Archipelag skarbów

W dniach 25 – 26 października uczniowie klasy 8 i III klas gimnazjum odbyli niezwykłą podróż. Ich celem nie był konkretny punkt na mapie świata, lecz symboliczny "Archipelag Skarbów". Przewodnikami w tej wyjątkowej wyprawie byli trenerzy z Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej. Młodzież aktywnie uczestniczyła w poszukiwaniach prawdziwych skarbów, ukrytych w niebezpiecznej dżungli. Tajemnicze, lecz złowrogie tygrysy czaiły się  blisko, gotowe do ataku.

Program w sposób  atrakcyjny i głęboki ukazał całościową wizję człowieka. Objął różnorodne obszary profilaktyki. Trenerzy pozytywnie motywowali młodzież do stawiania sobie egzystencjalnych pytań i poszukiwania konstruktywnych rozwiązań w obliczu różnych zagrożeń. Rozwijali w uczniach samoświadomość, wrażliwość  i dojrzałość -  tak niezbędne w podejmowaniu trudnych decyzji. Angażowali młodzież do licznych interakcji, przez co uczniowie mieli możliwość wzmocnić rówieśnicze relacje, rozwijać umiejętność asertywności i empatii, a także zweryfikować swoje poglądy na temat: szczęścia, miłości i seksualności.

Atmosfera głębokiego szacunku, serdeczności oraz przestrzeń stworzona na wyrażanie swoich poglądów, wyzwoliły w młodych ludziach refleksyjność, entuzjazm i duże pokłady twórczości. Swój różnorodny potencjał uczniowie zaprezentowali podczas Festiwalu Twórczości.

Również nauczyciele i rodzice wzięli udział w programie "Archipelag Skarbów". Było to dla wszystkich cenne doświadczenie. Mamy nadzieje, że w przyszłości zaowocuje dobrą współpracą w walce o lepszą przyszłość naszej młodzieży, na czym bardzo nam zależy. Jesteśmy  przekonani, że młodzież jest przyszłością świata. Niech „Ta  Przyszłość”  będzie prawdziwie wolna i szczęśliwa.

Adres

Szkoła Podstawowa
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pan Adam Korzuch, mail: korzuch@infoic.pl.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.