środa, 02 styczeń 2019 14:51

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2018/2019

 • W marcu nasi uczniowie zajęli III miejsce w powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 • W kwietniu, odbył się ogólnopolski Turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" na Stadionie Śląskim w Chorzowie, organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej. Drużyna Football4Pro, w której składzie jest Stanisław Sznyr, uczeń klasy 1 SP ZCBM, awansowała do finału i ostatecznie zajęła 4 miejsce. W turnieju brały udział 33 drużyny w kategorii wiekowej 2011. 

 • W kwietnia odbyły się zawody Lekkoatletyczne na Stadionie w Wapienicy w ramach Czwartków LA. Nasza szkoła wywalczyła 6 medali: Antoni Piazza - I miejsce - rzut piłeczką palantową oraz II miejsce bieg 300m; Michał Lachowski II miejsce - bieg 60m; Jagoda Wrona II miejsce - bieg 300; Mateusz Trzopek - II miejsce - rzut piłeczką palantową; Olaf Perkanowski II miejsce - skok w dal; Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia na kolejnych zawodach.

 • W Domu Strażackim w Wikowicach odbyła się gala podsumowująca XIX Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek, organizowany corocznie przez Akcję Katolicką. Jest to bardzo duże przedsięwzięcie, angażujące wiele osób na etapie parafialnym, diecezjalnym i finałowym.W tym dniu nagrodę oraz puchar i dyplom za zdobycie I miejsca (w kategorii solistów z klas I - III) odebrała Zofia Grzybowska, uczennica klasy 1 ZSO ZCBM. Serdecznie gratulujemy Zosi talentu wokalnego, życzymy dalszych wspaniałych sukcesów ! :)
 • Z dumą informujemy o kolejnych sukcesach sportowych ucznia klasy 1 SP ZCBM, Stanisława Nędzy, który w XX Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa zajął II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć :)!
 • Gratulujemy uczniom kl. 8 oraz kl. 3 gimnazjum, którzy zajęli bardzo wysokie pozycje podczas organizowanego w dn. 17.05 przez LO KTK Międzyszkolnego Konkursu Znajomości Literatury Włoskiej "Cuore". Na pierwszej pozycji ex aequo znalazły się: Oliwia Góra (kl. 3a), Julia Konopka (kl. 8), Blanka Nizio (kl. 8). Miejsce II zajęła Katarzyna Blicharz (kl. 3b), a na miejscu III uplasował się Krzysztof Kuźma (kl. 8). Gratulacje należą się również innym uczniom naszej szkoły: Michelle Tunega, Natalii Motyka, Lilianie Smaza, Przemysławowi Dębickiemu, którzy wzięli udział w konkursie zajmując kolejne miejsca. Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością powieści włoskiego pisarza Edmondo de Amicis pt. "Serce".

 • W tegorocznej edycji konkursu Lwiątko Laureatem I miejsca z zaszczytnym tytułem " hiperon Ω" został OLAF SULIMA z klasy 8. Uzyskał on 5 miejsce w Polsce. Drugi tytuł "kaon" zdobył MACIEJ KUŚ (klasa 7). Z trzecim tytułem 'taon" swoją przygodę z fizyką odpowiednio w szkole podstawowej i gimnazjum zamykają: LEDWOŃ JAKUB, PODGÓRSKI KACPER, CZYŻOWSKI WOJCIECH, DĘBICKI PRZEMYSŁAW, BOROWSKA JULIA, HAŃDEREK TOMASZ, MULARCZYK PIOTR, FLOREK ŁUKASZ, SAMOL KORNELIUSZ. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wielu sukcesów na różnych polach!

 • W międzyszkolnym konkursie Mistrz Języka w Zespole Szkół im. J. Tuwima w Bielsku- Białej, który badał wiedzę leksykalną, gramatyczną oraz kulturową z języka angielskiego i niemieckiego. W konkursie wzięły udział dwie drużyny z naszej szkoły w składzie: kl.3c :Julia Borowska, Wiktoria Staszko i Emilia Wrona, kl.3d: Hanna Affanasowicz, Julia Kania i Magdalena Rusek. Drużyna uczennic z klasy 3 c zdobyła 1 miejsce w konkursie! Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć!

 • W Rudzie Śląskiej odbyła się już piąta edycja turnieju o PUCHAR ŚLĄSKA, na który przybyło ponad 500 zawodników z 30 klubów. Udany wystep zaliczyli zawodnicy z BKKK Dubiel dojo, do którego należy uczeń Stanisław Nędza z klasy 1 SP ZCBM, zdobywając 1 miejsce w kategorii kumite kadetów młodszych do 35 kg. Wielkie gratulacje!!! Trzymamy kciuki za kolejne medale.
 • Uczennica klasy 8 - Natalia Bargieł zajęła I miejsce w kolejnej edycji Konkursu Piosenki Włoskiej dla uczniów szkół podstawowych, który od kilku lat jest organizowany przez Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Bielsku-Białej. Zwyciężczyni wykonała piosenkę Arisy z tegorocznego Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo pt. "Mi sento bene". Kilkuminutowy występ Natalii oraz jej piękny głos zachwycił jury konkursowe oraz publiczność.
 • W klasie 1 odbył się I Konkurs Kaligraficzny o tytuł ,,Mistrza Pióra". Wszyscy uczniowie klasy 1 podjęli wyzwanie i rywalizację :) Tematem zmagań konkursowych była pewna sympatyczna mucha z wiersza Jana Brzechwy. Pierwszaki starały się pięknie, estetycznie i czytelnie przepisać zabawną historię wiecznie brudnego owada. A to było naprawdę niełatwe zadanie! Tytuł Mistrza Pióra zdobyła Maja Słoma z klasy 1. Gratulujemy!

 • W miesiącu maju w klasach 4-8 Szkoły Podstawowej oraz 3 gimnazjum odbył się konkurs informatyczny zorganizowany przez nauczycieli informatyki mgr Justynę Migdał i mgr Rafała Mączkę. Poniżej przedstawiamy wyniki w poszczególnych klasach. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

  Klasa 4

  I miejsce Kacper Klimczyński
  II miejsce Gabriela Dudziak
  III miejsce Stanisław Głogowski

  Klasa 5

  I miejsce Jagoda Wrona
  II miejsce Tymoteusz Fijak
  III miejsce Leon Mszyca

  Klasa 7

  I miejsce Karol Janik
  II miejsce Anna Konicka
  III miejsce Tomasz Damek

  Klasa 8

  I miejsce Michalina Palarczyk
  II miejsce Maksymilian Trzopek
  III miejsce Anna Jeziorowska

  Klasa 3 A

  I miejsce Szymon Fuchs
  II miejsce Oliwia Góra
  III miejsce Joanna Krańczuk

  Klasa 3 B

  I miejsce Miłosz Sacher
  II miejsce Kamil Kwiatkowski
  III miejsce Jagoda Markowska

  Klasa 3 C

  I miejsce Maciej Szydłowski
  II miejsce Szymon Polakowski
  III miejsce Tomasz Hańderek

  Klasa 3 D

  I miejsce Maksymilian Czauderna
  II miejsce Magdalena Rydzewska
  III miejsce Natalia Guszpil

 • Z satysfakcją informujemy, że z 17 uczniów klasy 2 biorących udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Olimpusek - test zintegrowany, 11 uzyskało wynik dużo wyższy od średniej krajowej. W konkursie wzięło udział 5743 uczniów z całej Polski, tym bardziej cieszą nas uzyskane wysokie lokaty naszych uczniów.

  Jakub Kapias - 20 miejsce
  Wojciech Drag - 21 miejsce
  Hanna Cieślar - 26 miejsce
  Mszyca Zuzanna - 28 miejsce
  Zuzanna Więzik - 29 miejsce
  Maciej Bojda - 31 miejsce
  Mrowiec Wiktoria - 32 miejsce
  Anna Kotarba - 34 miejsce
  Marek Solecki - 36 miejsce
  Marczuk Jakub - 39 miejsce
  Gilowska Izabela - 45 miejsce
  Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami uznania.

 • Sukcesy uczniów klasy 2 biorących udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej Olimpusek - sesja wiosenna. W wiosennej sesji Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Olimpusek wzięło udział 3680 uczniów z klas 2. Z satysfakcją informujemy, że 6 z 11 uczniów naszej szkoły biorących udział w konkursie uzyskało wynik dużo wyższy niż średni wynik krajowy.

  25 miejsce w Polsce - Jakub Kapias kl.2
  27 miejsce w Polsce - Zuzanna Więzik kl.2
  31 miejsce w Polsce - Wojciech Drąg kl.2
  33 miejsce w Polsce - Izabela Gilowska kl.2
  39 miejsce w Polsce - Hanna Cieślar kl.2
  39 miejsce w Polsce - Maciej Bojda kl.2

  Gratulujemy zdobytych lokat i życzymy dlaszych sukcesów!

 • W maju odbyło się VI Dyktando Beskidzie w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki w Bielsku-Białej organizowanego przez ATH. Na kilkuset uczestników w gronie laureatów znaleźli się dwaj uczniowie naszej szkoły. Szymon Soszka zajął 2. miejsce w kategorii młodzików oraz w kategorii open (i dostał dwie nagrody), a Przemysław Dębicki uplasował się na 3. miejscu w kategorii i młodzików i - tak samo - w kategorii open. Również dostał dwie nagrody! Winszowali im prof. Jerzy Bralczyk i prezydent naszego miasta Jarosław Klimaszewski. Rzadko się zdarza, by dwóch uczniów z jednej szkoły stawało na podium. Zwycięzcom gratulujemy!
 • Serdecznie gratulujemy naszym uczniom, którzy startowali w MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O ZJEDNOCZONYM KRÓLESTWIE WIELKIEJ BRYTANII I IRLANDII PÓŁNOCNEJ  dla klas 7, 8 i 3 gimnazjum, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 27 w Bielsku-Białej i odnieśli wspaniałe wyniki: II miejsce zajął EMIL KIELAR (klasa 7), III miejsce zajęła SARA CHRZANOWSKA (klasa 3b). Życzymy dalszych sukcesów!

 • W tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2019 z naszej szkoły wzięło udział 90 osób od klasy 2 szkoły podstawowej do klasy trzeciej liceum. Wyróżnienie otrzymali: kl. 2: Solecki Marek, Mszyca Zuzanna, Kapias Jakub; kl. 4: Głogowski Stanisław, Rzepecki Aleksander; kl. 5: Podgórski Karol,Fijak Tymoteusz; kl. 7: Dura Emilia, Zielińska Julia, Konicka Anna, Perkanowska Nadia; kl. 8: Odój Karol, Paleczny Tomasz, Majcherczyk Karolina, podgórski Kacper, Grążawski Paweł; kl. 3 gimnazjum: Honkisz Klaudia, Nowak Mateusz, Mularczyk Piotr, Kimszal Anna, Szydlowski Maciej, Żurek Maciej; kl. 1 LO: Kwaśny Alicja. Wynik bardzo dobry otrzymali:Adam Dziula kl. 4, Jakubiec Mateusz kl. 7, Kielar Emil kl. 7, Ledwoń Jakub kl. 8 Tytuł laureata uzyskał Radosław Antończyk uczeń klasy 8, który w nagrodę wyjedzie na wakacyjny, naukowy obóz do Berlina.Serdeczne gratulujemy.

 • W SP nr 28 odbył się Finał Miejskich Igrzysk Młodzieżowych w Piłce Siatkowej - nasza Szkoła zajęła II miejsce. O mistrzostwie decydowała różnica setów i na naszą niekorzyść jeden set zadecydował o zajęciu I miejsca przez SP nr 6. Chłopcy w składzie: M. Borkowski, K. Wolny, M. Klawida-Noga, Sz. Polakowski, Ł. Florek, P. Rodak, M. Marian, O. Seweryn, J. Stolarzewicz zapisali się w historii szkoły ponieważ w grach zespołowych to najwyższe miejsce. Gratulujemy :)
 • W Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Wadowic II Young Chikara Cup, na który przybyło 115 zawodników. Stanisław Nędza uczeń klasy 1 SP ZCBM wywalczył pierwsze miejsce w konkurencji kumite i kategorii wiekowej 2011 Open.
 • W konkursie FOX 2019 wzięło udział 27 uczniów w trzech kategoriach wiekowych: Lions, Ducks i Bunnies. Oto uczniowie, którzy otrzymali wyróżnienia z wynikiem dobrym: W kategorii Lions (kl.3 gimnazjum - 1 LO): Robert Zuziak ( kl. 3c), Krzysztof Kania (kl. 3d). W kategorii Ducks (kl. 7-8): Emil Kielar (kl.7). Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć.
 • Miło nam poinformować, że uczennica klasy 1 SP Zofia Grzybowska została laureatką 1 miejsca (kategoria uczniów klas I - III) w XIX Przeglądzie Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek. Serdecznie gratulujemy :)
 • Zawody odbyły się na hali sportowo - rekreacyjnej, Victoria w Bielsku - Białej. Dziewczyny z naszej szkoły: Maryna Rasińska, Julia Grduk i Urszula Świńczyk, zdobyły 2 miejsce w klasyfikacji szkół. Przeszłyśmy do kolejnego etapu - rejonowego. Ponadto Martyna Rasińska zdobyła 3 miejsce w kategorii dziewcząt. Gratulujemy :)
 • Zuzanna Mszyca uczennica klasy 2 SP zdobyła I miejsce w Turnieju Gimnastyki Artystycznej w kategorii B 2010 i młodsze. Zuzia trenuje gimnastykę artystyczna od trzech lat, na swoim koncie ma liczne sukcesy, tym razem była najlepsza:) Zdobyty złoty medal i puchar to wielka nagroda za wytrwałość i determinację w uprawianu tak wymagającego sportu. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
 • Z przyjemnością informujemy, że w dniu 22 listopada Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej gościła 40 uczniów ze szkół w Bielsku-Białej, Czechowicach-Dziedzicach, Godziszce i Grodźcu. Uczniowie przybyli na konkurs recytatorski „W krainie poezji Joanny Kulmowej”. Naszą Szkołę Podstawową wspaniale reprezentował uczeń klasy 2 SP Jakub Kapias, który w przebraniu kelnera przedstawił wiersz " Wielu bywa żarłoków". Było śmiesznie i interesująco, zresztą jak zawsze, kiedy Kuba recytuje:) Kubie gratulujemy odwagi i życzymy wielu sukcesów!
 • Odbył się I etap XIX Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek. Uczennice naszej szkoły: Zofia Grzybowska z klasy 1 SP oraz Maja Postka z klasy 3 d wspaniale wykonały przygotowany przez siebie repertuar pieśni patriotycznych i dzięki temu awansowały do finał diecezjalnego, który odbędzie się w marcu. Naszym solistkom serdecznie gratulujemy :)
 • Już po raz kolejny, prezydent miasta Jacek Krywult przyznał 6 uczniom naszej szkoły nagrody rzeczowe i jednorazowe stypendium. 2 uczniów szkoły podstawowej: otrzymało nagrody rzeczowe, a pozostali stypendia w formie finansowej. Nagrodzeni uczniowie  to mieszkańcy Bielska-Białej, którzy uzyskali bardzo wysoką średnią ocen w ubiegłym roku szkolnym i zdobyli w konkursach przedmiotowych tytuł laureata. Oto oni: Błażej Kwaśniewski (IA LO), Mateusz Pysz(IB LO), Antoni Kwoczyński (IB LO), Klaudia Honkisz (3b Gimnazjum), Emil Kielar (7 SP) i Radosław Antończyk (8 SP). Gratulujemy!!!
 • Staś rozpoczął treningi Karate Kyokushin w marcu 2017 roku w Bielskim Klubie Kyokushin Karate . Trenuje w grupie zawodniczej trzy razy w tygodniu pod czujnym okiem trenera shihana Sławomira Dubiel 5 dan. Stasiu startował dotychczas w 7 turniejach karate min. w Pucharze Śląska w Rudzie Śląskiej, Polish Open Leżajsk, Grand Prix Beskidów, turniejach organizowanych w Katowicach i Józefowie w których zawsze stawał na podium. Ostatnim jego osiągnięciem jest wygrana w turnieju w Gorzycach k.Sandomierza. Stasiu startował w kumite Open rocznika 2011, w dwóch pierwszych walkach pokonał przeciwników przez ippon, w walce finalowej zaliczył czystą technikę zaraz na początku starcia i do konca kontrolowal przebieg walki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)
 • Gratulujemy Mai Horak z klasy 3b Gimnazjum, która została Laureatką XXII Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej Lipa 2018 pod patronatem Prezydenta Miasta. Maja znalazła się z wśród 34 Laureatów z całej Polski. Jej opowiadanie pt. Dzień żółwia zostało wydrukowane w Antologii  Prac Konkursowych. Życzymy Mai wielu dalszych twórczych inspiracji!
 • Z radościę informujemy, że Zuzanna Mszyca z klasy 2 SP zajęła VI miejsce wśród rocznika 2010 w indywidualnych Mistrzostwach Bielska-Białej w Gimnastyce Artystycznej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 • Maciej Bojda uczeń klasy 2 SP to młody świetnie zapowiadający się piłkarz. Gratulujemy udziału w IV edycji Mistrzostw Polski w piłce nożnej. Życzymy wielu sukcesów!
 • Serdecznie gratulujemy Wojtkowi Drąg z klasy 2 SP, za zdobycie I MIEJSCA w turnieju judo w kategorii 28 kg. Życzymy dalszych sukcesów :)
 • Nasza Szkoła Podstawowa brała pierwszy raz udział w zawodach czwartków lekkoatletycznych, gdzie  zdobyła 3 medale: Michała Lachowski I miejsce – bieg 60m oraz Lucjan Łuczkowski zdobył dwa medale II miejsce – bieg 60m oraz III w skok w dal. Pozostali uczniowie biorący udział w zawodach to: Klasa 4 SP - K. Potemba, K. Podolak, O. Perkanowski, N. Swatek, K. Klimczyński, A. Rzepecki; Klasa 5 SP – A. Antończyk, J. Wrona, J. Łoboz, E. Kruczek, S. Pindel, M. Warzecha, M. Trzopek, A. Nowak, K. Podgórski, S. Wojciechowski; Każdy z nich zdobył nowe doświadczenie w rywalizacji międzyszkolnej oraz świetnie się bawili kibicując sobie nawzajem.
Czytany 1331 razy Ostatnio zmieniany piątek, 13 wrzesień 2019 15:46

bg

Adres

Szkoła Podstawowa
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.