Szkoła sukcesu

Super User

Super User

Z radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali egzamin dojrzałości. Szczególnie cieszą nas bardzo wysokie wyniki z matematyki i geografii.

Z matematyki na poziomie podstawowym uzyskaliśmy drugi wynik w Bielsku, zdobywając 86%. Maturzyści równie dobrze poradzili sobie z rozszerzeniem, otrzymując 72%, co także zapewnia nam drugi wynik w mieście.

Jak co roku cieszy nas bardzo wysoki wynik z geografii, a mianowicie nasi uczniowie uzyskali 58%, co plasuje nas na trzecim miejscu wśród bielskich liceów ogólnokształcących.

Warto odnotować także wynik z egzaminu ustnego z języka polskiego. Maturzyści zdobyli 94%, co stanowi najwyższy wynik w kraju.

Na szczegółowe analizy wyników przyjdzie jeszcze czas, ale już teraz pragniemy Wam pogratulować i życzyć udanego startu w dorosłe życie.

Tegorocznym absolwentom gratulujemy 100% zdanych matur i bardzo wysokich wyników z poszczególnych przedmiotów. Najlepsze wyniki osiągnęli: Aleksandra Pieczarka, Oliwia Pala, Natalia Kopeć, Maciej Mościcki, Tymoteusz Pieła, Kacper Szwarga.

Jacy  są najlepsi absolwenci naszej szkoły? Z całą pewnością to ci, którzy doskonale zdali maturę, osiągnęli 90 -100 % na rozszerzeniach. Ale z opinii uczniów wynika także coś jeszcze: najlepszych absolwentów łączy szczególna przyjaźń, poczucie odpowiedzialności za siebie nawzajem i coś, o czym zdajemy się dziś zapominać: radość uczenia i radość zdobywania wiedzy.

W czasie wakacji sekretariat będzie czynny

 

 od 1 - 15 lipca od godz. 8:30-11:30

 

od 16 – 26 lipca  od godz. 8:30-15:00

 

Od 29 lipca do 16 sierpnia sekretariat będzie nieczynny!

od 19 - 30 sierpnia od godz. 8:30-11:30

19 czerwca 2019 r. po raz kolejny pożegnaliśmy rok szkolny, który dla wielu z nas był czasem wytężonej pracy. Z pasją odkrywaliśmy tajniki wiedzy, poszukiwaliśmy piękna, prawdy i mądrości w różnych dziedzinach życia.

Wdzięczni za otrzymane łaski i nieustanną opiekę, podziękowaliśmy Panu Bogu podczas uroczystej Eucharystii w Kościele Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej. Podczas homilii ks. Marcin Aleksy przypomniał nam, że wakacje nie są czasem odpoczynku od modlitwy i lektury Słowa Bożego, wprost przeciwnie, powinniśmy umacniać głęboką relację z Bogiem.

Pod koniec nabożeństwa Siostra Dyrektor podziękowała uczniom, nauczycielom, rodzicom i pracownikom szkoły za trud nauki, sumienność, rzetelność i odpowiedzialność. Życzyła wszystkim Błogosławieństwa Bożego, obfitych łask i zasłużonego odpoczynku podczas upragnionych wakacji.

Po Mszy Świętej uczniowie wraz z nauczycielami udali się do klas na uroczyste spotkanie, podczas którego wręczono świadectwa i nagrody.

Drodzy wychowankowie, życzymy Wam pięknych i beztroskich wakacji. Mamy nadzieję, że wrócicie do szkoły z nową energią i zapałem do nauki. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

19 czerwca 2019 r. przyznano stypendia naukowe uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie.

Uhonorowani zostali: Antoni Kwoczyński (IB), Mateusz Pysz (IB), Marta Buława (IB), Joanna Mynarska (IB), Patrycja Wrona (IB), Mikołaj Zuziak (IB), Alicja Kwaśny (IA), Błażej Kwaśniewski (IA), Liwia Perkanowska (IA), Karolina Słonka (IA), Anna Kuźma (IIA), Anna Kupczak (IIA), Magdalena Damek (IIA), Julia Stańco (IIA) i Paweł Miros (IIB).

Stypendium za osiągnięcia sportowe uzyskał Maciej Pindel (IIB).

Naszym stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

8 czerwca, w sobotnie popołudnie, już osiemnasty raz spotkaliśmy się na festynie szkolnym. Tegoroczne hasło „Damy serca i waleczni rycerze” znakomicie wprowadziło nas w klimat wspólnej biesiady rodzinnej. Średniowieczne budowle, przemarsz sztandarów rycerskich, strzelanie z łuku oraz przyjazd króla Marka - to tylko niektóre atrakcje tego niecodziennego spotkania.

Sobotni festyn zgromadził całą społeczność szkolną: uczniów, nauczycieli, rodziców, absolwentów oraz licznie przybyłych gości. Uroczystość zaszczycili swą obecnością przedstawiciele władz lokalnych i państwowych, mi.in. były Prezydent Bielska – Białej, p. Jacek Krywult, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Bielska - Białej, p. Przemysław Drabek, radny Maksymilian Pryga, Naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki, p. Ryszard Radwan,

oraz proboszcz Parafii Opatrzności Bożej, ks. Andrzej Mojżeszko.

Sobotnia impreza obfitowała w liczne zabawy i konkursy. Biesiadnicy mogli podziwiać występy naszych najmłodszych uczniów w spektaklu „Stworzenie świata po góralsku”, przedstawienie dzieci z zaprzyjaźnionego Katolickiego Przedszkola im. Świętej Rodziny „Serduszko”, tańce towarzyskie i rycerskie, a także poćwiczyć pod czujnym okiem trenerki personalnej, p. Joanny Herok. Ponadto można było obejrzeć trójwymiarowe puzzle, oryginalne przedmioty wykonane z równie oryginalnych tworzyw, skorzystać z fantazyjnych usług fryzjerskich i kosmetycznych, odwiedzić ogródek Matki Franciszki, a także sprawdzić swe umiejętności w harcerskiej szkole survivalowej. Dla tych zaś, którzy uwielbiają rywalizację, przygotowano emocjonujące rozgrywki sportowe.

Na spragnionych wrażeń kulinarnych czekał bufet sałatkowy, stoisko z pysznymi wypiekami, potrawy z grilla, a także przetwory przygotowane przez nauczycieli. Słowem, stoły uginały się od przysmaków. Nie zabrakło też  - rzecz jasna – oczekiwanej przez wszystkich loterii fantowej. Uczestnicy mogli wylosować m.in.: rowery, voucher uprawniający do bezpłatnego semestru kursu języka angielskiego, torbę do przenoszenia aparatów i kamer, etui na laptopy, słuchawki, głośnik, portfel, wizytownik i wiele innych cennych nagród.

Festyn jest czasem nie tylko wspólnej zabawy, ale nade wszystko okazją do wsparcia najbardziej potrzebujących – podopiecznych  Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku – Białej oraz chorego wnuczka jednej z pracownic szkoły. Natomiast  dochód z tegorocznej biesiady zostanie przeznaczony na budowę parkingu szkolnego.

W tym miejscu pragniemy docenić pracę i zaangażowanie uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły. Cieszymy się, że kolejny raz mogliśmy cieszyć się swoją obecnością, dzieląc się pasją, życzliwością, otwartością serc i wiarą.

Bóg zapłać!

 

Był 28 maja 2019 r. Wstając o 5 rano z łóżka i docierając na zbiórkę o 6, jeszcze nie spodziewałem się jak ciekawy i pełen wrażeń czas będzie mnie czekał przez następne cztery dni. Klasa IA oraz IB pod opieką swoich wychowawczyń – pani Katarzyny Błachut oraz pani Agaty Giczali – Naróg  oraz pani Marioli Wróblewskiej wyjechały na wycieczkę do Niemiec i Czech.

Naszym pierwszym celem było niemieckie miasto Drezno, do którego dojechaliśmy około 15 i rozpoczęliśmy zwiedzanie najbardziej znanego zabytku tego miasta, a mianowicie zobaczyliśmy Zwinger – pałac barokowy wybudowany z piaskowca w XVI w. W jego wnętrzu znajdują się trzy muzea tematyczne zawierające m.in. zbiory porcelany chińskiej, japońskiej i miśnieńskiej oraz galerię obrazów Starych Mistrzów ze słynnym obrazem Rafaela Santi  „Madonna Sykstyńska”. Największym zainteresowaniem cieszył się Salon Matematyczno – Fizyczny z wieloma modelami dawnych kalkulatorów czy globusów. Później jeszcze spacer po mieście z możliwością zakupów i poszliśmy do hotelu zmęczeni, ale radośni i z niecierpliwością czekaliśmy na atrakcje kolejnego dnia. A jak się okazało było ich naprawdę sporo!

Po pysznym śniadaniu wybraliśmy się na spacer po mieście. Pani przewodnik opowiadała nam wiele interesujących rzeczy m.in. o odbudowanym dopiero w 2005 r. po wojennych zniszczeniach kościele protestanckim Frauenkirche oraz o pięknych tarasach Brühla nad Łabą. Widok z nich na rzekę był naprawdę niesamowity! Później zwiedziliśmy jeszcze renesansowy zamek rezydencyjny, w którym naszą uwagę przykuł wspaniały skarbiec – widok pięknie zdobionych szkatułek zapierał dech w piersiach! Po obiedzie udaliśmy się autokarem do Miśni – 30 – tysięcznego miasteczka znanego jako kolebka Saksonii. Znajduje się tam piękny Zamek Albrechtsburg, którego bogatą historię poznaliśmy z audioprzewodnikiem. Szczególnie jedna sala wzbudziła niezwykłe emocje – która i dlaczego można podpytać wtajemniczonych. Schodząc z umiejscowionego na wzgórzu zamku była jeszcze okazja, aby skosztować pysznych lodów gałkowych i pochwalić się znajomością języka niemieckiego przy ich zamawianiu.

Trzeci dzień rozpoczęliśmy od wykwaterowania i przejazdu do jednej z dzielnic Drezna - Pillnitz, w której znajduje się piękny pałacyk w stylu japońskim oraz park założony już w 1539 r. Nasz zachwyt tym miejscem potęgowała słoneczna pogoda oraz bardzo ciekawe historie opowiadane przez panią przewodnik. Potem przejechaliśmy do regionu zwanego potocznie Szwajcarią Saksońską i przyglądaliśmy się ciekawym formacjom skalnym oraz przeszliśmy po moście kamiennym (który, gdyby nie byłby tak zatłoczony, wywarłby na nas jeszcze większe wrażenie). Następnie przejechaliśmy do położonej na 250 – metrowym płaskowyżu Twierdzy Königstein. Wjeżdżało się na nią windą, która była tak duża, że bez problemu pomieściła całą naszą grupę, a widok z jej murów na rzekę Łabę był niezapomniany. Po wyjściu z twierdzy przejechaliśmy do stolicy Czech Pragi, a po zakwaterowaniu była możliwość nocnego spaceru po jej pięknych i klimatycznych uliczkach.

W piątek, ostatni dzień naszej wycieczki, zwiedzaliśmy Pragę. Zobaczyliśmy piękny widok na miasto i przespacerowaliśmy się po Hradczanach, na których szczególne wrażenie wywarł na nas zamek oraz Katedra św. Wita. Następnie przeszliśmy przez słynny most Karola i dotarliśmy na Stare Miasto! Tam zobaczyliśmy słynny zegar astronomiczny – Orloj. Ten zegar odmierza trzy czasy jednocześnie, a został zaprojektowany pod koniec średniowiecza! Jego widok był zaiste ciekawy. A do tego ratusz z przepięknymi kamieniczkami. Ooch cudownie!

I to w zasadzie był koniec naszego zwiedzania, po zjedzeniu obiadu poszliśmy na Dworzec Główny, z którego odebrał nas autokar i zawiózł bezpiecznie i szczęśliwie do Bielska. Wycieczka zakończyła się około 21.30 na Dworcu PKS.

Wycieczka była wspaniała! Myślę, że należą się ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy umożliwili nam ten wyjazd i moc wrażeń, a w szczególności dla pani Katarzyny Błachut, pani Agaty Giczali – Naróg oraz pani Marioli Wróblewskiej za opiekę nad nami podczas tej wycieczki!

Antoni Kwoczyński

 

8 czerwca 2019 r. kolejny raz spotkamy się na Festynie Szkolnym. W tym roku oprócz wielu kulinarnych atrakcji, konkursów i zabaw czeka na Państwa moc nagród. Uczestnicy loterii fantowej mogą wylosować m.in.:

  • dwa rowery ufundowane przez firmy: Dom dla Każdego Marcin Głąb i Dom dla Każdego Irena Głąb,
  • rower ufundowany przez sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pana Stanisława Szweda,
  • voucher uprawniający do bezpłatnego, jednego semestru grupowego kursu języka angielskiego organizowanego przez szkołę International House Integra w roku szkolnym 2019/2020,
  • funkcjonalną torbę do przenoszenia aparatów i kamer, etui na laptopy, słuchawki marki Philips, głośnik, apteczkę pierwszej pomocy, bidony, portfel damski, wizytowniki ufundowane przez Aptekę Św. Anny w Bielsku-Białej.

Naszym fundatorom z całego serca dziękujemy!

1 2 3
4 5 6
7 9  

 

Dokładnie 22 maja o godzinie 17.50 wznieśliśmy się w powietrze, aby już za półtorej godziny znaleźć się w miejscu, oddalonym od Bielska-Białej w lini prostej prawie dwa  tysiące kilometrów – niezaprzeczalnie celem był Rzym! Nasza grupa składała się z 12 osób – Pani Sylwii Stejskal oraz Pani Anny Chorąży oraz uczniów klas: 1A i 1B LO.

Zwiedzanie Wiecznego Miasta zaczeliśmy od antcznych budowli, odwiedziliśmy Koloseum oraz Forum Romanum, na którego terenie okazało się, że wcale nie tak łatwo zidentyfikować budowle, po których niekiedy zostało kilka kolumn i fundamenty...  Ale! Było kilkoro śmiałków, którzy podjeli się tego wyzwania i wytrwale z mapą, rozglądając się na prawo i lewo, przemierzyli antyczny Rzym. To nie koniec zadań, jakie czekały na nas – trzeba było znaleźć posąg wilczycy – symbolu Rzymu. Na szczęście spostrzegawczość nie zawiodła i udało się wilczycę „złapać“, a nawet zrobić jej zdjęcie. Jednym z kolejnych punktów programu był obiad – kto by nie wyczekiwał tej chwili? Wszyscy rozkoszowali się smakami kuchni włoskiej – pizzą lub makaronem.

Drugi dzień był przeznaczony dla osób kochających plażę, jednak zanim na nią dotarliśmy odwiedziliśmy Bazylikę Św. Pawła za murami oraz Bazylike Św. Jana na Lateranie. Woda! Morze! Jeeej! - tak, naprawdę, w taki sposób wielu z nas zareagowało na widok  Morza Tyrreńskiego; ale czy można się dziwić jak po prawie dwóch dniach intensywnego zwiedzania i poznawania Rzymu, nagle zza budynków wyłoniło się morze? – nie, nie można! W taki sposób, spacerując, kąpiąc się w morzu oraz opalając i zbierając siły na kolejny dzień spędziliśmy popołudnie a pod wieczór doświadczyliśmy tego, iż kolacja w restauracji może wzbudzać wielkie emocje, zwłaszcza wśród części grupy...Dlaczego? To już pozostanie naszą tajemnicą.

Rzym to nie tylko budowle antyczne i wczesnochrześcijańskie, to także perły renesansowej i barokowej architektury i właśnie dlatego trzeciego dnia podziwialiśmy piękno Fontanny di Trevi, rozkoszowaliśmy się widokiem Schodów Hiszpańskich oraz widokiem witryn sklepowych takich marek jak "Gucci" czy "Dolce e Gabbana". Odwiedziliśmy także Plac Navona, z którego przez kamerkę internetową członkowie naszych rodzin mogli nas dostrzec. Nie moglibyśmy nie odwiedzić Campo dei Fiori, na którym kupiliśmy wiele przypraw i makaronów, które wraz z nami dotarły do Bielska.

Ostatni dzień – dzień wylotu – został nam jeden, ale jakże ważny punkt do odwiedzenia – Watykan! Punktualnie o godzinie 9.00 uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej przed Cathedra Pietri – czyli pięknym ołtarzem w Prezbiterium. Po Mszy udaliśmy się na Kopułę Bazyliki, przemierzając ponad 500 schodów, które nic nie znaczyły przy widoku, jaki rozpościerał się z tarasu widokowego. Mieliśmy również możliwość spotkać się z Papieżem Franciszkiem podczs Anioła Pańskiego.  Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do naszego hotelu i wziąwszy bagaże, udaliśmy się na Dworzec – Termini, z którego autobus zabrał nas na lotnisko.

Był to czas niezwykły i niepowtarzalny. Spędziliśmy ponad 4 dni na obcowaniu z historią, architekturą, kulturą, tradycją, zwyczajami, oraz kuchnią włoską. Dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili nam odbycie tej podróży, zwłaszcza wspaniałym nauczycielom: Pani Sylwii oraz Pani Annie.

Mateusz Pysz

 

Biskup Roman Pindel udzielił 8 maja 2019 r. w Wilamowicach święceń diakonatu Kamilowi Piwowarczykowi - absolwentowi Liceum Ogólnokształcącego ZCBM. Kamil przystąpił do egzaminu maturalnego w naszej szkole i rozpoczął formację w krakowskim Wyższym Seminarium Duchownym w 2014 roku.

Do święceń diakonatu przygotowywał się bezpośrednio przez uczestnictwo w tygodniowych rekolekcjach. Nowo wyświęcony diakon podejmie w ciągu najbliższego roku posługę w jednej z  parafii diecezji bielsko-żywieckiej i równocześnie rozpocznie ostatni okres formacji, przygotowujący go do święceń kapłańskich.

Naszemu absolwentowi - Kamilowi życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień życia, mocy Ducha Świętego, wierności i wytrwałości w powołaniu kapłańskim. Gratulujemy!

Strona 1 z 6

Godziny pracy:

Sekretarzem szkolnym jest: s. Beata Bajurska

Sekretariat jest czynny codziennie
w godzinach od 7.30 - 16.30.

Pani mgr Klaudia Tesarczyk zaprasza wszystkich zainteresowanych uczniów, nauczycieli, rodziców do odwiedzenia gabinetu pedagogicznego. 

Godziny otwarcia gabinetu pedagoga:

PONIEDZIAŁEK     13.00- 15.00 
WTOREK     8.00- 15.00 
ŚRODA     9.00- 15.30 
PIĄTEK      8.30 - 15.00

Bibliotekarzem szkolnym jest pani: mgr Marzena Gruzło.

Biblioteka zaprasza w godzinach:

PONIEDZIAŁEK 
    9:15 - 13:15
WTOREK     

9:15 - 11:15, 12:10 - 12:40

ŚRODA     9:15 - 11:15
CZWARTEK     8:15 - 9:15, 13:15 - 14.05
PIĄTEK     8:20 - 13:00

Adres

Liceum Ogólnokształcące 
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.

Top