Osiągnięcia uczniów liceum - 2015/2016

osiagniecia2016

 

 • Kandydatem do Stypendium Prezesa Rady Ministrów został uczeń klasy IIB, Marek Kudrys. Drugoklasista otrzymał świadectwo promocyjne z wyróżnieniem, uzyskując średnią ocen 5.13. Ponadto licealista wykazał się szczególnymi uzdolnieniami w dziedzinie geografii, otrzymując celującą ocenę z tego przedmiotu i zdobywając zaszczytny tytuł Finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej w roku szkolnym 2015/2016.
 • Z radością informujemy, że w roku szkolnym 2015/2016  stypendia naukowe za bardzo dobre wyniki w nauce i wyróżniające zachowanie zdobyli licealiści: Aleksandra Bugla (IA), Zofia Gibas (IIA), Maciej Jakubiec (IA), Anna Janiczek (IIA), Dominik Konior (IB), Jakub Kotuła (IA), Katarzyna Krywult (IIA), Marek Kudrys (IIB), Magdalena Sołtysiak (IIA), Agata Szotek (IB) i Natalia Zeman (IIB).
 • W dniu 6 czerwca 2016 roku, w Bielskim Centrum Kultury odbył się Finał Konkursu Wiedzy o Światowych Dniach MłodzieżyPo pięciu rundach, ostatecznie zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w składzie: Joanna Ryłko, Anna Szczurek, Jadwiga Kamińska i Julia Średniawa. Zwyciężczyniom gratulujemy nagrody głównej, którą były pełne Pakiety Pielgrzyma na tygodniowy udział w Wydarzeniach Centralnych w Krakowie i mamy nadzieję, że udział w Konkursie przyczynił się nie tylko do zwiększenia wiedzy o tych wydarzeniach, ale także do wzrostu wiary i zapału do świadectwa. Uroczystość uświetnił chór ze szkoły zwycięskiej drużyny pod dyrekcją Pana Tomasza Wiatrowskiego.
 • W miesiącu marcu 2016 odbył się etap centralny IX Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”.Szymon Helbin uczeń kl. 3 LO uzyskał tytuł  laureata, który uprawnia do przyjęcia na wybrane kierunki studiów pierwszego stopnia w AGH z pominięciem warunków rekrutacji.
 • Marek Kudrys uczeń kl.2 LO uczestniczył w zawodach centralnych Olimpiady Geograficznej, które odbyły się w dniach 21-24.04. 2016 r. w Chorzowie i uzyskał tytuł finalisty.
 • Wielkie gratulacje dla Agnieszki Gierczyk i Zofii Gibas z klasy IIA za zajęcie I miejsca w Śląskim Konkursie Wiedzy o Włoszech, który odbył się w dniu 21 kwietnia w Katowicach!
 • W dniu 20 kwietnia odbyły się Otwarte Mistrzostwa Miasta Bielska-Białej w pływaniu Szkół Ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Mandrak z klasy IIA i Nikola Makowska z klasy IA. Gratulujemy Szymonowi, który zajął II miejsce na dystansie 100 m stylem zmiennym w konkurencji chłopców, a Nikola w swojej kategorii była VI.
 • W Finale IV Konkursu Realioznawczego o Republice Federalnej Niemiec i Mieście Kolonii organizowanego przez Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu uczennica kl. IB Karolina Gołąbekzajęła III miejsce oraz uzyskała tytuł Laureata. 
 • Gratulacje dla Dominiki Hermy z kl. III A,B i Marka Kudrysa z kl. IIB, którzy wzięli udział w X edycji Łódzkiego Konkursu Języka Włoskiego i znaleźli się w setce najlepszych licealistów - znawców języka włoskiego w kraju! Do konkursu zgłosiło się ponad trzystu uczniów z całej Polski.
 • Dnia 11 lutego 2016r. odbył się w naszym liceum Szkolny Konkurs Wiedzy o Niemczech i Kolonii. Do następnego etapu, który odbędzie się 1 kwietnia 2016r. na Wydziale Filologii Germańskiej Uniwersytetu Śląskiego, zakwalifikowali się uczniowie klasy IB: Filip Laszczak, Karolina Gołąbek oraz Piotr Wójtowicz. Gratulujemy!!!
 • Na stronie internetowej III LO im. S.Żeromskiego opublikowano listę osób, które zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu języka angielskiego. Jest wśród nich uczeń naszej szkoły Jakub Siuda, któremu gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu.
 • 22 grudnia podczas spotkania wigilijnego siostra dyrektor Danuta Domszy i siostra wicedyrektor Joanna Bryła przyznały stypendia naukowe uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i wzorowe zachowania. Uhonorowani zostali: Dominika Sosna (kl.III), Katarzyna Krywult (kl.II), Marek Kudrys (kl.II), Natalia Zeman (kl.II), Magdalena Sołtysiak (kl.II), Jakub Kotuła  (kl.I), Aleksandra Bugla (kl.I), Agata Szotek (kl.I), Dominik Konior (kl.I) i Piotr Wójtowicz (kl.I). Drodzy stypendyści, bardzo cieszymy się Waszymi osiągnięciami naukowymi i życzymy, abyście nadal pomnażali swą wiedzę, talenty i zainteresowania. Gratulujemy!
 • Uczennica klasy IIA naszego liceum – Zosia Gibas otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów za najwyższą średnią ocen w szkole wynoszącą 5,13.  Rozdanie dyplomów odbyło się w Państwowej Szkole Muzycznej w Bielsku-Białej we wtorek 24.11.2015r. Zosi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Adres

Liceum Ogólnokształcące 
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.

Top