Wizyta Księdza Biskupa Romana Pindla

28 lutego 2020 r. nasza szkoła gościła Księdza Biskupa Romana Pindla – ordynariusza diecezji bielsko-żywieckiej w ramach wizytacji pasterskiej w parafii pw. Opatrzności Bożej w Białej.

Podczas uroczystego powitania Siostra Dyrektor w obecności Jego Ekscelencji i zaproszonych gości - dyrektorów i katechetów przedszkoli i szkół z terenu Parafii Opatrzności Bożej, serdecznie podziękowała Ks. Andrzejowi  Mojżeszce, Ks. Marcinowi Aleksemu i Ks. Ryszardowi Piętce za wieloletnią współpracę, posługę sakramentalną, współorganizowanie wielu uroczystości szkolnych oraz przewodnictwo duchowe młodzieży.

W dalszej części powitania Siostra Dyrektor zwróciła się do sióstr, wychowawców, nauczycieli i rodziców, dziękując za rzetelną, pełną pasji i zaangażowania pracę. Słowa uznania skierowała również do młodzieży, dostrzegając jej wrażliwość i chęć poszukiwania prawdy na drodze wiary.

Na zakończenie Siostra Dyrektor raz jeszcze podkreśliła wagę spotkania, życzyła Księdzu Biskupowi wielu łask Bożych oraz poprosiła o błogosławieństwo pasterskie.

Podczas części artystycznej mogliśmy podziwiać występ szkolnego chóru oraz pantomimę w wykonaniu uczniów klasy IA. Niezwykłe przedstawienie, ukazujące stworzenie świata oraz drogę Chrystusa do zbawienia ludzkości, wzbudziło ogromny aplauz publiczności. Warto dodać, że reżyserem widowiska był Ks. Ryszard Piętka, zaś autorką scenografii Pani Beata Bakalarska. Na uwagę zasługuje również kreacja sceniczna tegorocznego maturzysty - Dawida Tabaka, który wcielił się w postać Jezusa.

Na zakończenie spotkania Ksiądz Biskup Roman Pindel podziękował za ciepłe i wzruszające przyjęcie, a także udzielił błogosławieństwa Bożego, życząc umocnienia w wierze. Po błogosławieństwie z nowymi siłami wróciliśmy do swoich codziennych obowiązków, zaś zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek.

Czytany 817 razy

Adres

Liceum Ogólnokształcące 
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.

Top