Osiągnięcia uczniów liceum - 2018/2019

osiagniecia2019

 • W czerwcu przyznano stypendia naukowe uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. Uhonorowani zostali: Antoni Kwoczyński (IB), Mateusz Pysz (IB), Marta Buława (IB), Joanna Mynarska (IB), Patrycja Wrona (IB), Mikołaj Zuziak (IB), Alicja Kwaśny (IA), Błażej Kwaśniewski (IA), Liwia Perkanowska (IA), Karolina Słonka (IA), Anna Kuźma (IIA), Anna Kupczak (IIA), Magdalena Damek (IIA), Julia Stańco (IIA) i Paweł Miros (IIB). Stypendium za osiągnięcia sportowe uzyskał Maciej Pindel (IIB). Naszym stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 • W finale Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego organizowanego przez Uniwersytet Łódzki, wyłoniona podczas dwóch etapów pisemnych dziesiątka najlepszych uczniów, pasjonatów języka włoskiego odpowiadała na pytania komisji konkursowej. Wspaniale zaprezentowały się uczennice naszego liceum - Julia Stańco, która zajęła II miejsce oraz Anna Kuźma, która zdobyła III miejsce w Polsce! Ich praca, zaangażowanie i sumienność w połączeniu z pasją z jaką podchodzą do nauki języka włoskiego są imponujące! Julio, Aniu! Gratulacje! Tak trzymajcie!
 • Wielkim sukcesem zakończył się udział Anny Kuźma, uczennicy klasy IIA w finale Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego i Wiedzy o Włoszech "Il Bel Paese" we Wrocławiu! We wspaniałym stylu pokonała innych finalistów, uczniów z całej Polski zachwycając międzynarodowe jury swoją wypowiedzią na temat zamków i pałaców we Włoszech i zajmując I miejsce!!! Zwyciężczyni w ramach nagrody głównej będzie uczestniczyć w ufundowanym przez sponsorów dwutygodniowym wakacyjnym kursie języka włoskiego w renomowanej szkole językowej w Rzymie. W finale naszą szkołę reprezentowała także Julia Stańco, uczennica klasy IIA. Jej również należą się wielkie gratulacje, ponieważ w finale brało udział jedynie 10 uczniów wyłonionych spośród prawie stu uczestników I etapu tego prestiżowego konkursu!
 • Tomasz Matyszczyk i Paweł Kapała z klasy III B uczestniczyli w finale Archidiecezjalnego Konkursu Wiedzy Liturgicznej w Krakowskim Seminarium Duchownym. Konkurs był organizowany po raz szósty przez Ruch Światło-Życie oraz Seminarium Duchowne. Nasi uczniowie zajęli miejsca 14 i 29 spośród 60 uczestników. Gratulujemy!
 • Z wielką radością informujemy, że Magdalena Damek (IIA) przeszła do II etapu Olimpiady Biologicznej, natomiast Anna Kupczak (IIA) i Adam Batycki (IIIA) zakwalifikowali się do I etapu Olimpiady Chemicznej.Serdecznie gratulujemy!
 • Z wielką radością informujemy, że Anna Kupczak (IIA) zakwalifikowała się do II etapu 65 Olimpiady Chemicznej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 • Z radością informujemy, że uczennica klasy I A - Alicja Kwaśny -zakwalifikowała się do finału tegorocznego Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego. Finał odbędzie się w dniach 2-3 marca 2019 r. w Krakowie, w siedzibie Wydziału Matematyki i Informatyki UJ. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 • Z wielką dumą i przyjemnością informujemy, że uczennice naszego liceum Maria Dziendziel, Anna Kuźma i Julia Stańco zakwalifikowały się do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego organizowanego przez Uniwersytet Łódzki. Serdecznie im gratulujemy!
 • W Kurii Diecezji Bielsko - Żywieckiej odbył się diecezjalny etap XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej. Tegoroczny temat brzmiał: "Święty Jacek - wzór ewangeliczny". Nasza uczennica - Anna Sala z klasy II A - zajęła drugie miejsce i awansowała do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w Opolu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 • Z wielką radością informujemy, że nasza uczennica - Alicja Kwaśny z klasy I A - uzyskała tytuł finalistki Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego organizowanego przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 • Pragniemy serdecznie pogratulować Julii Stańco i Annie Kuźmie z kl. IIA, które osiągnęły bardzo wysoką punktację podczas II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego na Uniwersytecie Łódzkim. Julia zdobyła najwyższą punktację w kraju, Ania po tym etapie konkursu zajmuje miejsce IV!To duży sukces, ponieważ konkurs pisało prawie 100 uczniów z całej Polski! Nasze licealistki wezmą udział w finale tego konkursu 12 kwietnia 2019r. In bocca al lupo! Powodzenia!
 • Gratulujemy uczennicom Annie Kuźmie i Julii Stańco, które zakwalifikowały się do finału IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego i Wiedzy o Włoszech "Il Bel Paese" we Wrocławiu. Nasze licealistki znalazły się pośród 10 najlepszych uczniów w Polsce! Finał odbędzie się już 3 kwietnia 2019r. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!
 • W Auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku- Białej odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów Stypendium Prezesa Rady Ministrów. To zaszczytne wyróżnienie z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty p. Jacka Szczotki i dyrektora Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej p. Tomasza Kowalika otrzymała Anna Kupczak, uczennica klasy II A. Aniu, jesteśmy dumni z Twoich osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!

 

Adres

Liceum Ogólnokształcące 
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.

Top