1,5% PODATKU

Kochani Rodzice! Drodzy Przyjaciele naszej szkoły!

Kolejny raz prosimy Was o przychylność przy okazji wypełniania zeznania podatkowego za rok 2023.
Wsparcie jakie otrzymujemy poprzez 1,5% jest dla nas dużą pomocą. Przeznaczane jest na wzmocnienie bieżącej działalności, jak i rozwój Zespołu Szkół ZCBM. Wasza dobroczynność wprowadza realne zmiany w życiu uczniów naszej szkoły.

Dzięki współpracy z Fundacją „Światło Życie” ZSO ZCBM w Bielsku-Białej może pozyskać środki z odpisu 1,5 procenta podatku dochodowego.

W tym roku szkolnym pozyskane środki chcemy przeznaczyć przede wszystkim na:

utworzenie sali multimedialnej połączonej z czytelnią

- budowę ścieżki zdrowia

- bieżące wydatki edukacyjne (np. zaopatrzeniem sal lekcyjnych)

Wystarczy w standardowym formularzu rocznego zeznania podatkowego (PIT), którego używasz każdego roku, wypełnić rubrykę „Wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)”. Są to trzy pola, w które wpisujesz:

Nazwa OPP: Fundacja „Światło Życie” w miejscu „cel szczególny” wpisać: „Bielsko-Biała - szkoła ZCBM”,

Numer KRS: 0000071891,

Wnioskowana kwota: max 1,5% podatku od dochodu (po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół)

Resztą zajmie się fiskus, który przekaże nam 1,5% podatku. Tylko pod jednym warunkiem – że formularz zostanie złożony w ustawowym terminie. Nie złożenie formularza w ustawowym terminie spowoduje, iż fiskus nie przekaże nam podatku.

1,5% podatku może przekazać każda osoba fizyczna będąca płatnikiem podatku dochodowego (uzyskująca przychody z wynagrodzeń, rent, emerytur itp.), w tym również prowadzący działalność gospodarczą i opodatkowani według zasad ogólnych, w formie ryczałtu oraz według stawki liniowej 19%.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za przekazanie 1,5% na wsparcie rozwoju dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Traktujemy to jako wyraz Państwa zaufania do naszej działalności na rzecz dobra uczniów.

Prosimy o zachęcenie swoich rodzin, przyjaciół, znajomych do zapoznania się z działalnością placówki i o konkretny gest życzliwości jakim jest 1,5%.

Dziękuję!

s. Justyna Lampa