Maraton Biblijny

Dnia 21.01.2019 r. odbył się kolejny, już XI Ekumeniczny Maraton Biblijny, organizowany wspólnie przez Książnicę Beskidzką w Bielsku-Białej, Beskidzkie Radio Katolickie Anioł Beskidów oraz Towarzystwo Biblijne w Polsce.

Na wydarzenie zostali zaproszeni reprezentanci Kościołów katolickiego, prawosławnego, ewangelicznego, baptystycznego oraz wyznania Mojżeszowego. Wśród zaproszonych znaleźli się między innymi biskup Roman Pindel czy  pan prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Wśród gości znaleźli się również przedstawiciele naszej szkoły, siostra wicedyrektor Joanna Bryła i Dawid Tabak, uczeń klasy IIB LO.

Wspólnie odczytana została 3 księga Machabejska, opowiadająca historię zuchwałego króla Aleksandrii i Bożej interwencji w najtrudniejszych dla Żydów chwilach prześladowania. Warto zaznaczyć również, iż księga ta nie znajduje się w katolickim kanonie Pisma Świętego i jest zawarta w Biblii prawosławnej.

W trakcie maratonu można było również przyjrzeć się wystawie Pism Świętych, należących do najstarszych i najzacniejszych skarbów Książnicy Beskidzkiej.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że nasza szkoła miała wkład w to dzieło!!!

Fotografie Urszula i Andrzej Omylińscy

Czytany 637 razy

Adres

Liceum Ogólnokształcące 
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.

Top