Czytany 817 razy
Czytany 761 razy
Czytany 888 razy

Rok obrzędowy w tradycji polskiej: Opłatek wigilijny

 

Początkiem grudnia klasa 3 wybrała się do Zamku Sułkowskich na zajęcia pt; "Rok obrzędowy w tradycji polskiej; Opłatek wigilijny"

Spotkanie rozpoczęło się od wykładu na temat zwyczajów bożonarodzeniowych: od wierzeń związanych z nocą wigilijną po kolędowanie w dzień św. Szczepana. Na zajęciach dowiedzieliśmy się w jaki sposób opłatek znalazł się na polskim stole wigilijnym, kiedy po raz pierwszy się pojawił, jaką niósł ze sobą symbolikę. Na warsztatach omówiliśmy również formy ozdób choinkowych, które wykonywano w domu w Wigilię. W części praktycznej stworzyliśmy własne ozdoby z opłatka na wzór tzw. światów – tradycyjnych ozdób z opłatka w kształcie kuli.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:)

bg

Adres

Szkoła Podstawowa
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.