"Tajemnice ciemności"

W środę 3 marca 2020 roku klasa IB wybrała się na wycieczkę do Ważnego Miejsca w Katowicach. Mieliśmy okazję poznać "Tajemnice ciemności", wchodząc do pomieszczeń ogarniętych mrokiem, zdani wyłącznie na swoje pozostałe zmysły. Musieliśmy wybadać otoczenie w jakim się znaleźliśmy, wyłącznie za pomocą dotyku i słuchu. Niewidomy animator starał się przybliżyć nam doświadczenia i zmagania z codziennością osoby niewidomej, opowiadając różne historie ze swojego życia. Pobyt w Ważnym Miejscu uzmysłowił nam jak bardzo polegamy na wzroku, a także przybliżył nam "spojrzenie na świat" osób niewidomych. Na koniec mogliśmy nawet spróbować ułożyć kostkę Rubika przystosowaną dla osób niewidomych.

Julia Helbin, klasa IB

Czytany 203 razy

Adres

Liceum Ogólnokształcące 
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.

Top