Święto Komisji Edukacji Narodowej

yczenia11.10.2019r. sala gimnastyczna naszej szkoły na godzinę zapełniła się licealistami, którzy entuzjastycznie powitali szanowne Grono Pedagogiczne.

Już wcześniej chodziły słuchy, że apel przygotowany przez Samorząd Uczniowski budził wśród Nauczycieli pewien niepokój, gdyż wszyscy zastanawiali się, co czeka ich w tym roku. Nic więc dziwnego, że napięcie sięgnęło zenitu, gdy przez mikrofon padły słowa o tajemniczej kopercie z nazwiskami Pedagogów.

Na szczęście obawy zniknęły, kiedy rozlosowane zostały drużyny (uff, nikt nie będzie musiał nic robić samemu na oczach rozbawionych licealistów, ani śpiewać, ani tańczyć, ani wykonywać innych akrobacji). Ku naszemu zdziwieniu, wszyscy Panowie obecni na sali (pan Robert Kowalik, pan Sławomir Błachut oraz pan Tomasz Wiatrowski) znaleźli się razem w drużynie, z jedną tylko przedstawicielką płci pięknej - Panią Sylwią Bieniek-Zacher. Chyba podczas losowania odezwała się męska solidarność. Następną drużynę stanowiły: pani Joanna Kastelik, pani Anna Kozieł, pani Anna Tkocz oraz pani Martyna Matusiak. Kolejnymi przeciwniczkami były Siostra Dyrektor, pani Katarzyna Błachut, pani Beata Wróbel oraz pani Patrycja Chudy. Po wymyśleniu nazw drużyn przystąpiliśmy do pierwszej konkurencji, którą, również po losowaniu, okazało się... strzelanie z łuku. Wzbudziło to wielkie emocje wśród Pedagogów, dość niepewnie dzierżących w dłoni strzelecki osprzęt. Na szczęście z pomocą przyszedł doświadczony łucznik - pan Błachut. Ku wielkiej radości publiczności, jedna osoba strzeliła w sam środek tarczy, a był to nie kto inny, jak sama Siostra Dyrektor. Mamy podejrzenie, że po prostu ćwiczy w szkole łucznictwo po nocach ;).

Następnie przeszliśmy do kolejnych konkurencji - karaoke, którego wcześniej najbardziej obawiali się Nauczyciele (na szczęście wokalne wsparcie na widowni stanowił wspaniały chórek z 3A). Tutaj solowe fragmenty zaliczyli pani Chudy i pan Wiatrowski, zachwycając nas swoimi barwami głosu. Wspomnieć warto również panią Tkocz, która bardzo chętnie wzięła mikrofon, a wraz z nim odpowiedzialność za wykonanie piosenki swojej drużyny. Punkty w tej kategorii przyznane były na podstawie pomiaru decybeli aplauzu, jaki dostarczyła publiczność. Oprócz tego, Nauczyciele mieli okazję wykazać się poetycko, układając wierszyk o szkole, używając słów kluczy (takich jak np. Pan Andrzej i mundurek). Wcielili się również na chwilę w rolę uczniów, kiedy poproszeni zostali o wymyślenie jak największej ilości sposobów na ściąganie (teraz już wiemy, że oni wiedzą...) Na koniec wspaniałą grą na skrzypcach zachwyciła nas Antosia Romanowska z klasy 3A w konkurencji zwanej „Jaka to melodia?”.

W dalszej części spotkania podliczono punkty i wyłoniono zwycięską drużynę, która otrzymała symboliczne nagrody. Jednak wszyscy zdecydowanie zasługują na równe oklaski i podziw, gdyż brali udział w przygotowanych konkurencjach z niesamowitą pasją, a co dla nas ważniejsze - śmiechem. Podsumowując – kochani Nauczyciele, świetnie uczycie i świetnie się bawicie :)

W tym miejscu jeszcze raz chcielibyśmy podziękować za wszystko, co dla nas robicie. Ogromnie doceniamy cały poświęcony nam czas, energię i chęci. Dziękujemy za przekazywaną wiedzę, pomocne dłonie i gorące serca. Jesteśmy niesamowicie wdzięczni za trud włożony w nasze wychowanie, za dar nauki i cierpliwe, wspaniałe przewodnictwo na trudnej drodze zdobywania wiedzy. Dziękujemy Wam Drodzy Pedagodzy za bezinteresowną pomoc, ludzką życzliwość i okazywanie dobrej woli. Wiemy, że szczególnie w naszej szkole dla nauczyciela dobro ucznia jest wartością nadrzędną.

Życzymy, aby nigdy nie zabrakło Wam zapału i energii do kształtowania serc młodych ludzi. Aby każdy dzień przynosił satysfakcję z wykonywanej pracy, a rok szkolny przepełniony był radością i uśmiechem. Życzymy wytrwałości i cierpliwości oraz samych sukcesów tam, gdzie codziennie zostawiacie swoje serce, umysł i siły.

Ania Kupczak

Czytany 1199 razy
klauzulaR klauzulaM

Adres

Liceum Ogólnokształcące 
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.

Top