logoLObaner

„Czynić dobro, nieść radość...”

IMG 8289 2 Już siedemnasty raz spotkaliśmy się na festynie szkolnym. Tym razem towarzyszyło nam hasło: „Czynić dobro, nieść radość..”. Dziękowaliśmy Bogu za 150 lat istnienia Zgromadzenia Córek Bożej Miłości. W to sobotnie popołudnie ogrody naszej szkoły wypełniały dobroć i wdzięczność, ale przede wszystkim RADOŚĆ!

Sobotni festyn zgromadził całą społeczność szkolną: uczniów, nauczycieli, rodziców, absolwentów oraz licznie przybyłych gości. Uroczystość zaszczycili swą obecnością przedstawiciele władz lokalnych i państwowych, mi.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, p. Stanisław Szwed, Naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki, p. Ryszard Radwan, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Bielska - Białej, p. Przemysław Drabek oraz proboszcz parafii Narodzenia NMP w Żywcu, ks. Grzegorz Gruszecki. 

Tradycyjnie już, festyn prowadzili nasi wspaniali wuefiści – pan Aleksander Trojak    i pan Sławomir Błachut. Spotkanie rozpoczęliśmy Koronką do Miłosierdzia Bożego, poprowadzoną przez siostrę Joannę Bryłę, a zaraz po niej tematykę festynu przybliżyli nam uczniowie szkoły podstawowej, śpiewając hymn: „Czynić dobro, nieść radość, uszczęśliwiać i prowadzić do nieba!”. Młodzież naszej szkoły przygotowała liczne występy. Na scenie pojawili się zarówno gimnazjaliści, prezentując swoje zdolności taneczne, muzyczne oraz wokalne, jak i licealistki z klasy IA, które swoimi głosami przeniosły biesiadników w świat bajek Disneya. Pierwszoklasiści zaś zabrali nas na „Podwieczorek u Kapelusznika”, będący nietypowym pokazem mody i zaprezentowali-wspólnie z wychowawczynią-taniec „Szalone żabki”.

Pokazy sztukmistrzów i klaunów, zabawy integracyjne oraz ćwiczenia fitness stanowiły atrakcje, na które czekali najmłodsi uczestnicy naszego festynu. Urozmaiceniem zabawy były liczne stanowiska edukacyjne, artystyczne, sportowe i kulinarne. Nie zbrakło również stoisk z roślinami, książkami oraz pluszakami. Na uczestników biesiady czekały liczne niespodzianki, m.in. loteria fantowa oraz nagrody, tj. rower, lot helikopterem czy oryginalna koszulka Messiego.

Dochód z tegorocznego festynu zostanie przeznaczony na trzy cele. Fundusze z datków złożonych za maskotki będą przekazane na pomoc najmłodszym w placówkach misyjnych w Kenii. Pieniądze ze sprzedaży kawy, ciast, sałatek i gipsowych aniołków zasilą konto stacjonarnego Hospicjum im. św. Jana Pawła II w ramach kampanii Pola Nadziei, zaś dochód z pozostałych atrakcji wesprze budowę parkingu przy szkole.

W tym miejscu pragniemy docenić pracę i zaangażowanie uczniów, nauczycieli, rodziców    i pracowników szkoły. Kolejny raz udowodniliśmy, że czynienie dobra i niesienie radości jest naszą pasją. To wspólne dzieło pomocy stanowi żywy dowód wiary i otwartości na potrzeby innych. Jeszcze raz dziękujemy za podjęty trud, powierzając Państwa naszej pamięci i modlitwie. Bóg zapłać.

Do zobaczenia za rok!

Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn
Festyn

Godziny pracy: