czwartek, 04 luty 2021 13:51

Osiągnięcia uczniów liceum

Napisał

 

 • Rok szkolny 2019/2020

  • Uczennica Julia Janczura zajęła I MIEJSCE w kategorii młodzieżowej 77 Ogólnopolskiego Konkursu Szopek Krakwskich. Gratulujemy Julii wielkiego talentu i pracowitości!
  • Uczennice Alicja Kwaśny i Anna Kupczak wzięły udział w Ogólnopolskim Jagiellońskim Turnieju Matematycznym. Do trzeciego etapu przeszła Anna Kupczak. Serdecznie gratulujemy!
  • W grudniu 2019 przysnano stypendia naukowe uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. Uhonorowani zostali: Franciszek Kwoczyński IA, Antoni Kwoczyński IIB, Mateusz Pysz IIB, Alicja Kwaśny IIA, Paweł Miros IIIB, Julia Konopka ICD, Hanna Affanasowicz IA, Joanna Mynarska IIB, Mikołaj Zuziak IIB, Liwia Perkanowska IIA, Julia Stańco IIIA, Magdalena Damek IIIA, Bartłomiej Ajchler IIIB, Alicja Slian, IB, Blanka Nizio ICD, Karol Odój ICD, Krzysztof Kuźma ICD, Julia Kóska ICD, Karolina Nasiek ICD, Agnieszka Dryjak IB, Kamila Adamczyk IA, Patrycja Wrona IIB, Błażej Kwaśniewski IIA, Antonina Romanowska IIIA, Anna Kuźma IIIA, Anna Kupczak IIIA, Faustyna Gołąbek IIB i Dawid Szypuła IB. Gratulujemy i życzymy salszych sukcesów.
  • Stypendium Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcia naukowe otrzymał Mateusz Pysz, natomiast Alicja Slian uzyskała Stypendium Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia sportowe. Kochani, jesteśmy z Was bardzo dumni i życzymy dalszych sukcesów.
  • Z wielką radością informujemy, że Antoni Kwoczyński zakwalifikował się do zawodów II stopnia XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, natomiast Mateusz Pysz przeszedł do II etapu XIII Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" w zakresie przedmiotu geografia z elementami geologii. Gratulujemy i życzymy salszych sukcesów.
  • Z ogromną radością imformujemy, że Alicja Slian z kl.IB otrzymała Stypendium Ministra Właściwego do Spraw Oświaty i Wychowania za wybitne osiągnięcia sportowe. Alu, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  • Niepodległość naszej Ojczyzny dla każdego Polaka patrioty zaraz po Bogu i honorze jest wartością największą, wyrażaną i pielęgnowaną w różny sposób. W świętowanie odzyskania niepodległości zaangażowali się również uczniowie naszego liceum, którzy 15 listopada wzięli udział w przeglądzie pieśni patriotycznych organizowanym przez oddział Akcji Katolickiej przy parafii Opatrzności Bożej. Wśród nich byli obecni uczniowie klasy IB liceum: Adam Łakomy, Dawid Szypuła, Łukasz Hudecki, Filip Buława, Wiktor Widera, a także Dawid Tabak z klasy IIIB, oraz Mikołaj Michalik z klasy IIB. Znaczącą rolę, odegrał również Marcin Tomaszczyk, dbający o oprawę muzyczną. Wymienionym uczniom udało się dostać do kolejnego etapu konkursu na szczeblu diecezjalnym. Na ręce Pani mgr Anny Kozieł składamy szczere podziękowania za zaangażowanie i poświęcony czas w przygotowaniu uczniów do konkursu.
  • W czechowickim Zespole Szkół Technicznych i Licealnych odbyła się 12 edycja Turnieju Siatkówki im. św. Maksymiliana, organizowanego przez parafię św. Maksymiliana dla reprezentacji złożonych z przedstawicieli służby liturgincznej oraz zawodników ze szkół i stowarzyszeń katolickich. Nasi uczniowie w składzie: B.Starościak, J.Romanowicz, F.Gołąbek, A.Ziemba, M.Balcy, M.Zuziak, M.Borkowski, W.Lach, i M.Szczypka zajęli II MIEJSCE. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy kolejnych sukcesów.
 • Rok szkolny 2018/2019

  • W czerwcu przyznano stypendia naukowe uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. Uhonorowani zostali: Antoni Kwoczyński (IB), Mateusz Pysz (IB), Marta Buława (IB), Joanna Mynarska (IB), Patrycja Wrona (IB), Mikołaj Zuziak (IB), Alicja Kwaśny (IA), Błażej Kwaśniewski (IA), Liwia Perkanowska (IA), Karolina Słonka (IA), Anna Kuźma (IIA), Anna Kupczak (IIA), Magdalena Damek (IIA), Julia Stańco (IIA) i Paweł Miros (IIB). Stypendium za osiągnięcia sportowe uzyskał Maciej Pindel (IIB). Naszym stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  • W finale Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego organizowanego przez Uniwersytet Łódzki, wyłoniona podczas dwóch etapów pisemnych dziesiątka najlepszych uczniów, pasjonatów języka włoskiego odpowiadała na pytania komisji konkursowej. Wspaniale zaprezentowały się uczennice naszego liceum - Julia Stańco, która zajęła II miejsce oraz Anna Kuźma, która zdobyła III miejsce w Polsce! Ich praca, zaangażowanie i sumienność w połączeniu z pasją z jaką podchodzą do nauki języka włoskiego są imponujące! Julio, Aniu! Gratulacje! Tak trzymajcie!
  • Wielkim sukcesem zakończył się udział Anny Kuźma, uczennicy klasy IIA w finale Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego i Wiedzy o Włoszech "Il Bel Paese" we Wrocławiu! We wspaniałym stylu pokonała innych finalistów, uczniów z całej Polski zachwycając międzynarodowe jury swoją wypowiedzią na temat zamków i pałaców we Włoszech i zajmując I miejsce!!! Zwyciężczyni w ramach nagrody głównej będzie uczestniczyć w ufundowanym przez sponsorów dwutygodniowym wakacyjnym kursie języka włoskiego w renomowanej szkole językowej w Rzymie. W finale naszą szkołę reprezentowała także Julia Stańco, uczennica klasy IIA. Jej również należą się wielkie gratulacje, ponieważ w finale brało udział jedynie 10 uczniów wyłonionych spośród prawie stu uczestników I etapu tego prestiżowego konkursu!
  • Tomasz Matyszczyk i Paweł Kapała z klasy III B uczestniczyli w finale Archidiecezjalnego Konkursu Wiedzy Liturgicznej w Krakowskim Seminarium Duchownym. Konkurs był organizowany po raz szósty przez Ruch Światło-Życie oraz Seminarium Duchowne. Nasi uczniowie zajęli miejsca 14 i 29 spośród 60 uczestników. Gratulujemy!
  • Z wielką radością informujemy, że Magdalena Damek (IIA) przeszła do II etapu Olimpiady Biologicznej, natomiast Anna Kupczak (IIA) i Adam Batycki (IIIA) zakwalifikowali się do I etapu Olimpiady Chemicznej.Serdecznie gratulujemy!
  • Z wielką radością informujemy, że Anna Kupczak (IIA) zakwalifikowała się do II etapu 65 Olimpiady Chemicznej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
  • Z radością informujemy, że uczennica klasy I A - Alicja Kwaśny -zakwalifikowała się do finału tegorocznego Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego. Finał odbędzie się w dniach 2-3 marca 2019 r. w Krakowie, w siedzibie Wydziału Matematyki i Informatyki UJ. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
  • Z wielką dumą i przyjemnością informujemy, że uczennice naszego liceum Maria Dziendziel, Anna Kuźma i Julia Stańco zakwalifikowały się do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego organizowanego przez Uniwersytet Łódzki. Serdecznie im gratulujemy!
  • W Kurii Diecezji Bielsko - Żywieckiej odbył się diecezjalny etap XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej. Tegoroczny temat brzmiał: "Święty Jacek - wzór ewangeliczny". Nasza uczennica - Anna Sala z klasy II A - zajęła drugie miejsce i awansowała do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w Opolu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
  • Z wielką radością informujemy, że nasza uczennica - Alicja Kwaśny z klasy I A - uzyskała tytuł finalistki Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego organizowanego przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
  • Pragniemy serdecznie pogratulować Julii Stańco i Annie Kuźmie z kl. IIA, które osiągnęły bardzo wysoką punktację podczas II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego na Uniwersytecie Łódzkim. Julia zdobyła najwyższą punktację w kraju, Ania po tym etapie konkursu zajmuje miejsce IV!To duży sukces, ponieważ konkurs pisało prawie 100 uczniów z całej Polski! Nasze licealistki wezmą udział w finale tego konkursu 12 kwietnia 2019r. In bocca al lupo! Powodzenia!
  • Gratulujemy uczennicom Annie Kuźmie i Julii Stańco, które zakwalifikowały się do finału IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego i Wiedzy o Włoszech "Il Bel Paese" we Wrocławiu. Nasze licealistki znalazły się pośród 10 najlepszych uczniów w Polsce! Finał odbędzie się już 3 kwietnia 2019r. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!
  • W Auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku- Białej odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów Stypendium Prezesa Rady Ministrów. To zaszczytne wyróżnienie z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty p. Jacka Szczotki i dyrektora Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej p. Tomasza Kowalika otrzymała Anna Kupczak, uczennica klasy II A. Aniu, jesteśmy dumni z Twoich osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!
 • Rok szkolny 2017/2018

  • 22 czerwca 2018 r. wręczono stypendia naukowe uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i wzorowe bądź bardzo dobre zachowanie. Uhonorowani zostali: Anna Kupczak (IA), Julia Stańco (IA), Dominika Szpaczek (IA), Magdalena Damek (IA), Anna Trzop (IA), Anna Kuźma (IA), Antonina Romanowska (IA), Anna Sala (IA), Stanisław Rajwa (IB), Weronika Rogalska (IA), Martyna Kiszczak (IIA), Paweł Miros (IB), Faustyna Słonka (IB), Bartłomiej Ajchler (IB) i Martyna Gumółka (IA). Stypendium za osiągnięcia sportowe uzyskał również Maciej Pindel (IB). Za najwyższe wyniki w nauce Nagrodę Prezesa Rady Ministrów otrzymała Martyna Kiszczak. Naszym stypendystom szczerze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  • W dniu 23 kwietnia 2018r. odbyła się kolejna edycja Śląskiego Konkursu Wiedzy o Włoszech organizowanego przez IV Liceum Ogólnokształcące im. gen. Stanisława Maczka w Katowicach pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego. W konkursie tym świetnie zaprezentowały się nasze licealistki Anna Kuźma i Julia Stańco, uczennice klasy IA, które jako drużyna zajęły III miejsce. Zarówno w części pisemnej,  jak i ustnej konkursu, wykazały się bardzo dobrą znajomością geografii i historii Włoch, ale także szeroko pojętej kultury tego pięknego państwa oraz życia codziennego jego mieszkańców.
  • Uczennica klasy IA Anna Kuźma w dniu 9 kwietnia wzięła udział w finale VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego i Wiedzy o Włoszech "Il Bel Paese", który odbył się we Wrocławiu. W finale konkursu wzięło udział 10 uczniów z całej Polski zafascynowanych językiem włoskim i kulturą Italii wyłonionych spośród prawie stu uczestników I etapu. Ania podczas swojego wystąpienia przed włosko-polską komisją konkursową podjęła ciekawe zagadnienie, jakim są panujące stereotypy na temat Włochów. Przedstawiła także wyniki przeprowadzonej w naszej szkole ankiety wśród uczniów i nauczycieli, która dotyczyła postrzegania Włoch i ich mieszkańców. Gratulujemy serdecznie Ani zajęcia VI miejsca  i trzymamy za nią kciuki w następnych konkursach!
  • Filip Laszczak, klasa III LO, przeszedł do finału konkursu  Discover Canada organizowanego przez Uniwersytet Śląski, I LO w Żorach oraz Kanadyjską Ambasadę. Filip uplasował na 7 miejscu uzyskując w punktacji końcowej 87 punktów. Opiekunem konkursu jest pani Katarzyna Gucwa. GRATULUJEMY I POWODZENIA W FINALE!
  • Anna Kuźma z klasy IA kolejny raz udowodniła, że język włoski jest jej prawie tak bliski jak język ojczysty! W VIII edycji Konkursu Języka Włoskiego i Wiedzy o Włoszech "Il Bel Paese" organizowanego we Wrocławiu zajęła wysoką lokatę i znalazła się wśród 10 najlepszych licealistów z całej Polski, finalistów tego konkursu! Finał odbędzie się już 9 kwietnia 2018r. Wierzymy, że i tym razem trud i wysiłek naszej uczennicy, by coraz lepiej władać językiem włoskim zostanie nagrodzony. Aniu, gratulujemy i życzymy Ci powodzenia we Wrocławiu! 
  • Z wielką radością informujemy, że 10.03.2018 r. Martyna Kiszczak - uczennica klasy II A - uczestniczyła w finale V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Licealistka wykazała się imponującą wiedzą, czego dowodem jest uzyskanie tytułu Laureata oraz indeksu na wybrane uczelnie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  • W sobotę 3 marca dwaj uczniowie naszego Liceum, Tomasz Matyszczyk i Eryk Wójcicki, wzięli udział w finale Archidiecezjalnego Konkursu Wiedzy Liturgicznej organizowanym przez Ruch Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej i Wyższe Seminarium Duchowne. Wśród ponad 150 uczestników Tomasz zajął 5 miejsce, znajdując się tym samym w gronie laureatów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
  • Serdeczne gratulacje dla dziewcząt, które dostały się do kolejnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego organizowanego przez Uniwersytet Łódzki! Gratulujemy Marii Dziendziel (klasa IIA), Annie Kuźma (klasa IA) i Julii Stańco (klasa IA)! Wezmą one udział w półfinale  tegoż konkursu w dn. 23 marca 2018r.  w Łodzi. Życzymy im powodzenia!
  • Dnia 18 grudnia młodzież naszego zespołu brała udział  w XVIII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Hałcnowskim Domu Kultury. Nasze Liceum reprezentowała znakomita solistka Agnieszka Bąk, która zaśpiewała pastorałkę "Lulaj Boże Dziecię". Akompaniowała jej świetna grupa młodych muzyków: Patrycja Nowak - fortepian, Dominika Szpaczek - flet i Jan Kamiński - gitara. Warto podkreślić, że nasi młodzi muzycy sami przygotowali aranżacje na instrumenty którymi się posłużyli!  Reprezentacja Liceum w mocno osadzonej kategorii solistów uplasowała się na trzecim stopniu podium. SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
  • 16 grudnia 2017 r. w Gliwicach odbył się II etap V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Z radością informujemy, że uczennica klasy II A, Martyna Kiszczak, zajęła pierwsze miejsce w województwie i awansowała do etapu ogólnokrajowego. Gratulujemy!
  • W tym roku po raz pierwszy w historii Liceum ZCBM do II etapu 42 OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO przeszedł  JAKUB SIUDA, uczeń klasy III naszego Liceum. Olimpiada odbyła się 13 listopada. Organizatorem 42 OJA jest Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu. Stosowane przez Olimpiadę testy pisemne oceniają znajomość języka pod względem poprawności formalnej. Na etapie szkolnym test składa się z 60 punktów, podzielonych po połowie między gramatykę i słownictwo. Od lat wykorzystuje się w nim standardowe techniki używane w testach szkolnych: transformacja i parafraza zdań lub fraz, wstawianie, wielokrotny wybór i tłumaczenie. Opiekunem konkursu jest pani Katarzyna Gucwa. GRATULUJEMY I POWODZENIA!
  • Filip Laszczak, klasa III LO, przeszedł do II etapu konkursu  Discover Canada organizowanego przez Uniwersytet Śląski, I LO w Żorach i Kanadyjską Ambasadę. Filip uplasował na16. miejscu z 64 punktami. Filip musiał odpowiedzieć na 110 pytań z zakresu znajomości języka angielskiego (50 pytań) oraz szeroko rozumianej wiedzy o Kanadzie (60 pytań). Pierwsza część odbyła się 14 listopada w naszej szkole. II etap odbędzie się na Uniwersytecie Śląskim. Opiekunem konkursu jest pani Katarzyna Gucwa. GRATULUJEMY I POWODZENIA!
  • Jest nam niezwykle miło poinformować o przyznaniu  stypendiów  naukowych uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. W roku szkolnym 2017/2018 uhonorowani zostali: Anna Kupczak (1A), Magdalena Damek (1A), Julia Stańco (1A), Anna Kuźma (1A), Anna Trzop (1A), Weronika Rogalska (1A), Anna Sala (1A), Martyna Markiel (1A ),  Dominika Szpaczek (1B), Faustyna Słonka (1B), Dawid Tabak (1B), Paweł Miros (1B), Aleksandra Pieczarka (2B), Aleksandra Bugla (3A), Jakub Kotuła (3A), Agata Szotek (3B), Karolina Gołąbek (3B), Ireneusz Otocki (3B). Drodzy stypendyści, bardzo cieszymy się Waszymi osiągnięciami naukowymi i życzymy, abyście nadal pomnażali swą wiedzę, talenty i zainteresowania. Gratulujemy!
  • W sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych przy ul. Wyspiańskiego w Bielsku-Białej odbyło się wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów najzdolniejszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych z placówek znajdujących się w obszarze działania bielskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach. Zgodnie z ustawą o systemie oświaty, stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.W naszej szkole stypendium przyznane zostało Martynie Kiszczak z kl. IIA, która może liczyć na comiesięczną gratyfikację w wysokości ponad 250 zł od września 2017 roku do czerwca 2018 roku. Martynie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  • W czechowickim Zespole Szkół Technicznych i Licealnych odbyła się dziesiąta edycja Turnieju Siatkówki im. św. Maksymiliana, organizowanego przez parafię św. Maksymiliana dla reprezentacji złożonych z przedstawicieli służby liturgicznej. W tym roku w turnieju wzięli udział zawodnicy ze szkół katolickich Zgromadzenia Córek Bożej Miłości z Bielska-Białej, czechowickiej Szkoły Katolickiej im. św. Brata Alberta oraz członków Wspólnoty Mężczyzn Emaus z parafii św. Barbary. Nad organizacją zawodów czuwał Krzysztof Szczypka. NASZA SZKOŁA ZAJĘŁA II MIEJSCE. SKŁAD: M. SIDZINA, D. SOWA, D. SALA, M. SOJKA, D.TABAK, J. KAMIŃSKI, J. KOTUŁA,M. SZCZECINA.
  • Z wielką dumą i radością informujemy, że uczennica klasy I A liceum, Anna Kupczak, została stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.  To wyjątkowy i  jedyny w Polsce program pomocy uczniom wybitnie uzdolnionym. W tym roku szkolnym do udziału w zajęciach zakwalifikowało się 539 uczennic i uczniów z całej Polski. Ania jest jedną z nich! Warto dodać, że przyszłych młodych naukowców, muzyków i plastyków wybiera się co roku spośród kilku tysięcy kandydatów, co dodatkowo podkreśla wyjątkowość naszej Ani. Mamy nadzieję, że liczne zajęcia, warsztaty, wykłady i wyjazdy edukacyjne przyczynią się do rozwoju zainteresowań, zdolności i pasji naszej uczennicy. Aniu, gratulujemy i życzymy wielu sukcesów naukowych. 
 • Rok szkolny 2016/2017

  • Samorząd Uczniowski LO ZCBM zarekomendował kandydaturę Martyny Kiszczak do otrzymania Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uczennica klasy IA LO może poszczycić się bardzo dobrymi wynikami w nauce, w roku szkolnym 2016/2017 uzyskała średnią 5,0. Ponadto w bieżącym roku została finalistką etapu centralnego IV Ogólnopolskiej Olimpiady o Unii Europejskiej. Martyna wyróżnia się nie tylko na polu naukowym. Jej wzorowa ocena z zachowania jest uhonorowaniem sumienności, odpowiedzialności i wysokiej kultury osobistej. Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.
  • Piotr Wójtowicz z kl. IIB uzyskał tytuł Finalisty w V Konkursie Realioznawczym Wiedzy o Republice Federalnej Niemiec pod hasłem „Reformacja 1517” organizowanym przez Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
  • Filip Laszczak osiągnął tytuł Laureata w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Bielsku - Białej. Konkurs składał się z 3 etapów sprawdzających nie tylko znajomość języka angielskiego, ale również wiedzę o krajach anglojęzycznych oraz o Polonii w Stanach Zjednoczonych. Za swoje osiągniecia Filip dostał upominki z Chicago, słownik oraz 10 lekcji kursu j. angielskiego. Gratulujemy wspaniałego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów!
  • Serdeczne gratulacje dla Tomasza Matyszczyka z klasy IB LO, za zajęcie II miejsca w Finale Konkursu Wiedzy Liturgicznej, który odbył się w sobotę 11 marca w murach Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Tomasz pokonując sporą liczbę konkurentów z różnych diecezji: Krakowskiej, Bielsko-Żywieckiej, Gliwickiej, Tarnowskiej, Kieleckiej oraz Włocławskiej stanął na podium otrzymując tytuł laureata i atrakcyjną nagrodę rzeczową. Po zmaganiach się z zadaniami konkursowymi (które do prostych nie należały)uczestnicy mieli okazję zwiedzić budynek seminaryjny przy ulicy Podzamcze 8, a także spotkać się i porozmawiać z klerykami. Ufam, że konkurs ten rozpalił w Tomaszu płonącą już iskrę miłości do liturgii oraz pogłębił świadomość jej znaczenia.
  • Serdecznie gratulujemy  Markowi Kudrysowi, uczniowi klasy III B, który zakwalifikował się do drugiego etapu Łódzkiego Konkursu Języka Włoskiego! To już XI edycja tego prestiżowego, ogólnopolskiego konkursu organizowanego dla miłośników języka włoskiego przez Uniwersytet Łódzki. Kolejny etap już wkrótce dlatego życzymy Markowi powodzenia "In bocca al lupo"!
  • Discover Canada to konkurs organizowany przez Uniwersytet Śląski, 1 LO w Żorach i Kanadyjską Ambasadę. Nasz uczeń, Filip Laszczak wybił się ponad 1000 osób i uplasował na 12. miejscu z 67 punktami na 83! Filip musiał odpowiedzieć na 110 pytań dotyczących języka angielskiego i wiedzy dotyczącej życia, kultury, literatury i polityki Kanady. Pierwsza część odbyła się 4 listopada w naszej szkole, jednak druga odbędzie się na Uniwersytecie Śląskim 2 lutego. Filip jest pierwszą osobą, która reprezentuje naszą szkołę w tym konkursie i możemy być dumni z jego sukcesu. POWODZENIA!
  • 22 grudnia podczas spotkania wigilijnego Siostra Dyrektor Danuta Domszy i Siostra Wicedyrektor Joanna Bryła przyznały stypendia naukowe uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i wzorowe bądź bardzo dobre zachowania. Uhonorowani zostali: Zofia Gibas (III A), Anna Janiczek (III A), Katarzyna Krywult (III A), Marek Kudrys (III B), Natalia Zeman (III B), Aleksandra Bugla (II A), Jakub Kotuła (II A), Ireneusz Otocki (II B), Dominik Konior (II B), Oliwia Pala (I A) i Gabriela Hałas (I A). Drodzy stypendyści, bardzo cieszymy się Waszymi osiągnięciami naukowymi i życzymy, abyście nadal pomnażali swą wiedzę, talenty i zainteresowania. Gratulujemy!
  • Serdeczne gratulacje dla Tomasza Matyszczyk z kl. IB LO za zakwalifikowanie się do finału w Konkursie Liturgicznym organizowanym przez Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne. Etap szkolny był nielada wyzwaniem gdyż spośród 373 uczestników całej archidiecezji krakowskiej awans do finału uzyskało zaledwie 57 osób. Tomaszowi życzymy dalszego sukcesu w finale.
  • Wczoraj, tj. 22 listopada 2016 roku w auli Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej, 82 uczniów szkół ponadgimnazjalnych odebrało akty nadania stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Wzięli w niej udział uczniowie ze szkół z Bielska-Białej oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego i pszczyńskiego. Nominacje wręczali wicekurator Jacek Szczotka oraz dyrektor delegatury kuratorium w Bielsku-Białej Tomasz Kowalik. Wyróżnienie z rąk wicekuratora Jacka Szczotki wraz z gratulacjami otrzymał Marek Kudrys, uczeń klasy III liceum, który w ubiegłym roku szkolnym uzyskał tytuł Olimpijczyka z Geografii. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest na okres roku szkolnego. 
  • 19 września w naszym liceum odbyły się eliminacje szkolne drugiej edycji Konkursu o Unii Europejskiej. Inicjatorką konkursu jest pani Jadwiga Wiśniewska, deputowana do Parlamentu Europejskiego. W LO ZCBM pieczę nad nim objęła pani Anna Kozieł.  Laureatką konkursu została Marysia Sikora z klasy IIA. Zwyciężczyni zostanie nagrodzona wyjazdem studyjnym do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Naszej uczennicy serdecznie gratulujemy i życzymy wielu niezapomnianych wrażeń.
  • Na stadionie lekkoatletycznym BBOSiR 20 września odbyły się zawody sportowe szkół ponadgimnazjalnych. Na podium znalazł się Piotr Kubica który w biegu na 100m zajął II miejsce. Pozostali uczestnicy to Natalia Zeman, Noga-Klawida Paulina, Szatan Maria, Zięba Agnieszka, Merta Wiktoria, Stejskal Piotr, Mościcki Maciej, Kropielnicki Michał. Gratulujemy im udziału w zawodach i życzmy sukcesów w przyszłości.
 • Rok szkolny 2015/2016

  • Kandydatem do Stypendium Prezesa Rady Ministrów został uczeń klasy IIB, Marek Kudrys. Drugoklasista otrzymał świadectwo promocyjne z wyróżnieniem, uzyskując średnią ocen 5.13. Ponadto licealista wykazał się szczególnymi uzdolnieniami w dziedzinie geografii, otrzymując celującą ocenę z tego przedmiotu i zdobywając zaszczytny tytuł Finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej w roku szkolnym 2015/2016.
  • Z radością informujemy, że w roku szkolnym 2015/2016  stypendia naukowe za bardzo dobre wyniki w nauce i wyróżniające zachowanie zdobyli licealiści: Aleksandra Bugla (IA), Zofia Gibas (IIA), Maciej Jakubiec (IA), Anna Janiczek (IIA), Dominik Konior (IB), Jakub Kotuła (IA), Katarzyna Krywult (IIA), Marek Kudrys (IIB), Magdalena Sołtysiak (IIA), Agata Szotek (IB) i Natalia Zeman (IIB).
  • W dniu 6 czerwca 2016 roku, w Bielskim Centrum Kultury odbył się Finał Konkursu Wiedzy o Światowych Dniach MłodzieżyPo pięciu rundach, ostatecznie zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w składzie: Joanna Ryłko, Anna Szczurek, Jadwiga Kamińska i Julia Średniawa. Zwyciężczyniom gratulujemy nagrody głównej, którą były pełne Pakiety Pielgrzyma na tygodniowy udział w Wydarzeniach Centralnych w Krakowie i mamy nadzieję, że udział w Konkursie przyczynił się nie tylko do zwiększenia wiedzy o tych wydarzeniach, ale także do wzrostu wiary i zapału do świadectwa. Uroczystość uświetnił chór ze szkoły zwycięskiej drużyny pod dyrekcją Pana Tomasza Wiatrowskiego.
  • W miesiącu marcu 2016 odbył się etap centralny IX Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”.Szymon Helbin uczeń kl. 3 LO uzyskał tytuł  laureata, który uprawnia do przyjęcia na wybrane kierunki studiów pierwszego stopnia w AGH z pominięciem warunków rekrutacji.
  • Marek Kudrys uczeń kl.2 LO uczestniczył w zawodach centralnych Olimpiady Geograficznej, które odbyły się w dniach 21-24.04. 2016 r. w Chorzowie i uzyskał tytuł finalisty.
  • Wielkie gratulacje dla Agnieszki Gierczyk i Zofii Gibas z klasy IIA za zajęcie I miejsca w Śląskim Konkursie Wiedzy o Włoszech, który odbył się w dniu 21 kwietnia w Katowicach!
  • W dniu 20 kwietnia odbyły się Otwarte Mistrzostwa Miasta Bielska-Białej w pływaniu Szkół Ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Mandrak z klasy IIA i Nikola Makowska z klasy IA. Gratulujemy Szymonowi, który zajął II miejsce na dystansie 100 m stylem zmiennym w konkurencji chłopców, a Nikola w swojej kategorii była VI.
  • W Finale IV Konkursu Realioznawczego o Republice Federalnej Niemiec i Mieście Kolonii organizowanego przez Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu uczennica kl. IB Karolina Gołąbekzajęła III miejsce oraz uzyskała tytuł Laureata. 
  • Gratulacje dla Dominiki Hermy z kl. III A,B i Marka Kudrysa z kl. IIB, którzy wzięli udział w X edycji Łódzkiego Konkursu Języka Włoskiego i znaleźli się w setce najlepszych licealistów - znawców języka włoskiego w kraju! Do konkursu zgłosiło się ponad trzystu uczniów z całej Polski.
  • Dnia 11 lutego 2016r. odbył się w naszym liceum Szkolny Konkurs Wiedzy o Niemczech i Kolonii. Do następnego etapu, który odbędzie się 1 kwietnia 2016r. na Wydziale Filologii Germańskiej Uniwersytetu Śląskiego, zakwalifikowali się uczniowie klasy IB: Filip Laszczak, Karolina Gołąbek oraz Piotr Wójtowicz. Gratulujemy!!!
  • Na stronie internetowej III LO im. S.Żeromskiego opublikowano listę osób, które zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu języka angielskiego. Jest wśród nich uczeń naszej szkoły Jakub Siuda, któremu gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu.
  • 22 grudnia podczas spotkania wigilijnego siostra dyrektor Danuta Domszy i siostra wicedyrektor Joanna Bryła przyznały stypendia naukowe uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i wzorowe zachowania. Uhonorowani zostali: Dominika Sosna (kl.III), Katarzyna Krywult (kl.II), Marek Kudrys (kl.II), Natalia Zeman (kl.II), Magdalena Sołtysiak (kl.II), Jakub Kotuła  (kl.I), Aleksandra Bugla (kl.I), Agata Szotek (kl.I), Dominik Konior (kl.I) i Piotr Wójtowicz (kl.I). Drodzy stypendyści, bardzo cieszymy się Waszymi osiągnięciami naukowymi i życzymy, abyście nadal pomnażali swą wiedzę, talenty i zainteresowania. Gratulujemy!
  • Uczennica klasy IIA naszego liceum – Zosia Gibas otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów za najwyższą średnią ocen w szkole wynoszącą 5,13.  Rozdanie dyplomów odbyło się w Państwowej Szkole Muzycznej w Bielsku-Białej we wtorek 24.11.2015r. Zosi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 
 • Rok szkolny 2014/2015

  • Na stadionie lekkoatletycznym BBOSiR odbyły się zawody sportowe szkół ponadgimnazjalnych. Na podium znalazł się Piotr Kubica który w biegu na 100m zajął II miejsce. Pozostali uczestnicy to Natalia Zeman, Szymon Mandrak, Wojciech Zarzyka i Jakub Balon. Gratulujemy im udziału w zawodach i życzym sukcesów w przyszłości.
  • W konkurencjach regulaminowych 38 Rodzinnego Rajdu Rowerowego jako najliczniejsza reprezentacja szkół udało nam się zdobyć II MIEJSCE zarówno w kategorii szkół gimnazjalnych jak i ponadgimnazjalnych.
  • Etap diecezjalny XXV Olimpiady Teologii Katolickiej odbył się w czwartek, 5 marca 2015 r. o godz. 10.00 w budynku kurii diecezjalnej w Bielsku-Białej.

  1. Helbin Szymon LO ZCBM w Bielsku-Białej 42 pkt.

  1. Matula Agata III LO im. St. Żeromskiego w Bielsku-Białej 42 pkt.

  2. Warzecha Aleksandra V LO w Bielsku-Białej 40 pkt.

  Gratulujemy Szymonowi przejścia do kolejnego etapu i życzymy dalszych sukcesów.

  • Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom Marcelinie Golec i Dominice Hermie z klasy IIA, B, które zakwalifikowały się do II etapu IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego organizowanego przez Uniwersytet Łódzki. Nasze licealistki znalazły się w gronie 100 uczniów z całej Polski reprezentujących najwyższy poziom znajomości języka włoskiego. Marcelinie i Dominice życzymy powodzenia podczas konkursu i dalszych sukcesów językowych!
  • Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber wręczył dyplom Szymonowi Helbinowi, uczniowi klasy drugiej, który otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2014/2015.
 • Rok szkolny 2013/2014

  • W ubiegłym tygodniu odbył się finał VIII Łódzkiego Konkursu Języka Włoskiego, w którym wzięła udział uczennica naszego liceum Malwina Wołąkiewicz z klasy IIIAB. Dziesięciu finalistów z różnych miast Polski prezentowało swe umiejętności językowe podczas rozmowy z komisją włosko-polską. Malwina zajęła wysokie IV miejsce w tym konkursie. Serdecznie jej gratulujemy tego sukcesu i życzymy dalszej miłej przygody z językiem włoskim, także po maturze! Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się w czerwcu na Wydziale Italianistyki Uniwersytetu Łódzkiego.
  • Gratulujemy Adamowi Sojce za zajęcie I miejsca na dystansie 50m stylem klasycznym, w konkurencji chłopców w Otwartych Mistrzostwach Miasta Bielska-Białej w pływaniu Szkół Ponadgimnazjalnych.
  • W dniu 14 stycznia 2014r. odbył się szkolny etap VIII Łódzkiego Konkursu Języka Włoskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowany przez Uniwersytet Łódzki oraz Istituto Italiano di Cultura z Warszawy. Uczennice naszej szkoły Malwina Wołakiewicz (klasa IIIAB), Dominika Herma (I AB) oraz Anna Szczurek (klasa I AB) zakwalifikowały się do drugiego etapu tego konkursu! Serdecznie gratulujemy im tego sukcesu i życzymy powodzenia!!!
  • Z radością donosimy, że uczeń klasy I - Szymon Helbin - zakwalifikował się do II etapu XL Olimpiady Geograficznej. Gratulujemy!
  • W sali koncertowej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej 26 listopada br. wręczono Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Dyplom otrzymała Klaudia Główka – uczennica kl. IIAB naszego liceum, która została wyróżniona za najwyższą średnią ocen w szkole (5,3). Klaudii Główce towarzyszyła m.in. s. dyrektor Danuta Domszy. Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej Elżbieta Adamowska i inni złożyli gratulacje uczennicy, która po raz pierwszy odebrała dyplom z podpisem Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska. Wręczenie dyplomów uświetnił występ ucznia bielskiej Szkoły Muzycznej. Zgromadzeni w sali koncertowej wysłuchali krótkiego koncertu w wykonaniu tegorocznego stypendysty Prezesa Rady Ministrów.
 • Rok szkolny 2012/2013

  • Maria Stańczak, Daria Spychała i Klaudia Główka zakwalifikowały się do Diecezjalnego etapu Ogólnopolskigo Konkursu Wiedzy Biblijnej.
  • Ewa Piechowicz z kl. IIIa zakwalifikowała się do finału w Ogólnopolskim Konkursie Języka Włoskiego i Wiedzy o Włoszech "Il Bell Paese".
  • W III Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Włoszech uczennice naszego liceum Ewa Piechowicz (klasa IIIA)  i Malwina Wołąkiewicz (klasa IIA)  zajęły III miejsce! 
  • Ewelina Wojtyła z kl. IIIB zakwalifokowała się do XXXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej.
  • W Domu Kultury w Komorowicach odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Nasi reprezentanci Maria Stańczak i Michał Szczypka zdobyli zaszczytne wyróżnienie.
  • Malwina Wołąkiewicz zakwalifikowała się do eliminacji okręgowych XXXVII Olimpiady Artystycznej sekcji plastyki.
  • Z przyjemnością informujemy, że Kamil Marek, Daria Spychała i Kamil Piwowarczyk zakwalifikowali się do XXIII Olimpiady Teologii Katolickiej. 
  • Łukasz Wieja z kl. III B  zakwalifikował się do etapu okręgowyego XXXIX Olimpiady Geograficznej.

 • Rok szkolny 2011/2012

  • XX OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA - Magdalena Kaczmarek zajęła II miejsce, natomiast Anna Gałuszka zajęła IV miejsce.
  • Ewa Piechowicz zdobyła wyróżnienie w konkursie "Państwo stanu wyjątkowego. Polska 1981-83", organizowanego przez Stowarzyszenie Niezależne Zrzeszenie Studentów 1980.
  • Do XLII edycji Olimpiady Literatury i Języka Polskiego zakwalifikowała się Justyna Ciapała.
  • Do XXXVIII edycji Olimpiady Geograficznej zakwalifikował się Łukasz Wieja.
  • Do X edycji Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki zakwalifikowały się : Paulina Kuś i Anna Marek.
  • Do XXII edycji Olimpiady Teologii Katolickiej zakwalifikowali się: Paulina Kuś, Sławomir Pietraszko, Kamil Marek.
 • Rok szkolny 2010/2011

  • W IX Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża nasza drużyna w składzie: Joanna Jordanek II b, Joanna Koniorczyk II b, Katarzyna Foltyn II b , Ewelina Wojtyła I b, Dawid Wiewióra II b , Szymon Szypuła I b zajęła II MIEJSCE.
  • Mateusz Kania - zajął I MIEJSCE w II edycji konkursu wiedzy o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym Konfliktów Zbrojnych
  • Wyniki szkolnego konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych: Magdalena Biskup z kl. IIIA - I- miejsce, Adam Chleboś z kl. IIIB - II miejsce, Sabina Nowak z kl. IIIA - III miejsce.
  • Monika Szymanek zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
  • Do IX edycji Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki zakwalifikowały się: Paulina Kuś i Anna Marek.
  • Do udziału w eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zakwalifikowali się : Przemysław Caputa i Sławomir Pietraszko.
  • Do etapu diecezjalnego Olimpiady Teologii Katolickiej zakwalifikowali się : Sławomir Pietraszko, Krzysztof Byrdy, Justyna Ciapała.
  • Do eliminacji okręgowych XXIII Olimpiady Filozoficznej zakwalifikowała się Sara Szal.
  • Mateusz Kania - zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu wiedzy o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym Konfliktów Zbrojnych
 • Rok szkolny 2009/2010

  • II miejsce w quizie tematycznym „Grunwald jakiego nie znacie…” zajęli nasi uczniowie liceum:Krzysztof Pałus i Przemysław Caputa. Konkurs zorganizowany przez Liceum Ogólnokształcące nr 8 oraz Młodzieżową Radę Miasta dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych odbył się z okazji przypadającej w tym roku rocznicy 600-lecia bitwy pod Grunwaldem.
  • Zarząd Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej informuje, że rozstrzygnięty został I etap Konkursu o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym. W wyniku prac Komisji Konkursowej do II etapu zakwalifikowani zostali następujący uczniowie: Monika Sowa, Mateusz Kania, Krzysztof Pałus. I MIEJSCE W KONKURSIE O MIĘDZYNARODOWYM PRAWIE HUMANITARNYM ZAJĄŁ MATEUSZ KANIA. NAGRODĄ JEST WYCIECZKA DO BRUKSELI. GRATULUJEMY!!!
  • Mistrzostwa Szkół Bielska-Białej w narciarstwie alpejskim w konkurencji slalom gigant:

  - w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt - III MIEJSCE zajęła Martyna Niewiadoma - w klasyfikacji indywidualnej chłopców - Wojtek Zając zajął 8 miejsce, Szymon Słodczyk zajął 9 miejsce

  • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego III Konkursie Języka Angielskiego. Do drugiego etapu dostały się trzy osoby z najlepszymi wynikami: Magdalena Biskup, Joanna Orzechowska, Mateusz Słowik.
  • Sabina Nowak kl.II A zajęła w finale Miedzyszkolnego Konkursu języka niemieckiego i wiedzy o krajach niemieckojęzycznych V miejsce.
  • Zespół wokalny z naszego liceum został zakwalifikowany do etapu diecezjalnego  X Przeglądu Pieśni Patriotycznej im.Małgorzaty Papiurek, który objęli honorowym patronatem: Prezydent RP Lech Kaczyński, Kardynał Stanisław Dziwisz oraz Biskup Tadeusz Rakoczy.
  • Sabina Nowak kl.II A - Zakwalifikowała się do etapu okręgowego Olimpiady Geograficznej.
  • Do etapu diecezjalnego Olimpiady Teologii Katolickiej zakwalifikowali się: Aleksandra Kosior kl. II B, Sławomir Pietraszko kl. I A, Anna Drewniak kl. II B i Joanna Jordanek kl. I B.
  • Do eliminacji okręgowych VIII Misyjnej Olimpiady wiadomości o Afryce zakwalifikowali się: Anna Marek kl.I A i Paulina Kuś kl. I A.
  • Do eliminacji okręgowych XXXVI Olimpiady Historycznej zakwalifikowali się: Krzysztof Pałus kl. A i Szymon Piechówka kl. II A.
  • Sławomir Pietraszko kl. IA - Uzyskał Dyplom Śląskiego Kuratora Oświaty za zajęcie II miejsca w Konkursie "Czynić dobro, nieść radość we współczesnym świecie."
  • Do zawodów okręgowych XXII Olimpiady Filozoficznej zakwalifikowały się: Sara Szal i Joanna Koniorczyk.
  • Zawody w piłce siatkowej – IV miejsce w Bielsku-Białej. Jest to pierwszy w historii szkoły taki sukces w grach zespołowych.
  • Do 2 etapu Regionalnego Konkursu Wiedzy o Teatrze "II Bielskie Teatralia" zakwalifikowali się: Katarzyna Foltyn, Mateusz Kania, Sławomir Pietraszko.
  • Sabina Nowak kl.II A - Uzyskała w I etapie Międzyszkolnego konkursu jęz. niemieckiego i wiedzy o krajach niemieckojęzycznych wysoką IV lokatę i zakwalifikowała się do następnego etapu.
 • Rok szkolny 2008/2009

  • Uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły, siostry ZCBM - W XII Międzynarodowym Ekumenicznym Konkursie Wiedzy Biblijnej „onasz” – przepisujemy Ewangelię według św. Marka zdobyliśmy I miejsce. W wykonaniu pracy wzięło udział 670 osób. Dziękujemy dyrekcji, gronu pedagogicznemu, szczególnie mgr Beacie Bakalarskiej, ks. Robertowi Szymocha, siostrom ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości ze wspólnoty przy ul. Żywieckiej wraz z siostrą przełożoną, pracownikom szkoły, uczniom gimnazjum i liceum, a także ich rodzicom i rodzeństwu za wspólne pochylenie się nad Słowem Bożym i wykonanie tak pięknej pracy plastycznej.
  •  Halina Matejko IB - jedna z najlepszych łuczniczek w Polsce, członek kadry narodowej juniorek, złota medalistka i Mistrzyni Polski Juniorek w roku 2009. Osiągnięcia te uzyskała podczas Halowych Mistrzostw Polski w Zamościu w dniach 14-15.02.2009 r.
  •  Kazimierz Karasiński IIIA - I miejsce w Miejskim Ogólnoszkolnym Konkursie pt.: "BAJARZ ROKU" w Bielsku-Białej.
  •  Kazimierz Karasiński IIIA- I miejsce w  II Międzyszkolnym Konkursie Współczesnej Poezji Religijnej.
  •  Kazimierz Karasiński IIIA - Wyróżnienie w eliminacjach miejskich 54 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
  •  Kazimierz Karasiński IIIA - Dyplom za najlepszą interpretację wierszy Piotra Zemanka.
  •  Patryk Rurka IA - II miejsce w etapie diecezjalnym XIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej - finał ogólnopolski odbędzie się w Niepokalanowie.
  •  Brygida Mika IIB - II miejsce w etapie diecezjalnym Olimpiady Teologii Katolickiej - reprezentowała Diecezję Bielsko-Żywiecką w Finale Ogólnopolskim OTK w Kaliszu.
  •  Laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Męka Pańska": Magdalena Biskup IA, Aleksandra Kosior IB.
  •  Małgorzata Oczkowska IIIA - wyróżnienie za pracę plastyczną na IV Ogólnopolski Konkurs "Na Św. Walentego... - różne oblicza miłości".
  •  Gabriela Kurek IIIA - wyróżnienie za pracę plastyczną na IV Ogólnopolski Konkurs "Na Św. Walentego... - różne oblicza miłości".
 • Rok szkolny 2007/2008

  • Zespół wokalny z LO - II miejsce w Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w kategorii: soliści i zespoły do 10 osób, grupa wiekowa ponadgimnazjalne i inne.
  • Dawid Górny - Finał ogólnopolskiej XVIII OLIMPIADY TEOLOGII KATOLICKIEJ w Gnieźnie.
  • Magdalena Adamus - I miejsce w I Konkursie Języka Angielskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Bielsku-Białej
  • Przemysław Cierniak - I miejsce w Konkursie Recytatorskim Współczesnej Poezji Religijnej w Bielsku-Białej.
  • Do II etapu XXII Olimpiady Wiedzy Ekologiczne zakwalifikowali się: Michał Sablik i Wojciech Warchał.
Czytany 1826 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 04 luty 2021 14:06
Więcej w tej kategorii: « Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Adres

Liceum Ogólnokształcące 
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.

Top