poniedziałek, 05 listopad 2018 15:46

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2017/2018

 • W dniu 15 czerwca odbyło się rozdanie nagród XII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 27. Z wielką radością informujemy, że na 63 uczestników konkursu, uczniowie naszego gimnazjum: Kamila Żur z klasy 3b zajęła I miejsce, natomiast Filip Rydzik z klasy 3c II miejsce.
 • Tradycyjny turniej dla uczniów klas IV i V pod nazwą „Szukamy piłkarskich talentów”, zgromadził w piątek na boisku przy ul. Startowej 13, prawie 300 adeptów futbolu. SP ZCBM zajęła IV miejsce ulegając w walce o finał SMS Rekord, a w walce o trzecie miejsce lepsza okazała się SP nr 1, która zdobyła bramkę w ostatnich sekundach meczu. Gratulujemy naszym chłopakom i życzymy powodzenia za rok. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie czwartej klasy w składzie: L. Łuczkowski, A. Piazza, A. Nowak, M. Trzopek, O. Sulima, T. Wiercigroch, L. Mszyca, , M. Lachowski, K. Podgórski.
 • W tym roku do finału konkursu "Jonasz" przystąpiło 18 uczniów naszej szkoły. Młodzi odpowiadali na pytania dotyczące 4 ksiąg Starego Testamentu: Rut, Estery, Jonasza i Daniela. Testy były szczegółowe i wymagały gruntownego przygotowania. Poziom naszych uczniów był imponujący. Wielu uczniów zdobyło ponad 85%. Tytuł laureata zdobyli: Leon Mszyca 4SP, Joanna Gawor 3b, Anna Gigiewicz 3a, Oliwia Góra 2a, Wiktoria Staszko 2c, Karol Wolny 2b. Tytuł finalisty otrzymali: Marta Janik 4SP, Szymon Szarek 7SP, Wiktoria Salewska 3b, Karolina Słonka 3b, Monika Sitarz 2d, Hanna Affanasowicz 2d, Julia Grduk 2a, Daria Gurynowicz 2a, Łukasz Hudecki 2c, Antoni Kwoczyński 3a, Mikołaj Michalik 3a, Marcela WIlk 3c, Maria Zielecka 2b, Maciej Żurek 2b. Gratulujemy!!! Rozdanie nagród odbędzie się 17 maja w Bielskim Centrum Kultury.
 • W dniu 27 kwietnia 2018 roku dwie drużyny z naszej szkoły pod opieką pani Anny Chorąży udały się do Zespołu Szkół im. Juliana Tuwima na międzyszkolny konkurs "Mistrz Języka 2018". Był to konkurs angielsko-niemiecki składający się z dwóch etapów. W pierwszym uczniowie musieli nakręcić krótki filmik w jednym z tych języków, a następnie pisali test leksykalno-gramatyczny, w którym wykazali się wiedzą z zakresu gramatyki, słownictwa i kultury. Uczniowie z klasy 3c w składzie: Maciej Lachowski, Aleksandra Jarosz i Filip Rydzik zajęli pierwsze miejsce, natomiast drugie miejsce zdobyły  dziewczyny z klasy 3b: Kamila Żur, Karolina Słonka i Wiktoria Mroziak. Po konkursie uczniowie zostali oprowadzeni po szkole. Mieli również okazję  poznać kulturę  krajów egzotycznych oraz posmakować miejscowych przysmaków.
 • Serdecznie gratulujemy uczniom, którzy wzięli udział w Konkursie Literackim "Mieszkam w Beskidach" i zostali laureatami: W kategorii: Proza 13-15 lat: I miejsce Maja Postka 2d, III miejsce Maksymilian Czauderna 2d. W Kategorii:  Poezja 13-15 lat III miejsce Mikołaj Michalik 3a.
 • W dniu 27  marca odbył się finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej Piłki siatkowej chłopców, w którym wzięły udział trzy drużyny ze szkół: Szkoła Mistrzostwa Sportowego Edu-Sport, Szkoła Podstawowa nr 3 i Szkoła Podstawowa ZCBM. Po ciężkiej rywalizacji nasi zawodnicy w składzie: Markowicz Łukasz-kapitan, Borkowski Mateusz, Glos Michał, Marian Miłosz, Noga-Kladiwa Maksymilian, Paleczny Adam, Polakowski Kacper, Rydzik Filp, Wiercigroch Piotr, Ziomek Mateusz wywalczyli III miesce, a tym samym zdobyli brązowy medal. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Piłki siatkowej dziewcząt, szkoła zajęła 9 miejsce. Gratulujemy zwycięstwa, jesteśmy z was dumni. Brawo WY????
 • 20 marca w  Bielskiej Szkole Przemysłowej odbył się XIII Regionalny Konkurs Chemiczny ”Z chemią na ty”, w którym brali udział nasi uczniowie: Bartłomiej Bieńko, Krzysztof Majcherczyk oraz Mikołaj Michalik. Konkurs składał się z dwóch części: praktycznej, podczas której uczestnicy identyfikowali związki nieorganiczne na podstawie reakcji charakterystycznych oraz z części teoretycznej, polegającej na rozwiązywaniu zadań w postaci testu multimedialnego. Wszyscy nasi uczniowie wspaniale poradzili sobie z zadaniami konkursowymi, zajmując bardzo wysokie miejsca w konkursie. Laureatem konkursu został Bartłomiej Bieńko zajmując  I miejsce!
 • W dniu 13 marca klasa 1 szkoły podstawowej wzięła udział w szkolnym konkursie recytatorskim. Tytuł mistrza recytacji zdobyli: Karolina Rusinek, Izabela Gilowska, Jakub Kapias, Zuzanna Mszyca, Marek Solecki, Hanna Cieślar,Gaja Mamos, Michalina Bordyl, Dominik Duława, Anna Kotarba, Marta Mazurczak, Maria Łatanik, Antonina Łukasik. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 • W marcu najmłodsi uczniowie naszej szkoły podstawowej brali udział w przyotowanym dla nich konkursie "Mistrz matematyki". Tytuł mistrza matematyki zdobyli: Zuzanna Więzik, Izabela Gilowska, Jakub Kapias, Zuzanna Mszyca, Marek Solecki, Maciej Bojda, Hanna Cieślar, Wojciech Drąg, Gaja Mamos, Michalina Bordyl oraz Mateusz Wielgus. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 • W dniu 23 marca odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród Laureatom i Finalistom Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez  dyrektora i nauczycieli języka angielskiego III LO z oddziałami dwujęzycznymi im. S.Żeromskiego w Bielsku-Białej we współpracy ze Szkołą Języków Obcych Oxford Centre. Gratulujemy naszym uczniom, którzy reprezentowali naszą Szkolę osiągając następujące wyniki: klasa 7: Michelle Tunega -Laureatka, Jakub Ledwoń - Finalista, Klasa 2b: Maria Zielecka- Finalistka, Klasa 3b: Kamila Żur- Finalistka, Klasa 3c: Maciej Lachowski-Laureat, Jakub Okrzesik- Finalista, 3B: Filip Laszczak-Finalista, Jakub Siuda-Finalista.
 • Uczeń klasy czwartej SP ZCBM Antoni Piazza zajął 3 miejsce na X ogólnopolskim finale lig alpejskich. W konkurencja slalom gigant i w kategorii juniorka E (roczniki 2008-2009). Gratulujemy sukcesu.
 • W dniu 15 marca odbył się Konkurs Piosenki Włoskiej zorganizowany przez I LO im. M. Kopernika w Bielsku-Białej. W kategorii Gimnazjum Alicja Stejskal, uczennica klasy 3b zdobyła III miejsce! Wykonała nastrojową piosenkę z repertuaru niezwykle utalentowanej wokalistki włoskiej Laury Pausini pt. "In Assenza di Te". W ocenie jurorów poziom tegorocznej edycji konkursu był bardzo wysoki. Tym bardziej Alicji należą się wielkie gratulacje! 
 • Z ogromną radością informujemy, że nasza uczennica z klasy 3 a gimnazjum Agnieszka Lubowska zdobyła w Toruniu srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorek młodszych w biegu na 2 km. Jest to wyjątkowy sukces sportowy. Gratulujemy Agnieszce i wspieramy jej sportową pasję.
 • Z radością informujemy, że w grudniu 2017 r. uczennica klasy 3b Angelika Cieszko została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Historycznej dla Uczniów Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych 2017/2018 "Reformacja - 500 lat działalności w województwie śląskim i w Polsce", przeprowadzonym w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Katowicach.
 • Dnia 18 grudnia młodzież naszego zespołu brała udział  w XVIII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Hałcnowskim Domu Kultury. Szkołę Podstawową reprezentował zespół o tajemniczej nazwie "WWW" z klasy 2 d Gimnzajum w składzie: Hanna Affanasowicz, Maksymilian Czauderna,Zofia Grocka, Małgorzata Langanc, Aleksandra Rusek, Magdalena Rydzewska, Monika Sitarz, Wiktoria Wójcik.  Wykonali autorską wersję znanej i lubianej piosenki pt: Mary, Did You Konow?" w polskiej wersji językowej.  Z kolei nasze Liceum reprezentowała znakomita solistka Agnieszka Bąk, która zaśpiewała pastorałkę "Lulaj Boże Dziecię". Akompaniowała jej świetna grupa młodych muzyków: Patrycja Nowak - fortepian, Dominika Szpaczek - flet i Jan Kamiński - gitara. Warto podkreślić, że nasi młodzi muzycy sami przygotowali aranżacje na instrumenty którymi się posłużyli! Organizatorzy długo kazali czekać na wyniki rywalizacji, bo dopiero 14 stycznia, w niedzielę odbył się Koncert Laureatów Przeglądu w czasie którego ogłoszono zwycięzców poszczególnych kategorii. Zespół "WWW" Zdobył w swojej grupie I miejsce, oraz nagrodę Dyrektora Domu Kultury w Hałcnowie! Reprezentacja Liceum w mocno osadzonej kategorii solistów uplasowała się na trzecim stopniu podium. SERDECZNIE GRATULUJEMY!!! 
 • Jest nam niezwykle miło poinformować o przyznaniu  stypendiów  naukowych uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. W roku szkolnym 2017/2018 uhonorowani zostali: Wioletta Sajdak, Hanna Kania, Klaudia Honkisz, Antoni Kwoczyński, Kamila Żur, Dominika Kanik, Natalia Witek, Helena Grygierczyk, Karolina Mikulska, Julia Borowska, Zofia Grocka, Bartłomiej Bieńko, Agnieszka Lubowska, Jakub Nowak, Julia Szary, Michał Uchański, Filip Rydzik, Kacper Polakowski. Drodzy stypendyści, bardzo cieszymy się Waszymi osiągnięciami naukowymi i życzymy, abyście nadal pomnażali swą wiedzę, talenty i zainteresowania. Gratulujemy!
 • W środę 29 listopada nasze uczennice w składzie: M. Rasińska, J. Grduk i U. Świńczyk zajęły I miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkół Podstawowych. Natomiast chłopcy: D.Szypuła, W, Neuman, Ł. Uchański zajęli III miejsce. Gratulujemy i życzymy dziewczynom powodzenia na zawodach rejonowych.
 • Z wielką radością informujemy, że nasza uczennica klasy 2a gimnazjum Alicja Slian zdobyła na Międzynarodowych Zawodach w Taekwondo w Ciechanowie w dniach 18-19 listopada 2017 roku złoty medal w konkurencji układów indywidualnych stopni uczniowskich oraz - brązowy medal - w konkurencji walk indywidualnych do -45 kg stopni uczniowskich juniorek. Ta, jakże z pozoru, niewielka osóbka jest również srebrna medalistką Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Oprócz tego ma na swoim koncie wiele innych sukcesów sportowych m.in.:Ciechanów, 18-19 Listopad 2017 - Międzynarodowy Turniej Mazovia Cup - złoty medal - w konkurencji układów indywidualnych stopni uczniowskich oraz - brązowy medal - w konkurencji walk indywidualnych do -45 kg stopni uczniowskich juniorek, Lublin, 8-11 Czerwca 2017 - VIII Puchar Europy Taekwon-do - złoty medal - w konkurencji układów indywidualnych stopni uczniowkich kadetów, Głubczyce, 19-21 Maj 2017 - XXIV Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych - srebrny medal - w konkurencji walk indywidualnych w kategorii - 42 kg, Bartoszyce, 1-2 Kwiecień 2017 - Grand Prix Polski Juniorów - złoty medal - w konkurencji układów indywidualnych stopni uczniowskich juniorek. Serdecznie gratulujemy Alicji i życzymy dalszych sukcesów!
 • W ramach realizacji „Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży zamieszkałej na terenie Miasta Bielska-Białej”, 14 listopada 2017 roku, prezydent Jacek Krywult wręczył 37 laureatom – uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jednorazowe stypendium. Nagrodzeni to mieszkańcy Bielska-Białej, którzy uzyskali wysoką średnią ocen w ubiegłym roku szkolnym oraz zdobyli w konkursach i olimpiadach przedmiotowych tytuł laureata. Wśród wyróżnionych znalazł się uczeń klasy 3c Michał Uchański oraz Kacper Podgórski z klasy 7, który od tego roku szkolnego jest uczniem Szkoły Podstawowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! ????
 • Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy gimnazjalnej 2d Szkoły Podstawowej ZCBM Patryk Rodak został jednym z laureatów Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Bielsku - Białej. Organizatorami  tego konkursu są: Towarzystwo Miłośników Ziemi Bielsko - Bialskiej i Miejski Zarząd Oświaty w Bielsku - Białej. Patrykowi serdecznie gratulujemy!
Czytany 1126 razy

bg

Adres

Szkoła Podstawowa
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.