,,Tu, gdzie serce mówi, że to jest właśnie – Polska"

 

W dniu 28.11. Uczniowie klasy 1 SP oraz ich Rodzice, Rodzeństwo, Babcie i Dziadkowie spotkali się na Wieczorze Poezji i Pieśni Patriotycznej. W miłej, rodzinnej atmosferze, w otoczeniu swoich najbliższych oraz kolegów i koleżanek z klasy, nasi najmłodsi w wyjątkowy sposób uczcili 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Tego wieczoru w klasie 1 rozbrzmiewały  najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne w wykonaniu Dzieci oraz ich rodzin. Wykonywaniu poszczególnych utworów towarzyszył akompaniament instrumentów (pianina, skrzypiec, gitar) oraz połączone głosy zgromadzonej publiczności.

Uczniowie klasy 1 wraz z Rodzicami zaprezentowali się także w recytacji wybranych utworów poetyckich, związanej z Ojczyzną. Nie zabrakło również wspólnego śpiewu najpopularniejszych piosenek żołnierskich.

Rozśpiewane Pierwszaki już planują kolejny wieczorek muzyczny  - tym razem śpiew polskich kolęd i pastorałek. Cieszymy się, że Dzieci tak ochoczo i chętnie pielęgnują tradycję i rozwijają swoje zdolności :)

Adres

Szkoła Podstawowa
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pan Adam Korzuch, mail: korzuch@infoic.pl.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.