9.00- 15.30 
PIĄTEK      8.30 - 15.00

Bibliotekarzem szkolnym jest pani: mgr Marzena Gruzło.

Biblioteka zaprasza w godzinach:

PONIEDZIAŁEK 
    9:15 - 13:15
WTOREK     

9:15 - 11:15, 12:10 - 12:40

ŚRODA     9:15 - 11:15
CZWARTEK     8:15 - 9:15, 13:15 - 14.05
PIĄTEK     8:20 - 13:00

Adres

Liceum Ogólnokształcące 
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.

Top