Klasa 3b gimnazjum na wycieczce w Londynie

 

W dniach 21-25 maja 2019 roku klasa 3b gimnazjum udała się na wycieczkę klasową do Londynu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele znanych miejsc np. Buckingham Palace, Westminster Abbey czy Tower of London. Poniżej zebraliśmy kilka relacji uczestników:

Wycieczka należy do jak najbardziej udanych. Zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc np. Pałac Westminster, Muzeum Historii Naturalnej oraz Galerię Sztuki. Miejscami, które najbardziej zapamiętałam i które zwróciły moją uwagę były London Eye, skąd roztaczał się piękny widok na panoramę miasta, Muzeum Wiktorii i Alberta, gdzie można było obejrzeć architekturę i rzeźby z różnych lat, a także wystawę na temat historii mody - było to warte zobaczenia. Rejs statkiem po Tamizie, podczas którego można było podziwiać serce miasta, był równie fascynujący. Bardzo ciekawym wydarzeniem była także zmiana warty pod Pałacem Buckingham - coś co każdy, będąc w Londynie powinien obejrzeć…Te kilka dni było znakomitym czasem do poznania tego miejsca i obcowania z tak interesującą kulturą.  

 Klaudia C.

 

Zawsze uważałam, że Londyn jest przereklamowany i jedna wizyta spokojnie pozwoli nam zobaczyć wszystko, co jest tego warte. Myliłam się. Londyn to idealne połączenie zabytkowych budynków z oszklonymi wieżowcami. Muzea, do których wstęp jest darmowy, ukazują historię w sposób ciekawy i każdy znajdzie tam coś dla siebie. Przejażdżki londyńskim metrem, jak również obserwowanie samolotów latających nad miastem są niezapomnianym przeżyciem. Z London Eye czy królewskiego obserwatorium w Greenwich możemy podziwiać dom ponad ośmiu milionów ludzi. Jednak według mnie wszyscy odwiedzając to miasto, zabierają ze sobą jego cząstkę do rodzimego kraju. Dlatego nawet jeśli macie dość lekcji o kulturze Anglii i sądzicie, iż to miasto niczym Was nie zaskoczy, po prostu dajcie mu szansę, wsiądźcie w samolot i przekonajcie się sami. 

 Klaudia H.

 

Ku naszemu zdziwieniu już na lotnisku przywitała nas absolutnie nie-angielska pogoda. Zamiast deszczu i chmur przez cały pobyt w Londynie świeciło słońce i można było jedynie żałować, że nie zabrało się ze sobą krótkich spodenek.

Już pierwszego dnia nasza klasa rozpoczęła zwiedzanie miasta. Gdy tylko dotarliśmy do centrum, zobaczyliśmy ulice pełne mieszkańców i turystów, a także usłyszeliśmy lokalnych artystów. Każdy poczuł klimat i charakter Londynu - stolicy, w której można wyrazić siebie i znaleźć wspólny język z ludźmi różnych narodowości. Poza oszałamiającą energią tego miasta, wspaniałe wrażenie robią także te wszystkie zabytki, które zwykle widzi się na pocztówkach. Zobaczyć Westminster Abbey na żywo (a nie na ekranie komórki), to uczucie warte zapamiętania. Tak samo jak dotyk zimnych murów Tower of London, podczas słuchania historii o niegdyś przebywających tam więźniach. Komu by nie przeszły ciarki po plecach? Równie duże wrażenie zrobiły na mnie muzea - zwłaszcza National Gallery, gdzie można zobaczyć prace Leonarda da Vinci, Rafaela, Vincenta Van Gogha, Moneta, Vermeera, Rubensa, Rembrandta, Holbeina, Canaletto i… długo by tak jeszcze wymieniać.

Widzieć ich obrazy zaledwie metr przed sobą wraz z ich autentycznymi barwami, niezmienionymi przez elektronikę, to coś, czego zdecydowanie się nie zapomina.  

Nasza klasa zobaczyła tak wiele miejsc, że myślę, iż każdy znalazł coś dla siebie. Coś, co go zainteresowało, zainspirowało lub po prostu coś, co chętnie zobaczy jeszcze raz. Londyn to miejsce dla wszystkich, zarówno dla tych, którzy lubią tętniące energią miejsca, jak i dla tych, którzy wolą zrelaksować się w pobliskiej kafejce lub w lokalnej galerii. Jestem pewna, że to miasto prędzej czy później odwiedzimy jeszcze raz.  

 Maja H. 

Adres

Szkoła Podstawowa
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.