Osiągnięcia uczniów

Strona 1 z 7

W noworocznym czasie radości z Narodzenia Jezusa,  Uczniowie klasy 1 SP wraz z Siostrą Dyrektor, Rodzicami, Rodzeństwem, Bliskimi wzięli udział w Spotkaniu Kolędowym.

Zgromadzone rodziny zaprezentowały tradycyjne i nowe kolędy w ciekawych i twórczych aranżacjach wokalnych i instrumentalnych. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych oraz konkursu na odgadywanie tytułów kolęd.

Cała rozśpiewana społeczność klasy 1 SP składa wszystkim serdeczne, staropolskie życzenia:

,,Na szczęście, na zdrowie,  na ten Nowy Rok,

Żebyście byli zdrowi, weseli, jak w niebie Anieli,

Żeby się Wam darzyło, mnożyło, lepiej, niż w starym roku było,

Tak to Boże dej, na ten Nowy Rok" !

Karnawał to okres zabawy i radości, a przede wszystkim balów i przyjęć, na których nie może zabraknąć bajkowych postaci i kolorowych masek. W związku z tym faktem, uczniowie szkoły podstawowej w ramach lekcji języka angielskiego pod kierunkiem mgr Sylwii Bieniek - Zacher przygotowali kilka inspiracji. Wspólne tworzenie masek było świetnym pretekstem do przyswojenia słownictwa oraz rozmowy na temat karnawału.

W dniu 15 stycznia, uczniowie klasy 2 szkoły podstawowej poprzez zabawę i zajęcia praktyczne w Muzeum Zamku Sułkowskich, poznali niezwykle ciekawą i pełną niespodzianek technikę artystyczną, jaką jest grafika.

Po krótkiej prelekcji, uczniowie samodzielnie przygotowali matrycę, a następnie za pomocą takich narzędzi jak: wałek do grafiki warsztatowej, farba akrylowa, pastel tłusty wykonały odbitkę w technice wypukłodruku.

Poznana technika nie jest zbyt skomplikowana, więc dla najmłodszych radość tworzenia była wspaniała.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Prawie 90 uczniów naszej szkoły podstawowej miało niezwykłą przyjemność po raz pierwszy uczestniczyć w warsztatach mydlanych, podczas, których samodzielnie produkowali naturalne glicerynowe mydełka:)

Dzieci dodawały do mydełek różne barwniki, niesamowite zapachy, np. gumy balonowej, piernika, wanilii czy truskawki oraz przeróżne dodatki tj. ziarenka kawy, bursztyn, brokat, kryształki soli morskiej, a nawet lawendę i muszelki.

Ile dzieci, tyle pomysłów!

Zresztą zobaczcie sami:)

Podczas dzisiejszych zajęć wf-u klasę 5 ogarnęło zimowe szaleństo. Razem z wychowawcą klasa urządziła sobie bitwę na śnieżki oraz inne zabawy na śniegu.

Za oknem zima, więc nic dziwnego, że najmłodszych uczniów naszej szkoły podstawowej ogarnęło "Bałwankowe szaleństwo". W naszej zabawie pojawiły się bałwanki patriotyczne, tęczowe, sylwestrowe, narciarskie, dwustronne. Odwiedził nas również  bałwanek kowboj, grubasek, kibic i miniaturka. Zawitała do nas  bałwankowa królowa, a nawet bałwan wulkan. Nad całością czuwał bałwankowy rycerz.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:)

10 stycznia 2019 roku Uczniowie klasy 1 SP po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez pracowników Zamku Sułkowskich w Bielsku - Białej.

Tym razem dzielne pierwszaki zawędrowały do Domu Tkacza (ochoczo maszerując przez zasypane śniegiem miasto :)). Tam zapoznały się z historią bielskiego sukiennictwa ze szczególnym uwzględnieniem warsztatu tkackiego i sposobów zdobywania wiedzy teoretycznej i praktycznej zawodu tkacza.

Dzieci samodzielnie wykonały również prace powstałe przez odbicie klocków drukarskich na tkaninie.

Zresztą zobaczcie sami ... :)

Kurtyna w górę! Kurtyny wprawdzie nie było, ale za to były reflektory, mikrofony i scena a na niej nasi najmłodsi - uczniowie klasy I i II SP tworzący szkolne Koło Teatralne pod kierownictwem aktorki Teatru Banialuka p. Barbary Rau. Po zaledwie dziesięciu próbach od powstania Koła mali artyści przedstawili inscenizację pt. "Ole i Trufa" na motywach opowiadania  Issaca Bashevisa Singera "Miłość trzyma się mocno". Aktorzy zmierzyli się z trudnym tematem przemijania przyrody i każdego żyjącego stworzenia i wyszli zwycięsko ze swojej pierwszej teatralnej potyczki. Występujących wspierali licznie przybyli Rodzice i Najbliżsi wraz ze społecznością Szkoły Podstawowej. Gromkie brawa na zakończenie przedstawienia całkiem zasłużone! Widownia otrzymała zapewnienie, że to nie ostatni występ nowego szkolnego koła. W planach czerwcowa inscenizacja "Stworzenia Świata po Beskidzku".

W dniu 7 i 8 stycznia najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w zimowej sesji olimpiady Olimpusek oraz Olimpusek z języka angielskiego. Konkursy polegały na rozwiązaniu zadań z zakresu edukacji polonistycznej, przyrodniczej, matematycznej oraz z języka angielskiego. Na wyniki olimpiady musimy poczekać do 29 lutego, ale wierzymy, że uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze:)

Dnia 14.12.2018r. już po raz kolejny uczniowie naszego gimnazjum: Anna Królczyk, Oliwia Kowalska, Hanna Gala, Maja Wolff, Dominika Kanik, Zofia Niemirowska, Daria Gurynowicz, Alicja Silan, Emilia Kochutek, Lena Sadowska, Maciej Żurek, Miłosz Sacher, Wojciech Kowalski wraz z nauczycielami: panią Sylwią Stejskal, panią Sylwią Bieniek-Zacher, p. Joanną Pyka, S. Moniką Szlagor, p. Anną Chorąży i panem Piotrem Sewerynem, w ramach realizowania ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei,” zaangażowali się w przedświąteczną zbiórkę pieniędzy w sklepie „Tesco” na ul. Kierowej 11. Zebraną kwotę w wysokości 916,51 zł przeznaczono na rzecz utrzymania Stacjonarnego Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i poświęcony czas.

IMG 5474 IMG 5476 IMG 5481 IMG 5487
IMG 5488 IMG 5491 IMG 5493
Strona 1 z 7

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.