Super User

W dniu 29 maja 2021 r. w Katowicach odbył się VI Puchar Śląska Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin. Doskonałe przygotowanie i wola walki pozwoliły na zdobycie I miejsca przez Stanisława Nędza, naszego ucznia z kl. 3, w konkurencji kumite kadetów w wadze + 40kg (rocznika 2010 - 2011 ). BRAWO! Życzymy dalszych sukcesów!

image00000018

Zapraszamy do czynnego zaangażowania się w szkolną zbiórkę makulatury, która odbędzie się w dnia 16 czerwca 2021 r. (środa).

Przyniesioną makulaturę prosimy składać w przedsionku "Strefa Rodzica" lub zgodnie z zaleceniami Panów Portierów.

Za włączenie się w akcję z góry serdecznie dziękujemy

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu kulinarno-fotograficznego Cucinando Italiano:

miejsce pierwsze: Zuzanna Kubańda, klasa 8, Szpinakowe Ravioli;

miejsce drugie: Dominik Duława, klasa 4, Tiramisu';

miejsce trzecie: Zuzanna Mszyca, klasa 4, Tiramisu';

wyróżnienia: Patrycja Śpiewla, Maja Pławecka, Milenka Witkowska, Marysia Zięba, Anielka Kóska, Krzysztof Kuźma, Gaja Mamos, Antosia Łukasik;

Zwycięzcom oraz Wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Wręczenie nagród odbędzie się po powrocie wszystkich klas do szkoły.

W miniony piątek dzięki Panu Sebastianowi Handzlikowi nauczycielowi informatyki i techniki w naszej szkole dzieci klasy IV, V i VI przygotowujące się do egzaminu na Kartę Rowerową miały możliwość spotkania z Ochotnicza Straż Pożarna w Kaniowie. Panowie strażacy zaprezentowali swój sprzęt jakim dysponują i ratują nieraz ludzkie życie. Następnie dzięki Panu Kamilowi który przeprowadził szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dowiedzieliśmy się jak prawidłowo należy się zachować i jak reagować podczas sytuacji zagrożenia życia drugiej osoby, ale również naszego. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy druhom strażakom za tak ciekawe i fascynujące spotkanie. Podziękowanie kierujemy na ręce Pana naczelnika Wojciecha Janeczko, który również był z nami.

Zebranie z Rodzicami uczniów przyjętych do klasy 1
Szkoły Podstawowej odbędzie się
15.06.2021 o godz. 16.30 w budynku szkoły.

Po spotkaniu będzie możliwość zamówienia mundurka szkolnego, w związku z tym należy przyjść z dzieckiem.

Przypominamy, że ze względu na sytuację epidemiologiczną obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki w pomieszczeniach zamkniętych.

Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w Dniu Sportu.Każda klasa miała możliwość rywalizacji w Quizziz sportowym oraz sprawdzić umiejętności naszych Sióstr, Pracowników i Nauczycieli podczas gry w Dwa ognie, Piłkę Siatkową oraz Piłkę ręczną.I w tym wyjątkowym dniu nie zabrakło świetnej zabawy i tradycyjnej Belgijki.Dziękujemy wszystkim za wspólna zabawę.

W marcu przeprowadzony został Konkurs Piosenki Angielskiej w dwóch kategoriach: dla uczniów klas 3-5 oraz uczniów klas 6-8. W etapie szkolnym wzięło udział 10 uczestniczek. Każda z nich przesłała nagranie śpiewanej piosenki w języku angielskim. Nagrania zwyciężczyń obu kategorii przesłaliśmy na Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej, w którym Olivia Hawkes zajęła II miejsce, a Hania Giza odebrała nagrodę uczestnictwa. Dziewczyny wraz z p. Karoliną Polok-Wróbel, nauczycielką muzyki, odebrały swoje nagrody w Domu Kultury w Hałcnowie. Serdecznie Gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły w konkursie.

W okresie od 26 kwietnia do 7 maja, każdy uczeń i nauczyciel naszej szkoły może oddać swój głos na wybraną fotorelacje lub wybranie danie. Wystarczy kliknąć w link poniżej:
Serdecznie zachęcam do głosowania!

PREZENTACJA PRAC UCZESTNIKÓW

1. Szpinakowe ravioli z sosem pomidorowym
JEDEN (1) JEDEN (2) JEDEN (3)

2. Podwójna pizza

DWA (1) DWA (2) DWA (3)

3. Pizza w barwach narodowych

TRZY (1) TRZY (2) TRZY (3)

4. Pasta con zucchine e pomodorini

CZTERY

5. Mozzarella in carozza

PIĘĆ (1) PIĘĆ (2) PIĘĆ (3)

6. La pizza italiana nell’edizione polacca

SZEŚĆ (1) SZESĆ (2) SZEŚĆ (3)

7. Mia pizza

SIEDEM (1) SIEDEM (2) SIEDEM (3)

8. Mio tiramisu

OSIEM (1) OSIEM (2) OSIEM (3)

9. Frittata

DZIEWIĘĆ (1) DZIEWIĘĆ (2) DZIEWIĘĆ (3)

10. Pizza con anana

DZIESIĘĆ (1) DZIESIĘĆ (2) DZIESIĘĆ (3)

11. Tiramisu

JEDENACIE 1 JEDENACIE 2 JEDENACIE 3

bg

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.