Osiągnięcia uczniów
Super User

Super User

Strona 1 z 4

Kuba Kapias z klasy 2 SP w dniu szkolnych obchodów Święta Niepodległosci przygotował dla całej klasy słodki poczęstunek. Dziękujemy!

Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Córek Bożej Miłości im. Franciszki Lechner 

ul. Broniewskiego 13

43-300 Bielsko-Biała 

tel/fax.gimnazjum /033/ 829-24-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


REGULAMIN

X MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA

ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW V I VI KLAS SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

I    ZAŁOŻENIA KONKURSU    

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów V i VI klas szkół podstawowych. Organizatorami konkursu jest dyrektor i nauczyciele języka angielskiego w Szkole Podstawowej Zgromadzenia Córek Bożej Miłości im. Franciszki Lechner w Bielsku-Białej.

II   CELE KONKURSU

 1. Rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania językiem obcym.
 2. Podniesienie poziomu umiejętności językowych.
 3. Wzbogacenie wiedzy o krajach anglojęzycznych.

III    ZAKRES WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ORAZ WYMAGANIA

Ogólny zakres wiedzy i umiejętności obowiązujący w trakcie konkursu oparty jest na Podstawie Programowej Nauczania Języków Obcych na poziomie szkoły podstawowej.

●Tematyka obejmuje następujące zagadnienia:

człowiek, dom, szkoła, praca, życie rodzinne i towarzyskie, żywienie, zakupy i usługi, podróżowanie i turystyka, kultura, sport, zdrowie, świat przyrody.

●Materiał gramatyczny:

Zaimki: osobowe, dzierżawcze, zwrotne, wskazujące, nieokreślone (anybody, something…)

Czasy gramatyczne: Present Simple, Present Continuous, Present Perfect, Past Simple,

Past Continuous, Future Simple.

Konstrukcje: to be going to, to have to/don’t have to

Czasowniki modalne: must, mustn’t, can(‘t), could(n’t), should(n’t)

Przyimki: np.: in, on, at, with, about, of, for, since

●Elementy wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego (II etap konkursu)

IV   PRZEBIEG KONKURSU

Zgłoszenia do konkursu (nazwa szkoły i dokładny adres, ilość uczestników oraz imię i nazwisko nauczyciela przygotowującego uczniów) prosimy przesłać do 12.11.2018 roku na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., wpisując w temacie: Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego.

I etap odbędzie się w poszczególnych szkołach 28.11.2018 roku, będzie polegał na napisaniu testu leksykalno-gramatyczno-komunikacyjnego. (np. How old are you? a) I’m 10.  b) I’ve got 10.  c) I’m ten years.) Odpowiednia ilość arkuszy zostanie dostarczona na adres danej szkoły. Konkurs należy rozpocząć między 8.30 – 9.00. Czas trwania testu wynosi 45 minut. Na tym etapie prosimy nauczycieli z danej szkoły o poprawę prac zgodnie z przesłanym kluczem. Wyniki konkursu należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (szkoła, imię, nazwisko ucznia i liczba punktów, imię i nazwisko nauczyciela przygotowującego uczniów) do 07.12.2018 roku. Lista uczestników zakwalifikowanych do II etapu będzie zamieszczona na stronie internetowej szkoły (www.szkolacbm.pl) do 12.12.2018 roku.

Organizator zastrzega sobie prawo skreślenia z listy uczestników w przypadku wyników wskazujących na brak samodzielnej pracy.

II etap konkursu odbędzie się w Szkole Podstawowej ZCBM dnia 15.01.2019 roku o godz. 8:00 i będzie trwał 60 minut. Etap ten obejmuje pisemny test leksykalno-gramatyczny, czytanie ze zrozumieniem oraz podstawowe zagadnienia z wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego (materiał dotyczący wiedzy o krajach anglojęzycznych będzie zamieszczony na stronie www.szkolacbm.pl do 14.12.2018 roku). Na tym etapie prace są oceniane przez nauczycieli języka angielskiego uczących w Szkole Podstawowej ZCBM. Spośród wszystkich uczestników drugiego etapu zostanie wyłonionych 10 laureatów z najwyższą liczbą punktów, którzy zostaną nagrodzeni.

Wyniki konkursu i termin rozdania nagród będą zamieszczone na stronie internetowej szkoły do dnia 21.01.2019 roku.

Udział w konkursie jest bezpłatny a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Za szczególne osiągnięcia w konkursie, uczeń starający się o przyjęcie do siódmej klasy Szkoły Podstawowej ZCBM, może uzyskać przy rekrutacji za I miejsce – 5pkt, II miejsce – 4pkt  i III miejsce – 3pkt.

Każdy z nauczycieli otrzyma pamiątkowy dyplom potwierdzający przygotowanie ucznia.

Organizatorzy

 

W razie pytań prosimy o kontakt z panią Anną Chorąży.

 

Beskid i Beskidek wystąpili z krótką prezentacją tańców polskich oraz utworów pod wspólnym tytułem "A to Polska właśnie!". Występ ten wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania Niepodległości, ale także jest osobistą zachętą tancerzy i muzyków do wstąpienia w szeregi zespołu. 

Dziękujemy Pani Romanie Polok, kierownikowi artystycznemu Zespołu Pieśni i Tańca BESKID oraz paniom instruktorkom: Barbarze Rybczyk i Agacie Polok, a także pani Ilonie Stolarek z Kapeli Beskidek za wspaniały pokaz tańców narodowych, polskich pieśni i muzyki ludowej.

 

 „Płomień rozgryzie malowane dzieje,

Skarby mieczowi spustoszą złodzieje,

Pieśń ujdzie cało…” /Adam Mickiewicz/

9.11. 2018 r. odbył się uroczysty koncert pieśni patriotycznych „Z pieśnią przez dzieje Polski”, upamiętniający 100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Podczas uroczystości licealiści i uczniowie trzecich klas gimnazjum odśpiewali pieśni patriotyczne, które towarzyszyły wielu pokoleniom Polaków, dodając otuchy w czasach niewoli.

Podczas koncertu wykonano m.in. pieśni: „ Żeby Polska była Polską”, „Dziś idę walczyć - Mamo!”, „Dziewczyna z granatem”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, „O mój rozmarynie”  i „Warszawiankę”. Warto podkreślić, że każda z wykonywanych pieśni poprzedzona była krótkim wstępem, z którego dowiedzieliśmy się o ważnych wydarzeniach w dziejach naszego Narodu.

Pomysłodawcą koncertu była nauczycielka historii, Pani Anna Kozieł. To właśnie jej i naszej wspaniałej młodzieży pragniemy gorąco podziękować za tę piękną inicjatywę. Dzięki takim uroczystościom uświadamiamy młodemu pokoleniu znaczenie Święta Niepodległości, a nade wszystko czcimy pamięć bohaterów tamtych lat.

 

 

W piątek, 9 listopada o godzinie 11.11, w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rok dla Niepodległej”, uczniowie Liceum i Szkoły Podstawowej Zgromadzenia Córek Bożej Miłości wspólnie odśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy. Cieszymy się, że mogliśmy uczcić zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości w tak wyjątkowy sposób.

 

W dniu 09.11.2018 r. w związku z obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości Polski Zespół Promocji Szkoły Podstawowej wraz z nauczycielami wychowania fizycznego zorganizował patriotyczną sztafetę pływacką „19 minut 18 sekund na 100-lecie”.

Wcześnie rano , bo juz o 7.15 na basenie Bielskiego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjnej spotkała się reprezentacja  uczniów naszej szkoły podstawowej i gimnazjum. Razem z uczniami popłynął w sztafecie absolwent Michał Wielopolski oraz nauczyciel wychowania fizycznego, opiekun grupy oraz organizator sztafety Pan Sławomir Błachut. Ideą tego sportowego wydarzenia było przepłynięcie odpowiedniego dystansu w czasie 19 minut i 18 sekund. Po co ? Po to , żeby jeszcze bardziej utrwalić sobie w pamięci datę odzyskania niepodległości przez Polskę w roku 1918.

Biało czerwone czepki na głowach pływaków, biało-czerwone flagi dookoła basenu oraz baner z datą 1918-2018, to oprawa plastyczna o którą zadbała Pani Beata Bakalarska, której bardzo dziękujemy za okazana pomoc.

Po wszystkim okazało się że liczba 18 towarzyszyła naszym sportowcom cały czas , pływało ich 18, jeden z nich miał 18 lat, a ostatnie 18 sekund płynęli tak szybko, ze nawet nie zorientowali się , że to już koniec obranego przez nich dystansu : )

Bardzo dziękujemy wszystkim młodym patriotom za udział w tym wydarzeniu, dziękujemy organizatorom oraz opiekunom.

 

Już po raz kolejny, prezydent miasta Jacek Krywult przyznał 6 uczniom naszej szkoły nagrody rzeczowe i jednorazowe stypendium. 2 uczniów szkoły podstawowej: otrzymało nagrody rzeczowe, a pozostali stypendia w formie finansowej. Nagrodzeni uczniowie  to mieszkańcy Bielska-Białej, którzy uzyskali bardzo wysoką średnią ocen w ubiegłym roku szkolnym i zdobyli w konkursach przedmiotowych tytuł laureata. Oto oni: Błażej Kwaśniewski (IA LO), Mateusz Pysz (IB LO), Antoni Kwoczyński (IB LO), Klaudia Caputa (3b Gimnazjum), Emil Kielar (7 SP) i Radosław Antończyk (8 SP). Gratulujemy!!!

Dyplom stypendysty w sali sesyjnej Ratusza wręczył zastępca prezydenta miasta Waldemar Jędrusiński. Uroczystość wręczenia stypendiów uświetnił występ uczennic szkół ponadgimnazjalnych, w tym naszej uczennicy IB liceum Barbary Konior.

 

Staś rozpoczął treningi Karate Kyokushin w marcu 2017 roku w Bielskim Klubie Kyokushin Karate . Trenuje w grupie zawodniczej trzy razy w tygodniu pod czujnym okiem trenera shihana Sławomira Dubiel 5 dan. Stasiu startował dotychczas w 7 turniejach karate min. w Pucharze Śląska w Rudzie Śląskiej, Polish Open Leżajsk, Grand Prix Beskidów, turniejach organizowanych w Katowicach i Józefowie w których zawsze stawał na podium. Ostatnim jego osiągnięciem jest wygrana w turnieju w Gorzycach k.Sandomierza. Stasiu startował w kumite Open rocznika 2011, w dwóch pierwszych walkach pokonał przeciwników przez ippon, w walce finalowej zaliczył czystą technikę zaraz na początku starcia i do konca kontrolowal przebieg walki. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

 

W poniedziałek 22 października 2018 r. uczennice klasy trzeciej naszego gimnazjum: Joanna Krańczuk, Anna Królczyk i Oliwia Kowalska pod opieką pani Anny Chorąży udały się do Kościoła pw. Najświętszej Mari Panny Królowej Polski w Bielsku-Białej na uroczyste rozpoczęcie XV edycji „Pól Nadziei.”

Całą uroczystość rozpoczęło nabożeństwo ekumeniczne, któremu przewodniczył ks.bp Piotr Greger. Po błogosławieństwie przemówienie wygłosiło kilka ważnych osób m.in.: minister Stanisław Szwed, senator Andrzej Kamiński oraz prezes Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego pani Grażyna Chorąży.

Na zakończenie nabożeństwa delegacje szkół otrzymały cebulki żonkili do zasadzenia w swoich szkołach.

 2  3

Regulamin rekrutacji do klasy I

Szkoły Podstawowej Zgromadzenia Córek Bożej Miłości

im. Franciszki Lechner w Bielsku-Białej

na rok szkolny 2019/2020

 

§ 1

1. Publiczna Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Córek Bożej Miłości im. Franciszki Lechner w Bielsku-Białej jest szkołą dostępną dla wszystkich dzieci, których rodzice pragną je w niej kształcić.

2. Szkoła nie posiada obwodu, przyjmuje dzieci z terenu gminy i okolic.

3. Możliwość przyjęcia do Publicznej Szkoły Podstawowej Zgromadzenia Córek Bożej Miłości im. Franciszki Lechner w Bielsku-Białej na rok szkolny 2019/2020 mają dzieci 7-letnie oraz (na wniosek rodziców) dzieci 6-letnie, jeśli spełniają wymagania art. 36 p. 2 ustawy – Prawo oświatowe. 

4. Kryterium, którym kieruje się szkoła w przyjmowaniu kandydatów do klasy pierwszej, jest rozmowa pedagoga szkolnego i psychologa z kandydatem – badanie psychologiczne gotowości szkolnej. Obowiązkowa jest również rozmowa dyrektora szkoły lub osoby wyznaczonej przez dyrektora z kandydatem i jego rodzicami.

5. W postępowaniu rekrutacyjnym kandydat może uzyskać maksymalnie 40 punkty. Przydział punktów poszczególnym kryteriom jest następujący:

a) 36 punktów – diagnoza gotowości szkolnej – badane obszary:

 • duża motoryka – lokomocja – 3 punkty,
 • mała motoryka – manipulacja – 6 punktów,
 • percepcja wzrokowa – 3 punkty,
 • słuch fonematyczny – 6 punkty,
 • analiza i synteza wyrazowa – 6 punktów,
 • operacje myślowe – 6 punktów,
 • umiejętności komunikacyjne – 3 punkty,
 • dojrzałość emocjonalna – 3 punkty,

b) 4 punkty – kandydat uczęszczał do przedszkola prowadzonego przez Zgromadzenie Córek Bożej Miłości lub kandydat ma rodzeństwo, które uczęszcza do szkoły prowadzonej przez Zgromadzenie Córek Bożej Miłości lub przynajmniej jedno z rodziców (opiekunów prawnych) kandydata jest pracownikiem szkoły.

6.W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych w postępowaniu rekrutacyjnym, pierwszeństwo ma:

 1. kandydat, który ma rodzeństwo uczęszczające obecnie do szkoły prowadzonej przez Zgromadzenie Córek Bożej Miłości
 2. kandydat, który jest sierotą,
 3. kandydat, który wychowuje się w rodzinie wielodzietnej.

7. Planowane jest utworzenie klasy pierwszej do maksymalnie 24 uczniów.

8. Decyzję o przyjęciu dziecka do szkoły podejmuje dyrektor.

§ 2

Szczegółowy terminarz rekrutacji jest następujący:

Data

Wydarzenie

od 7 stycznia do 22 lutego 2019 r.

Zgłoszenie do szkoły i złożenie wniosku o przyjęcie ucznia do szkoły (do pobrania ze strony internetowej szkoły).

od 7 stycznia do 22 lutego 2019 r.

Umawianie spotkań na rozmowę z Komisją Rekrutacyjną (Na rozmowę należy umawiać się telefonicznie dzwoniąc do sekretariatu szkoły: 33/ 829 24 09).

23 lutego 2019 r.

2 i 9 marca 2019 r.

Rozmowa dyrektora/wicedyrektora, pedagogów szkolnych z dzieckiem i z rodzicami.

22 marca 2019 r., godzina 9:00

Ogłoszenie listy przyjętych. Informacja o zakończeniu rekrutacji i lista przyjętych uczniów będzie umieszczona na tablicy ogłoszeń na parterze w budynku szkoły.

do 29 marca 2019 r., godzina 15.00

Potwierdzenie woli uczęszczania do Publicznej Szkoły Podstawowej Zgromadzenia Córek Bożej Miłości im. Franciszki Lechner w Bielsku-Białej przez dostarczenie:

1)      2 zdjęć legitymacyjnych, opisanych na odwrocie imieniem i nazwiskiem,

2)      Deklaracji dla Rodziców (do pobrania ze strony internetowej szkoły),

3)      Aktualnej diagnozy przedszkola o gotowości szkolnej dziecka.

Strona 1 z 4

Adres

Szkoła Podstawowa
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pan Adam Korzuch, mail: korzuch@infoic.pl.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.