Czytany 1585 razy

Prelekcja historyczna o Żołnierzach Wyklętych

 

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

30 maja w naszej szkole odbyła się prelekcja dotycząca Żołnierzy Wyklętych podczas której uczniowie klas IV- VI dowiedzieli się kim byli Żołnierze Wyklęci i w jakich trudnych warunkach musieli walczyć o wolną Polskę. Ponadto poznaliśmy historię  kpt. Henryka Flame ,,Bartek" i podlegających mu żołnierzy. Zobaczyliśmy  również broń jaką używali nasi dzielni żołnierze. Bardzo dziękujemy Panom : Ireneuszowi Pająkowi i Aleksandrowi Bujak za ciekawe przeprowadzenie zajęć i zaangażowanie w kształtowanie postawy patriotycznej naszych uczniów.

10zasadplakat uczniowie plakat 10zasadplakat rodzice plakat

 

bg

Adres

Szkoła Podstawowa
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.