czwartek, 15 październik 2020 09:26

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2019/2020

 • Na początku czerwca odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny ,,Kangur 2020". Młodzi matematycy chętnie i z zaangażowaniem podjęli rywalizację on - line, rozwiązując niełatwe zadania, wymagająca skupienia i logicznego myślenia, tak charakterystycznego dla ,,królowej nauk". Z przyjemnością informujemy, że w gronie wyróżnionych uczestników konkursu znaleźli się nasi najmłodsi Uczniowie: Maja Słoma, Zofia Kwoczyńska i Magdalena Trzopek z klasy 2 SP oraz Hanna Cieślar i Marek Solecki z klasy 3 SP. Serdecznie gratulujemy naszym matematykom i życzymy dalszych sukcesów! :)

 • Z przyjemnością informujemy, że w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Olimpusek, dwie uczennice edukacji wczesnoszkolnej zdobyły tytuły LAUREATA: Maja Słoma z klasy 2a oraz Hania Cieślar z klasy 3a. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 • Laureaci i finaliści XXV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej ze śląskich szkół podstawowych, wśród nich Barbara Małecka i Hanna Szarek z klasy siódmej, odebrali w Częstochowie 27 lutego 2020 r. pamiątkowe dyplomy i nagrody. Honorowy patronat Konkursu objęli: Jego Ekscelencja Arcybiskup dr Wacław Depo Metropolita Częstochowski i Śląski Kurator Oświaty mgr Urszula Bauer. W finale wzięło udział między innymi 12 uczniów ze szkół podstawowych z diecezji bielsko-żywieckiej. Spośród tej grupy Basia Małecka zajęła pierwsze miejsce. Wysoko uplasowała się też Hania Szarek. W tym roku tematem konkursu była Ewangelia według św. Jana. Pytania konkursowe przygotowywał wydział katechetyczny archidiecezji częstochowskiej. Uzdolnionym uczniom pogratulowała s. dyrektor Danuta Domszy: – Basiu i Haniu! Proszę przyjąć słowa najwyższego uznania. Przyznane 27 lutego dyplomy, podkreślają Waszą rzetelną naukę i szczególne umiłowanie Słowa Bożego. Serdecznie Wam gratuluję. W drodze do finału najpierw przeszłyście etap szkolny i rejonowy osiągając najwyższą punktację. Pragnę pochwalić Waszą postawę: pełną chęci do czytania Pisma Świętego i dzielenia się wiedzą religijną na forum klasy. Gratuluję Wam talentu, ciężkiej pracy i ambicji, niezbędnych w osiąganiu tak wspaniałych wyników, a przede wszystkim pięknego świadectwa wiary. Dziękuję Waszym Rodzicom za trud mądrego wychowania, w tym troskę o więź ze Słowem Bożym, z Jezusem, pomoc w rozpoznaniu zdolności i inspirowanie Was do zdobywania nowej wiedzy religijnej.

 • W ubiegłą środę (tj.4 marca) drużyna klasy 8 naszej szkoły wzięła udział w międzyszkolnych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju BRD. Reprezentacja w składzie: Anna Konicka, Maciej Kuś i Tymoteusz Szwed pokonała osiem innych drużyn i weźmie udział w kolejnym etapie zmagań tym razem na szczeblu powiatowym. Serdecznie gratulujemy!!!
 • Zespół Taneczny drugoklasistki Zosi Kwoczyńskiej,  z Domu Kultury w Olszówce wziął udział w konkursie pt.XVI Zimowe Impresje Taneczne, gdzie zdobył wyróżnienie. Konkurs odbył się w Domu Kultury w Hałcnowie dnia 15.02.2020r.
 • Końcem jesieni uczniowie Szkoły Podstawowej zmierzyli się z niełatwym zadaniem, gdyż postanowili zostać znawcami z wierzeniami religijnymi Starożytnych Greków i Rzymian. Wszystko po to, by wziąć udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej. W konkursie udział wzięło piętnaścioro uczniów i wszyscy uplasowali się w pierwszej 50, a aż pięcioro zostało laureatami. Wśród laureatów Olimpiady Mitologicznej znaleźli się: Adam Dziula z klasy 5, Marlena Rzymek z klasy 6, a także Emilia Szymkowiak, Joanna Wawryków i Wiktor Wolny z klasy 7. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów! Gratulacje!

 • Nowy rok przyniósł nam dobre wiadomości. Choć zmagania w konkursach przedmiotowych jeszcze trwają, to już teraz możemy się pochwalić sukcesami uczniów Szkoły Podstawowej w Olimpiadach Przedmiotowych OLIMPUS, które odbywały się w naszej szkole jesienią. Wśród laureatów Olimpiady matematycznej znaleźli się: Adam Dziula z klasy 5, Joanna Wawryków z klasy 7 oraz Julia Zielińska, Mateusz Jakubiec i Emil Kielar z klasy 8. Natomiast laureatami Olimpiady z języka angielskiego zostali: Magdalena Nowak, Joanna Wawryków i Miłosz Zimny z klasy 7. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

 • W sobotę 15 lutego  w Będzinie  odbył się III Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin pod patronatem Prezydenta Miasta Będzina. Do rywalizacji stanęło 223 zawodników z 23 ośrodków karate z całej Polski. Stanisław Nędza uczeń klasy 2 SP ZCBM zdobył I MIEJSCE w konkurencji KUMITE . Gratulujemy wspaniałego startu w 2020 roku i życzymy kolejnych sukcesów !

 • W dniu 4 lutego 2020r. drużyna naszej szkoły składzie: Joanna Wawryków i Maciej Wylęgała z klasy 7 oraz Maciej Kuś z klasy 8 pod opieką pani mgr Agaty Giczali-Naróg wzięła udział w projekcie "Austria -Land, czyli wędrówka po landach". Projekt ten organizowany jest przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, pod patronatem Ambasady Austrii w Warszawie.  Uczniowie naszej szkoły zajęli pierwsze miejsce w teście wiedzy o Vorarlbergu i zakwalifikowali się do Finału Wojewódzkiego. 

 • Z radością informujemy, że uczennica klasy 3a Zuzanna Mszyca zajęła IV miejsce w Międzynarodowym Turnieju Gwiazdkowym w gimnastyce artystycznej. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
 • Wczoraj, tj. 2 grudnia w sali sesyjnej bielskiego ratusza odbyła się uroczystość  wręczenia stypendiów prezydenta miasta Bielska-Białej dla najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych za osiągnięcia w roku szkolnym 2018/2019. Wśród wyróżnionych znalazło się 21 absolwentów naszej szkoły podstawowej i gimnazjum, tj. 1/3 wszystkich stypendystów. Stypendia otrzymali również nasi obecni uczniowie: Emil Kielar z klasy ósmej szkoły podstawowej i  Mateusz Stachowicz z klasy pierwszej liceum za sukcesy odniesione w ubiegłym roku. Wszyscy stypendyści w szkole podstawowej i klasie gimnazjalnej uzyskali średnią ocen na świadectwie szkolnym co najmniej 4,75 oraz tytuł laureata konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim. Gratulacje absolwentom i uczniom naszej szkoły przekazali: Jarosław Klimaszewski – prezydent miasta Bielska-Białej, Janusz Kaps – dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty, Elżbieta Sobieska – zastępca dyrektora Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej, s. Danuta Domszy – dyrektor szkoły oraz rodzice stypendystów. 

 • Dwie drużyny złożone z uczniów 7 i 8 klasy Szkoły Podstawowej wzięły udział w VIII edycji międzynarodowych zawodów matematyczno-fizycznych NÁBOJ JUNIOR dla uczniów szkół podstawowych. Z radością informujemy, że  jednej z naszych drużyn udało się zająć najwyższe miejsce w naszym mieście, a druga uplasowała się zaraz za podium. I miejsce w Bielsku-Białej zajął zespół A, do którego należeli: Mateusz Jakubiec, Emil Kielar, Julia Zielińska i Maciej Kuś, natomiast IV miejsce otrzymał zespół B w składzie: Anna Konicka, Lucjan Pezda, Weronika Kamińska i Joanna Wawryków. Należy dodać, że Zespół A uplasował się również na 10 pozycji w ogólnopolskim rankingu zawierającym 156 drużyn, a w zestawieniu międzynarodowym zajął 28 miejsce na 905 szkół. Bardzo się cieszymy z tych sukcesów i gratulujemy obu drużynom!
 • W sobotę 26.10.2019 roku odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkich konkursów - literackiego "Chcecie bajki... oto bajka." i plastycznego "Zielono mi" - organizowanych w ramach Jesiennych Dni Książki przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Gminny Ośrodek Kultury w Buczkowicach. Tego dnia w budynku Sokolni w Buczkowicach zgromadzili się wszyscy laureaci konkursów, aby poznać oficjalne wyniki i odebrać nagrody. Pośród osób nagrodzonych w konkursie literackim znalazły się również dwie uczennice naszej szkoły - Milena Witkowska i Maria Zięba z klasy 4. Obie dziewczynki otrzymały wyróżnienia - Milena za bajkę "Felki-Kartofelki", a Marysia za legendę "Bystra i Biała". Gratulujemy Dziewczynkom sukcesu! 

 • W dniu 20 października 2019r. zawodnicy BKKK wzięli udział w turnieju Mini Challenger w Chrząstowicach koło Opola. Do rywalizacji zostało zgłoszonych 217 zawodników z 11 ośrodków karate z całej Polski. Stanisław Nędza uczeń kl. 2 SP Zgromadzenia Córek Bożej Miłości i reprezentant Bielskiego Klubu Karate Kyokushin zdobył I miejcse w kategorii KUMITE rocznika 2011/2010 ( waga +35 kg).Gratulujemy !!! Życzymy dalszych sukcesów !!!
 • Z radością informujemy, że Emil Kielar – uczeń klasy ósmej wziął udział w Programie Stypendialnym Fundacji Santander i został laureatem. Do Programu przystąpiło 400 uczniów z terenu całej Polski. Tylko 20 najzdolniejszych uczniów szkoły podstawowej i średniej, wśród nich Emil,  otrzyma roczne stypendium w kwocie  5 000 złotych. 11 października br. w Warszawie odbyła się gala stypendialna, podczas której zaprezentowano Stypendystów i uroczyście wręczono im czeki. W gali uczestniczył Emil wraz z rodzicami. Emilowi życzymy, by otrzymane stypendium, które jest nagrodę za trud włożony w naukę, było też motywacją do dalszej pracy, osiągania wspaniałych wyników i realizowania młodzieńczych marzeń. Serdecznie gratulujemy!!!

 • We wtorek 8 października trójka naszych uczniów brała udział w przesłuchaniach muzycznych Festiwalu Piosenki Religijnej "Strefa Chwały" w Żywcu. Organizatorem tych zmagań było Miejskie Centrum Kultury. Anna i Katarzyna Konickie uczennice odpowiednio klas szóstej i ósmej wystąpiły w duecie, a ich brat Andrzej z klasy drugiej SP śpiewał jako solista. To właśnie najmłodszy uczestnik naszej szkolnej reprezentacji został najwyżej oceniony przez festiwalowe jury i zajął III miejsce w kategorii solistów i duetów dla klas I-III szkół podstawowych. Jako laureat wystąpił również w koncercie galowym Festiwalu, którego można było wysłuchać w sali Miejskiego Centrum Kultury w niedzielę 13 października. Serdecznie gratulujemy!!!
 • Marta Mazurczak z klasy III SP reprezentując SP ZCBM wzięła udział w XXVII Konkursie Recytatorskim pod hasłem Chrześcijańskie korzenie literatury polskiej organizowanym przez Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Każdy uczestnik miał do zaprezentowania fragment prozy oraz jeden utwór poetycki. Marta przedstawiła fragment Legend Żywieckich gawędziarki Walerii Prochownik pt. "Stworzenie Świata po beskidzku" oraz wiersz. br. Tadeusza Rucińskiego pt. "Stróżu mój". Z ogromną radością informujemy, że Martusia zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych (klasy I-VIII). Koncert Laureatów odbędzie się w sobotę 19 października br. o godz. 9.00 w Domu Kultury Włókniarzy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • W czwartek dnia 26 września na Stadionie LA w Wapienicy odbyła się edycja Czwartków Lekkoatletycznych. W tych zawodach biorą uczniowie szkół podstawowych 2007 i młodsi. Z tych zawodów przywieźliśmy 7 medali w różnych kolorach: Jagoda Wrona - II miejsce bieg na 300m; Michał Lachowski - I miejsce w biegu na 60m oraz II miejsce skok w dal; Antoni Piazza - I miejsce rzut piłeczką palantową i II miejsce bieg na 60m; Olaf Perkanowski - I miejsce skok w dal i III miejsce bieg na 300m; Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia na kolejnej edycji.
Czytany 332 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 15 październik 2020 10:01

bg

Adres

Szkoła Podstawowa
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.