Wycieczka do Krakowa

Cześć!

Jestem uczennicą klasy 8 i chcę opowiedzieć  o wycieczce do Krakowa, na którą pojechałam z klasą dnia 22.10.2019r.

Wyjechaliśmy z samego rana i dotarliśmy po dwóch godzinach. Pogoda dopisywała. W wspaniałych nastrojach poszliśmy do muzeum narodowego. Mieliśmy okazję zobaczyć wystawy pt. "Sytuacja się zmieniła" oraz "Historia rzemiosła artystycznego w Polsce". Wszystkich nas bardzo to zainteresowało. Następnie, nadal w tym muzeum mogliśmy oglądać cudowny obraz Leonarda da Vinci "Dama z łasiczką". Po obejrzeniu tego arcydzieła i poznaniu jego historii opuściliśmy mury muzeum i poszliśmy dalej realizować program wycieczki.

Następnie poszliśmy na fascynujący wykład z panem Jackiem Dukajem odnośnie zmianie w kulturze piśmiennej. Mieliśmy okazję posłuchać, jak bardzo przez wieki zmieniało się znaczenie pisma i czym jest ono w dzisiejszych czasach. Spotkanie było bardzo interesujące.

Później mieliśmy czas na posiłek, a następnie zwiedzaliśmy cudowny Krakowski Rynek.

Na sam koniec udaliśmy się na fenomenalny spektakl w teatrze im. Juliusza Słowackiego pt. "Zemsta". Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że spektakl zachwycił całą klasę. Po przedstawieniu udaliśmy się do autokaru i wróciliśmy do szkoły, gdzie nastąpiło rozwiązanie wycieczki.

Pozytywne wspomnienia z tej wycieczki zostaną z nami na całe życie

Julia Zielińska

bg

Adres

Szkoła Podstawowa
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.