Uroczystość poświęcenia i przekazania sztandaru

 

21 listopada 2018 r. siostry Córki Bożej Miłości obchodziły jubileusz 150-lecia istnienia, natomiast szkoła prowadzona przez Zgromadzenie przeżywała swoje Święto. Z tej okazji w Kościele Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej została odprawiona uroczysta Msza św. z poświęceniem sztandaru Szkoły Podstawowej Zgromadzenia Córek Bożej Miłości im. Franciszki Lechner i ślubowaniem uczniów nowo przyjętych do szkoły podstawowej i liceum.

IMG 1113 IMG 1118 IMG 1122

Sztandar  został wykonany przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr Westiarek Jezusa z Częstochowy. Projekt graficzny opracowali Sylwia i Piotr Bojda – rodzice ucznia klasy 2 SP. 

Sztandar szkoły w kształcie kwadratu o wymiarach 100 x 100  cm wykonany jest z wysokiej jakości tkaniny diakos, półszlachetnej bawełny z niewielkiem dodatkiem atłasu. Litery wykonano złoto metalicznymi nićmi, zaś orzeł srebno metalicznymi nićmi. Postać Patronki szkoły – Franciszki Lechner wyhaftowano muliną w różnych kolorach.

Boki Sztandaru obszyte są  frędzlami koloru złotego długości 5 cm. Drzewiec,  zakończony głowicą w kształcie godła państwowego, wykonany jest z drewna bukowego wybarwionego na kolor miodowy. 

 s1 s2

Lewa strona sztandaru posiada kremowe tło. Centralne miejsce zajmuje wizerunek Franciszki Lechner – Patronki szkoły. Wokół wizerunku wyhaftowana jest złotymi literami nazwa: SZKOŁA PODSTWOWA Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej. W dolnym, prawym rogu znajduje się rok jej powstania - 2017. Na prawej stronie sztandaru, na czerwonym tle, centralnie umieszczone jest godło Rzeczypospolitej Polskiej - orzeł w koronie,  pod godłem złotymi literami wyhaftowane są słowa: MĄDROŚĆ DOBRO RADOŚĆ, nawiązujące do hasła Patronki Szkoły: „Czynić dobro, nieść radość, uszczęśliwiać i prowadzić do nieba”, a także wskazujące na wartości, które są dla nas najważniejsze.

IMG 0960 IMG 0909 IMG 0895

Sztandar to symbol życia i trwania w szkole najważniejszych wartości. Waga jubileuszu i tego symbolu sprawiła, że zarówno dla sióstr, jak i dla społeczności szkolnej ten dzień był dniem szczególnym, zaś uroczystość miała charakter podniosły i na zawsze wpisała się w karty historii naszej szkoły.

IMG 0983 IMG 0994 IMG 1077

Radość z tego wydarzenia dzielili z siostrami, uczniami i nauczycielami ZCBM:  ks. prałat Marcin Aleksy, ks. Ryszard Piętka i ks. kanonik Krzysztof Strzelczyk, zarząd Rady Rodziców wraz z p. Markiem Kimszalem – przewodniczącym Rady Rodziców. Po poświęceniu sztandaru przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego podziękowała rodzicom za ufundowanie sztandaru, szczególnie państwu Sylwii i Piotrowi Bojda, dzięki którym ten sztandar powstał, a także Księdzu Marcinowi Aleksemu  za poświęcenie sztandaru.

IMG 1058 IMG 1086 IMG 1091

Nowy sztandar szkoły zostanie umieszczony w gablocie na pierwszym piętrze. Obok niego zostaną umieszczone dwa dokumenty upamiętniające to wydarzenie: akt przekazania sztandaru przez Radę Rodziców i podziękowanie za sztandar wygłoszone przez uczennicę - Agatę Piazzę.

1  2

Sztandar ten od dnia 21 listopada 2018 r. będzie reprezentował społeczność szkolną na uroczystościach patriotycznych, towarzysząc uczniom w ważnych wydarzeniach z życia szkoły. Wierzymy, że stanie się świadkiem wielu wspaniałych osiągnięć oraz sukcesów. Będzie symbolem zobowiązującym dzieci i młodzież szkolną do rzetelnej nauki, miłości do Boga i Ojczyzny oraz radości z otrzymanych talentów i wykonanej pracy.

IMG 1103 IMG 1105 IMG 1114

Adres

Szkoła Podstawowa
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pan Adam Korzuch, mail: korzuch@infoic.pl.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.