Osiągnięcia uczniów liceum - 2017/2018

osiagniecia2018

 • 22 czerwca 2018 r. wręczono stypendia naukowe uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i wzorowe bądź bardzo dobre zachowanie. Uhonorowani zostali: Anna Kupczak (IA), Julia Stańco (IA), Dominika Szpaczek (IA), Magdalena Damek (IA), Anna Trzop (IA), Anna Kuźma (IA), Antonina Romanowska (IA), Anna Sala (IA), Stanisław Rajwa (IB), Weronika Rogalska (IA), Martyna Kiszczak (IIA), Paweł Miros (IB), Faustyna Słonka (IB), Bartłomiej Ajchler (IB) i Martyna Gumółka (IA). Stypendium za osiągnięcia sportowe uzyskał również Maciej Pindel (IB). Za najwyższe wyniki w nauce Nagrodę Prezesa Rady Ministrów otrzymała Martyna Kiszczak. Naszym stypendystom szczerze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 • W dniu 23 kwietnia 2018r. odbyła się kolejna edycja Śląskiego Konkursu Wiedzy o Włoszech organizowanego przez IV Liceum Ogólnokształcące im. gen. Stanisława Maczka w Katowicach pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego. W konkursie tym świetnie zaprezentowały się nasze licealistki Anna Kuźma i Julia Stańco, uczennice klasy IA, które jako drużyna zajęły III miejsce. Zarówno w części pisemnej,  jak i ustnej konkursu, wykazały się bardzo dobrą znajomością geografii i historii Włoch, ale także szeroko pojętej kultury tego pięknego państwa oraz życia codziennego jego mieszkańców.
 • Uczennica klasy IA Anna Kuźma w dniu 9 kwietnia wzięła udział w finale VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego i Wiedzy o Włoszech "Il Bel Paese", który odbył się we Wrocławiu. W finale konkursu wzięło udział 10 uczniów z całej Polski zafascynowanych językiem włoskim i kulturą Italii wyłonionych spośród prawie stu uczestników I etapu. Ania podczas swojego wystąpienia przed włosko-polską komisją konkursową podjęła ciekawe zagadnienie, jakim są panujące stereotypy na temat Włochów. Przedstawiła także wyniki przeprowadzonej w naszej szkole ankiety wśród uczniów i nauczycieli, która dotyczyła postrzegania Włoch i ich mieszkańców. Gratulujemy serdecznie Ani zajęcia VI miejsca  i trzymamy za nią kciuki w następnych konkursach!
 • Filip Laszczak, klasa III LO, przeszedł do finału konkursu  Discover Canada organizowanego przez Uniwersytet Śląski, I LO w Żorach oraz Kanadyjską Ambasadę. Filip uplasował na 7 miejscu uzyskując w punktacji końcowej 87 punktów. Opiekunem konkursu jest pani Katarzyna Gucwa. GRATULUJEMY I POWODZENIA W FINALE!
 • Anna Kuźma z klasy IA kolejny raz udowodniła, że język włoski jest jej prawie tak bliski jak język ojczysty! W VIII edycji Konkursu Języka Włoskiego i Wiedzy o Włoszech "Il Bel Paese" organizowanego we Wrocławiu zajęła wysoką lokatę i znalazła się wśród 10 najlepszych licealistów z całej Polski, finalistów tego konkursu! Finał odbędzie się już 9 kwietnia 2018r. Wierzymy, że i tym razem trud i wysiłek naszej uczennicy, by coraz lepiej władać językiem włoskim zostanie nagrodzony. Aniu, gratulujemy i życzymy Ci powodzenia we Wrocławiu! 
 • Z wielką radością informujemy, że 10.03.2018 r. Martyna Kiszczak - uczennica klasy II A - uczestniczyła w finale V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Licealistka wykazała się imponującą wiedzą, czego dowodem jest uzyskanie tytułu Laureata oraz indeksu na wybrane uczelnie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 • W sobotę 3 marca dwaj uczniowie naszego Liceum, Tomasz Matyszczyk i Eryk Wójcicki, wzięli udział w finale Archidiecezjalnego Konkursu Wiedzy Liturgicznej organizowanym przez Ruch Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej i Wyższe Seminarium Duchowne. Wśród ponad 150 uczestników Tomasz zajął 5 miejsce, znajdując się tym samym w gronie laureatów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 • Serdeczne gratulacje dla dziewcząt, które dostały się do kolejnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego organizowanego przez Uniwersytet Łódzki! Gratulujemy Marii Dziendziel (klasa IIA), Annie Kuźma (klasa IA) i Julii Stańco (klasa IA)! Wezmą one udział w półfinale  tegoż konkursu w dn. 23 marca 2018r.  w Łodzi. Życzymy im powodzenia!
 • Dnia 18 grudnia młodzież naszego zespołu brała udział  w XVIII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Hałcnowskim Domu Kultury. Nasze Liceum reprezentowała znakomita solistka Agnieszka Bąk, która zaśpiewała pastorałkę "Lulaj Boże Dziecię". Akompaniowała jej świetna grupa młodych muzyków: Patrycja Nowak - fortepian, Dominika Szpaczek - flet i Jan Kamiński - gitara. Warto podkreślić, że nasi młodzi muzycy sami przygotowali aranżacje na instrumenty którymi się posłużyli!  Reprezentacja Liceum w mocno osadzonej kategorii solistów uplasowała się na trzecim stopniu podium. SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
 • 16 grudnia 2017 r. w Gliwicach odbył się II etap V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Z radością informujemy, że uczennica klasy II A, Martyna Kiszczak, zajęła pierwsze miejsce w województwie i awansowała do etapu ogólnokrajowego. Gratulujemy!
 • W tym roku po raz pierwszy w historii Liceum ZCBM do II etapu 42 OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO przeszedł  JAKUB SIUDA, uczeń klasy III naszego Liceum. Olimpiada odbyła się 13 listopada. Organizatorem 42 OJA jest Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu. Stosowane przez Olimpiadę testy pisemne oceniają znajomość języka pod względem poprawności formalnej. Na etapie szkolnym test składa się z 60 punktów, podzielonych po połowie między gramatykę i słownictwo. Od lat wykorzystuje się w nim standardowe techniki używane w testach szkolnych: transformacja i parafraza zdań lub fraz, wstawianie, wielokrotny wybór i tłumaczenie. Opiekunem konkursu jest pani Katarzyna Gucwa. GRATULUJEMY I POWODZENIA!
 • Filip Laszczak, klasa III LO, przeszedł do II etapu konkursu  Discover Canada organizowanego przez Uniwersytet Śląski, I LO w Żorach i Kanadyjską Ambasadę. Filip uplasował na16. miejscu z 64 punktami. Filip musiał odpowiedzieć na 110 pytań z zakresu znajomości języka angielskiego (50 pytań) oraz szeroko rozumianej wiedzy o Kanadzie (60 pytań). Pierwsza część odbyła się 14 listopada w naszej szkole. II etap odbędzie się na Uniwersytecie Śląskim. Opiekunem konkursu jest pani Katarzyna Gucwa. GRATULUJEMY I POWODZENIA!
 • Jest nam niezwykle miło poinformować o przyznaniu  stypendiów  naukowych uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. W roku szkolnym 2017/2018 uhonorowani zostali: Anna Kupczak (1A), Magdalena Damek (1A), Julia Stańco (1A), Anna Kuźma (1A), Anna Trzop (1A), Weronika Rogalska (1A), Anna Sala (1A), Martyna Markiel (1A ),  Dominika Szpaczek (1B), Faustyna Słonka (1B), Dawid Tabak (1B), Paweł Miros (1B), Aleksandra Pieczarka (2B), Aleksandra Bugla (3A), Jakub Kotuła (3A), Agata Szotek (3B), Karolina Gołąbek (3B), Ireneusz Otocki (3B). Drodzy stypendyści, bardzo cieszymy się Waszymi osiągnięciami naukowymi i życzymy, abyście nadal pomnażali swą wiedzę, talenty i zainteresowania. Gratulujemy!
 • W sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych przy ul. Wyspiańskiego w Bielsku-Białej odbyło się wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów najzdolniejszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych z placówek znajdujących się w obszarze działania bielskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach. Zgodnie z ustawą o systemie oświaty, stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.W naszej szkole stypendium przyznane zostało Martynie Kiszczak z kl. IIA, która może liczyć na comiesięczną gratyfikację w wysokości ponad 250 zł od września 2017 roku do czerwca 2018 roku. Martynie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 • W czechowickim Zespole Szkół Technicznych i Licealnych odbyła się dziesiąta edycja Turnieju Siatkówki im. św. Maksymiliana, organizowanego przez parafię św. Maksymiliana dla reprezentacji złożonych z przedstawicieli służby liturgicznej. W tym roku w turnieju wzięli udział zawodnicy ze szkół katolickich Zgromadzenia Córek Bożej Miłości z Bielska-Białej, czechowickiej Szkoły Katolickiej im. św. Brata Alberta oraz członków Wspólnoty Mężczyzn Emaus z parafii św. Barbary. Nad organizacją zawodów czuwał Krzysztof Szczypka. NASZA SZKOŁA ZAJĘŁA II MIEJSCE. SKŁAD: M. SIDZINA, D. SOWA, D. SALA, M. SOJKA, D.TABAK, J. KAMIŃSKI, J. KOTUŁA,M. SZCZECINA.
 • Z wielką dumą i radością informujemy, że uczennica klasy I A liceum, Anna Kupczak, została stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.  To wyjątkowy i  jedyny w Polsce program pomocy uczniom wybitnie uzdolnionym. W tym roku szkolnym do udziału w zajęciach zakwalifikowało się 539 uczennic i uczniów z całej Polski. Ania jest jedną z nich! Warto dodać, że przyszłych młodych naukowców, muzyków i plastyków wybiera się co roku spośród kilku tysięcy kandydatów, co dodatkowo podkreśla wyjątkowość naszej Ani. Mamy nadzieję, że liczne zajęcia, warsztaty, wykłady i wyjazdy edukacyjne przyczynią się do rozwoju zainteresowań, zdolności i pasji naszej uczennicy. Aniu, gratulujemy i życzymy wielu sukcesów naukowych.   

Adres

Liceum Ogólnokształcące 
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.

Top