Wigilia szkolna 2019

Zgodnie z długą tradycją liceum, także w bieżącym roku Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie zasiedli do wigilijnego stołu. Spotkaliśmy się 20 grudnia, aby wspólnie przeżyć ten święty czas. Uroczystość poprowadzili: Anna Kupczak i Bartłomiej Ajchler. Po gorącym powitaniu wszystkich zgromadzonych, siostra wicedyrektor Joanna Bryła przeczytała serdeczne życzenia napisane przez  Przełożoną Prowincjalną ZCBM.

Wspólne spędzanie czasu umiliło nam śpiewanie przepięknych kolęd takich jak: „Cicha noc”, „Przybieżeli do Betlejem pasterze” i „Wśród nocnej ciszy”, które zagrali: Antonina Romanowska, Dominika Szpaczek i Wincenty Lach. Po wspólnym kolędowaniu przyszedł czas na składanie życzeń. To jedna z najbardziej niezapomnianych i wzruszających chwil, w czasie której możemy naszym kolegom, koleżankom i nauczycielom powiedzieć parę ciepłych słów – takich prosto z serca.

Po życzeniach scenę zapełnili uczniowie kl. 1CD, którzy pod opieką p. Doroty Tałaj przygotowali przedstawienie. Występ pokazał to, co powinno nam towarzyszyć nie tylko przez okres świąt, lecz również przez całe życie, a mianowicie chęć niesienia pomocy i radości bliskim.

Nareszcie przyszła chwila oczekiwana przez wszystkich… rozdanie prezentów. Na szczęście każdy w tym roku był grzeczny i zasłużył na upominek. Podarunki rozdał Święty Mikołaj razem z Aniołkami. Po zakończonej wigilii trudno było nam się rozstać, mając świadomość, że zobaczymy się dopiero w Nowym Roku.

Wrażeniami w wigilii podzielili się ze mną Marta i Marceli:

„Wspólne spotkania są bardzo ważnym elementem w życiu młodego człowieka. Dzięki nim możemy się rozwijać. Na wigilii panowała wspaniała atmosfera, która wprowadziła mnie w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Wspólnie zaśpiewane kolędy oraz ciekawe przedstawienie ubogaciło czas spotkania.” – powiedziała Marta Buława z kl. 2B.

„Jestem bardzo wdzięczny, że mogę być uczestnikiem tak ważnego wydarzenia. Miło mi było spędzić ten czas ze znajomymi. Wigilię uprzyjemniło wspólne śpiewanie kolęd, rozdawanie upominków, a także przepyszne jedzenie: ciasta, sałatki, barszcz oraz krokiety.” – tymi słowami określił swoje odczucia Marceli Gruszecki z kl. 2A.

Życzę zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, Błogosławieństwa Bożego oraz siły,  wytrwałości i pięknych chwil w Nowym Roku.

Błażej Kwaśniewski

Czytany 1386 razy
klauzulaR klauzulaM

Adres

Liceum Ogólnokształcące 
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.

Top