Pasowanie na ucznia

 

16.10.2019 r. – ta data niewątpliwie zapadnie w pamięć najmłodszym uczniom naszej szkoły. Tego dnia bowiem odbyło się uroczyste pasowanie Pierwszoklasistów, podczas którego w obecności Dyrekcji, nauczycieli, rodziców oraz przedstawicieli starszych klas zostali symbolicznie włączeni w szeregi szkolnej społeczności.

Nie było to jednak takie proste! Nasi najmłodsi uczniowie musieli najpierw wykazać się umiejętnościami z zakresu języka polskiego, matematyki, języka angielskiego oraz udowodnić, że znają podstawowe zasady ruchu drogowego. Oczywiście bardzo dobrze poradzili sobie z tymi zadaniami, a ponadto przedstawili piękny program artystyczny pełen wierszyków, śpiewu, a nawet gry na instrumentach, który na zmianę – bawił i wzruszał – całą publiczność. Wygłosili także tekst ślubowania, który przekonał wszystkich, że będą z zaangażowaniem i skrupulatnością wywiązywać się ze swoich obowiązków szkolnych oraz swoją postawą dawać przykład innym, a Siostra Dyrektor uroczyście pasowała ich na uczniów. Na koniec Pierwszoklasiści zostali oficjalnie powitani w gronie uczniowskim przez koleżanki i kolegów ze starszych klas oraz obdarowani rogami obfitości i innymi upominkami.

Bardzo się cieszymy, że nasza szkolna społeczność powiększyła się o takie wspaniałe osoby i życzymy naszym Pierwszoklasistom, aby nauka była dla nich przyjemnością, szkoła – bezpiecznym i radosnym miejscem, a każda lekcja – niezwykłą przygodą!

 

bg

Adres

Szkoła Podstawowa
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.