Osiągnięcia uczniów liceum - 2016/2017

osiagniecia2017

 

 • Samorząd Uczniowski LO ZCBM zarekomendował kandydaturę Martyny Kiszczak do otrzymania Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uczennica klasy IA LO może poszczycić się bardzo dobrymi wynikami w nauce, w roku szkolnym 2016/2017 uzyskała średnią 5,0. Ponadto w bieżącym roku została finalistką etapu centralnego IV Ogólnopolskiej Olimpiady o Unii Europejskiej. Martyna wyróżnia się nie tylko na polu naukowym. Jej wzorowa ocena z zachowania jest uhonorowaniem sumienności, odpowiedzialności i wysokiej kultury osobistej. Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.
 • Piotr Wójtowicz z kl. IIB uzyskał tytuł Finalisty w V Konkursie Realioznawczym Wiedzy o Republice Federalnej Niemiec pod hasłem „Reformacja 1517” organizowanym przez Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
 • Filip Laszczak osiągnął tytuł Laureata w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Bielsku - Białej. Konkurs składał się z 3 etapów sprawdzających nie tylko znajomość języka angielskiego, ale również wiedzę o krajach anglojęzycznych oraz o Polonii w Stanach Zjednoczonych. Za swoje osiągniecia Filip dostał upominki z Chicago, słownik oraz 10 lekcji kursu j. angielskiego. Gratulujemy wspaniałego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów!
 • Serdeczne gratulacje dla Tomasza Matyszczyka z klasy IB LO, za zajęcie II miejsca w Finale Konkursu Wiedzy Liturgicznej, który odbył się w sobotę 11 marca w murach Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Tomasz pokonując sporą liczbę konkurentów z różnych diecezji: Krakowskiej, Bielsko-Żywieckiej, Gliwickiej, Tarnowskiej, Kieleckiej oraz Włocławskiej stanął na podium otrzymując tytuł laureata i atrakcyjną nagrodę rzeczową. Po zmaganiach się z zadaniami konkursowymi (które do prostych nie należały)uczestnicy mieli okazję zwiedzić budynek seminaryjny przy ulicy Podzamcze 8, a także spotkać się i porozmawiać z klerykami. Ufam, że konkurs ten rozpalił w Tomaszu płonącą już iskrę miłości do liturgii oraz pogłębił świadomość jej znaczenia.
 • Serdecznie gratulujemy  Markowi Kudrysowi, uczniowi klasy III B, który zakwalifikował się do drugiego etapu Łódzkiego Konkursu Języka Włoskiego! To już XI edycja tego prestiżowego, ogólnopolskiego konkursu organizowanego dla miłośników języka włoskiego przez Uniwersytet Łódzki. Kolejny etap już wkrótce dlatego życzymy Markowi powodzenia "In bocca al lupo"!
 • Discover Canada to konkurs organizowany przez Uniwersytet Śląski, 1 LO w Żorach i Kanadyjską Ambasadę. Nasz uczeń, Filip Laszczak wybił się ponad 1000 osób i uplasował na 12. miejscu z 67 punktami na 83! Filip musiał odpowiedzieć na 110 pytań dotyczących języka angielskiego i wiedzy dotyczącej życia, kultury, literatury i polityki Kanady. Pierwsza część odbyła się 4 listopada w naszej szkole, jednak druga odbędzie się na Uniwersytecie Śląskim 2 lutego. Filip jest pierwszą osobą, która reprezentuje naszą szkołę w tym konkursie i możemy być dumni z jego sukcesu. POWODZENIA!
 • 22 grudnia podczas spotkania wigilijnego Siostra Dyrektor Danuta Domszy i Siostra Wicedyrektor Joanna Bryła przyznały stypendia naukowe uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i wzorowe bądź bardzo dobre zachowania. Uhonorowani zostali: Zofia Gibas (III A), Anna Janiczek (III A), Katarzyna Krywult (III A), Marek Kudrys (III B), Natalia Zeman (III B), Aleksandra Bugla (II A), Jakub Kotuła (II A), Ireneusz Otocki (II B), Dominik Konior (II B), Oliwia Pala (I A) i Gabriela Hałas (I A). Drodzy stypendyści, bardzo cieszymy się Waszymi osiągnięciami naukowymi i życzymy, abyście nadal pomnażali swą wiedzę, talenty i zainteresowania. Gratulujemy!
 • Serdeczne gratulacje dla Tomasza Matyszczyk z kl. IB LO za zakwalifikowanie się do finału w Konkursie Liturgicznym organizowanym przez Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne. Etap szkolny był nielada wyzwaniem gdyż spośród 373 uczestników całej archidiecezji krakowskiej awans do finału uzyskało zaledwie 57 osób. Tomaszowi życzymy dalszego sukcesu w finale.
 • Wczoraj, tj. 22 listopada 2016 roku w auli Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej, 82 uczniów szkół ponadgimnazjalnych odebrało akty nadania stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Wzięli w niej udział uczniowie ze szkół z Bielska-Białej oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego i pszczyńskiego. Nominacje wręczali wicekurator Jacek Szczotka oraz dyrektor delegatury kuratorium w Bielsku-Białej Tomasz Kowalik. Wyróżnienie z rąk wicekuratora Jacka Szczotki wraz z gratulacjami otrzymał Marek Kudrys, uczeń klasy III liceum, który w ubiegłym roku szkolnym uzyskał tytuł Olimpijczyka z Geografii. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest na okres roku szkolnego. 
 • 19 września w naszym liceum odbyły się eliminacje szkolne drugiej edycji Konkursu o Unii Europejskiej. Inicjatorką konkursu jest pani Jadwiga Wiśniewska, deputowana do Parlamentu Europejskiego. W LO ZCBM pieczę nad nim objęła pani Anna Kozieł.  Laureatką konkursu została Marysia Sikora z klasy IIA. Zwyciężczyni zostanie nagrodzona wyjazdem studyjnym do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Naszej uczennicy serdecznie gratulujemy i życzymy wielu niezapomnianych wrażeń.
 • Na stadionie lekkoatletycznym BBOSiR 20 września odbyły się zawody sportowe szkół ponadgimnazjalnych. Na podium znalazł się Piotr Kubica który w biegu na 100m zajął II miejsce. Pozostali uczestnicy to Natalia Zeman, Noga-Klawida Paulina, Szatan Maria, Zięba Agnieszka, Merta Wiktoria, Stejskal Piotr, Mościcki Maciej, Kropielnicki Michał. Gratulujemy im udziału w zawodach i życzmy sukcesów w przyszłości.

Adres

Liceum Ogólnokształcące 
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.

Top