logoLObaner

„Czynić dobro, nieść radość...”

IMG 8289 2 Już siedemnasty raz spotkaliśmy się na festynie szkolnym. Tym razem towarzyszyło nam hasło: „Czynić dobro, nieść radość..”. Dziękowaliśmy Bogu za 150 lat istnienia Zgromadzenia Córek Bożej Miłości. W to sobotnie popołudnie ogrody naszej szkoły wypełniały dobroć i wdzięczność, ale przede wszystkim RADOŚĆ!

Sobotni festyn zgromadził całą społeczność szkolną: uczniów, nauczycieli, rodziców, absolwentów oraz licznie przybyłych gości. Uroczystość zaszczycili swą obecnością przedstawiciele władz lokalnych i państwowych, mi.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, p. Stanisław Szwed, Naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki, p. Ryszard Radwan, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Bielska - Białej, p. Przemysław Drabek oraz proboszcz parafii Narodzenia NMP w Żywcu, ks. Grzegorz Gruszecki.

Tradycyjnie już, festyn prowadzili nasi wspaniali wuefiści – pan Aleksander Trojak    i pan Sławomir Błachut. Spotkanie rozpoczęliśmy Koronką do Miłosierdzia Bożego, poprowadzoną przez siostrę Joannę Bryłę, a zaraz po niej tematykę festynu przybliżyli nam uczniowie szkoły podstawowej, śpiewając hymn: „Czynić dobro, nieść radość, uszczęśliwiać i prowadzić do nieba!”. Młodzież naszej szkoły przygotowała liczne występy. Na scenie pojawili się zarówno gimnazjaliści, prezentując swoje zdolności taneczne, muzyczne oraz wokalne, jak i licealistki z klasy IA, które swoimi głosami przeniosły biesiadników w świat bajek Disneya. Pierwszoklasiści zaś zabrali nas na „Podwieczorek u Kapelusznika”, będący nietypowym pokazem mody i zaprezentowali-wspólnie z wychowawczynią-taniec „Szalone żabki”.

Pokazy sztukmistrzów i klaunów, zabawy integracyjne oraz ćwiczenia fitness stanowiły atrakcje, na które czekali najmłodsi uczestnicy naszego festynu. Urozmaiceniem zabawy były liczne stanowiska edukacyjne, artystyczne, sportowe i kulinarne. Nie zbrakło również stoisk z roślinami, książkami oraz pluszakami. Na uczestników biesiady czekały liczne niespodzianki, m.in. loteria fantowa oraz nagrody, tj. rower, lot helikopterem czy oryginalna koszulka Messiego.

Dochód z tegorocznego festynu zostanie przeznaczony na trzy cele. Fundusze z datków złożonych za maskotki będą przekazane na pomoc najmłodszym w placówkach misyjnych w Kenii. Pieniądze ze sprzedaży kawy, ciast, sałatek i gipsowych aniołków zasilą konto stacjonarnego Hospicjum im. św. Jana Pawła II w ramach kampanii Pola Nadziei, zaś dochód z pozostałych atrakcji wesprze budowę parkingu przy szkole.

W tym miejscu pragniemy docenić pracę i zaangażowanie uczniów, nauczycieli, rodziców    i pracowników szkoły. Kolejny raz udowodniliśmy, że czynienie dobra i niesienie radości jest naszą pasją. To wspólne dzieło pomocy stanowi żywy dowód wiary i otwartości na potrzeby innych. Jeszcze raz dziękujemy za podjęty trud, powierzając Państwa naszej pamięci i modlitwie. Bóg zapłać.

Do zobaczenia za rok!

Festyn