"Czynić dobro, nieść radość, uszczęśliwiać, prowadzić do nieba"

 

W dniu uroczystego Święta Szkoły uczniowie klasy 2 mieli okazję, aby zapoznać się z historią życia Franusi z Bawarii - czyli Matki Franciszki Lechner. Podczas lekcji religii Dzieci dowiedziały się o wielu ciekawych faktach z życia założycielki Zgromadzenia Córek Bożej Miłości: miejscu i dacie jej urodzenia, dzieciństwie, planach na przyszłość, wytrwałości i pokorze w dążeniu do upragnionego celu, którym była chęć i troska niesienia pomocy potrzebującym oraz wychowanie młodzieży w duchu wartości chrześcijańskich. 

To była interesująca i ważna lekcja, która przybliżyła nam postać Matki Franciszki i uświadomiła nam, jak wyjątkową osobą była patronka naszej szkoły.

bg

Adres

Szkoła Podstawowa
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.