baner

19. Ogólnopolskie Forum Szkół Katolickich

25.09.2018r. uczniowie klas drugich wraz z ks. Ryszardem Piętką i wychowawcami uczestniczyli w 19. Ogólnopolskim Forum Szkół Katolickich na Jasnej Górze. Mottem spotkania były słowa św. Jana Pawła II „Wypełnijmy dokładnie rolę, jaką Bóg powierza każdemu z nas w swoim Kościele”.

Podczas Forum młodzież wysłuchała wykładu ks. Wojciecha Węgrzyniaka „Po co Kościół?”, pieśni patriotycznych i świadectwa dziennikarza sportowego, red. Rafała Patyry. Spotkanie w auli zakończyła Adoracja Najświętszego Sakramentu. Centralną częścią spotkania była uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ks. Zenon Latawiec. Po Eucharystii natomiast nastąpiło Zawierzenie Młodzieży Matce Bożej.

Wierzymy, że spotkanie na Jasnej Górze było pięknym przeżyciem duchowym, umocnieniem wiary i osobistym spotkaniem z Chrystusem. Bardzo dziękujemy Ani i Dawidowi za podzielenie się swoimi przeżyciami.

„Była to dla nas wyjątkowa okazja do zjednoczenia się z młodymi ludźmi, którzy kierują się w swoim życiu tymi samymi wartościami. Szansa  wysłuchania wielu wskazówek i porad dotyczących pogłębiania wiary. Przede wszystkim zaś możliwość uczestnictwa we wspólnej Eucharystii w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Z dzisiejszego spotkania mogliśmy naprawdę dużo wynieść. Teraz tylko wyłącznie od nas zależy, czy pozwolimy słowom, które dziś usłyszeliśmy, odmieniać nasze życie."

 Anna Kuźma, II A

 

„Po przeżyciu dzisiejszego Forum Młodzieży Szkół Katolickich wracam do domu niezwykle zbudowany świadomością, jak wiele jest osób w moim wieku, które świadomie decydują się być świadkami swojej wiary w świecie. Całość wydarzenia została przeprowadzona w młodzieżowym stylu, pełnym pieśni uwielbienia i humorystycznych, acz pouczających komentarzy ks. Jakuba Bartczaka. Największe wrażenie zrobiło na mnie świadectwo p. Rafała Patyry, który w poruszający sposób opowiedział o tym, jak człowiek może zwyciężyć zakusy złego, niezależnie od tego, ile zła dokonało się do tej pory. To spotkanie dostarczyło mi mnóstwa pozytywnej energii, którą postaram się wykorzystać w nachodzącym czasie”.

Dawid Tabak, II B

 3

 

Czytany 201 razy
ulotka LO CBM 2019 b2 ulotka LO CBM 2019 b1
klauzulaR klauzulaM

Godziny pracy:

Sekretarzem szkolnym jest: s. Beata Bajurska

Sekretariat jest czynny codziennie
w godzinach od 7.30 - 16.30.

Pani mgr Klaudia Tesarczyk zaprasza wszystkich zainteresowanych uczniów, nauczycieli, rodziców do odwiedzenia gabinetu pedagogicznego. 

Godziny otwarcia gabinetu pedagoga:

PONIEDZIAŁEK     13.00- 15.00 
WTOREK     8.00- 15.00 
ŚRODA     9.00- 15.30 
PIĄTEK      8.30 - 15.00

Bibliotekarzem szkolnym jest pani: mgr Marzena Gruzło.

Biblioteka zaprasza w godzinach:

PONIEDZIAŁEK 
    9:15 - 13:15
WTOREK     

9:15 - 11:15, 12:10 - 12:40

ŚRODA     9:15 - 11:15
CZWARTEK     8:15 - 9:15, 13:15 - 14.05
PIĄTEK     8:20 - 13:00

Adres

Liceum Ogólnokształcące 
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.

Top