Wycieczka klasy IIIc do Wiednia

 

Guten Tag!  Grüße aus Wien!

Nasza austriacka przygoda rozpoczęła się na Praterze, wiedeńskim parku rozrywki, gdzie podziwialiśmy widoki z jednego z najstarszych diabelskich młynów na świeci  oraz korzystaliśmy z innych ciekawych atrakcji. Wieczorem odbyliśmy długi spacer urokliwymi ulicami pięknie oświetlonego miasta.

Drugiego dnia spotykaliśmy małe i duże, latające i pływające, przerażające i słodkie, jednym słowem: różnorodne zwierzęta z całego świata w najstarszym zoo w Europie. Później mogliśmy zobaczyć ogrody letniej rezydencji Habsburgów, ich powozy oraz suknie słynącej z urody cesarzowej Sisi. Po południu odwiedziliśmy grób patronki naszej szkoły, Matki Franciszki Lechner, gdzie mieliśmy czas na modlitwę za jej wstawiennictwem.

Podczas naszej wyprawy do Wiednia zobaczyliśmy również kolorowy Dom Hundertwassera, skarbiec (gdzie po długich poszukiwaniach znaleźliśmy koronę Ottonów i „róg jednorożca”) oraz piękną bibliotekę. Odbyliśmy również bardzo ubogacające wizyty w bliźniaczych muzeach: historii sztuki i historii naturalnej. Odwiedziliśmy wiele pięknych kościołów, gdzie mogliśmy zobaczyć różne style architektoniczne i na chwilę się wyciszyć. Na koniec podziwialiśmy słynny „Pocałunek” Gustawa Klimta w wiedeńskim Belwederze.

Wycieczka była bardzo udana i będziemy ją przyjemnie wspominać. Jesteśmy bardzo wdzięczni pani Agacie Giczali-Naróg za organizację i ciekawe opowieści oraz pani Barbarze Hańderek-Kurcz i pani Marzenie Gruzło za opiekę.

Julia Borowska

Adres

Szkoła Podstawowa
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.