LICEALIŚCI i SENIORZY na Drodze Krzyżowej w “Józefowie”

We wtorek 26 marca reprezentanci klas 1 AC spotkali się z seniorami Domu Dziennego Pobytu “Józefów” w Bielsku-Białej. Sercem spotkania była Droga Krzyżowa przygotowana przez młodzież oraz wspólny śpiew pieśni pasyjnych.

Świetną oprawę muzyczną spotkania zapewnili nasi uczniowie: Bartek (wiolonczela ), Krysia (ukulele), Ania (gitara). Autorską Drogę Krzyżową prowadziły Asia i Karolina. Po zakończeniu części oficjalnej młodzież zadbała o słodki poczęstunek dla seniorów; domowe wypieki przygotowały Nikola i Karolina. 

Opiekę pedagogiczną nad młodzieżą sprawowała p. Klaudia Tesarczyk. Nad przebiegiem spotkania czuwała p.Dorota Karasińska – kierownik DDP.  

Katolicki Dom Opieki “ Józefów” - przy ulicy Grzybowej 8 w Bielsku-Białej -  jest ośrodkiem wszechstronnej pomocy społecznej dla seniorów prowadzonym przez Klub Inteligencji Katolickiej. Tworzą go takie palcówki jak: stacjonarny Dom Pomocy Społecznej Matki Bożej Nieustającej Pomocy z całodobowa opieką dla seniorów, Dom Dzieciątka Jezus ( dawna świetlica Dzieciątka Jezus dla dzieci i młodzieży) w którym aktualnie mieszkają uchodźcy z Ukrainy: matki z dziećmi oraz Dom Dziennego Pobytu. Seniorzy mają do dyspozycji piękny park oraz kaplicę św. Józefa, którą 23 maja 2001 roku poświęcił JE ks. biskup Tadeusz  Rakoczy.

Więcej o Katolickim Domu Opieki "Józefów" na https://www.kikjozefow.org.pl/

autor zdjęć: Natalia Borowicz

 

Czytany 192 razy

Adres

Liceum Ogólnokształcące 
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.

Top