środa, 23 listopad 2022 10:05

Święto szkoły

SW

21 listopada cała społeczność szkolna obchodziła Święto Szkoły. Z tej okazji uczniowie wraz z wychowawcami udali się na Mszę Świętą, podczas której uczniowie klas I złożyli uroczyste ślubowanie.

Po Eucharystii uczniowie obejrzeli krótki program artystyczny, w którym został przedstawiony program życia Matki Franciszki Lechner - patronki szkoły.

Następnie wszystkie klasy wzięły udział w tzw. Grze miejskiej, podczas której mogli wykazać się wiedzą dotyczącą Franciszki Lechner.

wtorek, 22 listopad 2022 14:20

Wiedeń

W piątek, 18 listopada uczniowie liceum ZCBM mieli okazję wybrać się na wycieczkę do Wiednia. Młodzi podróżnicy zwiedzili część najważniejszych zabytków, takich jak kolorowy dom Hundertwassera, pałac Belweder ze słynnym „Pocałunkiem” Klimta, rezydencję Habsburgów - Hofburg, katedrę Stephansdom oraz Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Sztuki . Dodatkowo mieli rownież okazję zakupić pamiątki na słynnych wiedeńskich jarmarkach świątecznych!
Całą wycieczkę oraz drogę do Wiednia uczniowie spędzili w cudownej atmosferze. Szczególne podziękowania za wspaniałą organizację wycieczki należą się Pani Agacie Giczali-Naróg, bez której wyjazd ten nie odbyłby się. Dziękujemy!

piątek, 18 listopad 2022 11:15

Pizza

Wczoraj na lekcji języka włoskiego klasa 3AB przygotowała prawdziwą włoską pizzę. Młodzi "pizzaiolo" bawili się świetnie, a atmosfera w klasie (podgrzana piecem do pizzy ? ) była iście gorąca. Jednym słowem - warto się uczyć włoskiego od kuchni

piątek, 18 listopad 2022 08:21

Drony Tello

Drony Tello w szkole. Na popołudniowych zajęciach informatyki nasi uczniowie liceum zmierzyli się z powietrznymi torami przeszkód.

wtorek, 15 listopad 2022 10:11

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

W ubiegły czwartek Liceum ZCBM włączyło się w obchody Narodowego Święta Niepodległości.
W tym roku zadanie przygotowania uroczystości spoczęło na barkach klasy 1AC oraz ich wychowawczyni, pani Anny Kozieł. Podczas wspólnego spotkania, zorganizowano szybki test wiedzy o Polsce, który wygrały klasy 2B i 4CD. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za przygotowanie tak pięknego apelu.

czwartek, 03 listopad 2022 09:16

Otrzęsiny klas pierwszych liceum ZCBM

28 października klasy drugie zorganizowały huczne otrzęsiny uczniów i uczennic klas pierwszych. Nasi uczniowie wcielili się w "prawdziwych" żołnierzy, aby sprawdzić swoje umiejętności w arcytrudnym wojskowym szkoleniu ?
Każda grupa miała okazję zaprezentować swoją wiedzę z zakresu geografii oraz pierwszej pomocy, jak również wykazać sie doskonałą tężyzną fizyczną (tor przeszkód) i sokolim wzrokiem (strzelanie z łuku). Cóż za emocje!

czwartek, 27 październik 2022 09:14

Dzień Kolorowy

Uczniowie Liceum ZCBM w wielobarwnej odsłonie:-) ...czyli Dzień Kolorowy w naszym LO.

czwartek, 20 październik 2022 13:09

TAJEMNICA CIEMNOŚCI...

W poniedziałek 17 października klasy pierwsze Liceum ZCBM wybrały się na wycieczkę do Katowic do muzeum Tajemnicy Ciemności, gdzie mogły pogłębić wiedzę o funkcjonowaniu osób niewidomych i niedowidzących.
Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tego niecodziennego doświadczenia.

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.