logoLObaner

IX MKJA

ZMIANA TERMINU II ETAPU KONKURSU

z 9.04.2018 na 19.03.2018

Wyniki II etapu konkursu będą zamieszczone na stronie internetowej naszej szkoły do 23.03.2018.

Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Córek Bożej Miłości im. Franciszki Lechner

tel/fax.SP /033/ 829-24-09

IX MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA

ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW V I VI KLAS SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

I    ZAŁOŻENIA KONKURSU

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów V i VI klas szkół podstawowych. Organizatorami konkursu jest dyrektor i nauczyciele języka angielskiego w Szkole Podstawowej Zgromadzenia Córek Bożej Miłości im. Franciszki Lechner w Bielsku-Białej.

II   CELE KONKURSU

1. Rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania językiem obcym.
  2. Podniesienie poziomu umiejętności językowych.
  3. Wzbogacenie wiedzy o krajach anglojęzycznych.

III    ZAKRES WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ORAZ WYMAGANIA

Ogólny zakres wiedzy i umiejętności obowiązujący w trakcie konkursu oparty jest na Podstawie Programowej Nauczania Języków Obcych na poziomie szkoły podstawowej.

●Tematyka obejmuje następujące zagadnienia:

człowiek, dom, szkoła, praca, życie rodzinne i towarzyskie, żywienie, zakupy i usługi, podróżowanie i turystyka, kultura, sport, zdrowie, świat przyrody.

●Materiał gramatyczny:

Zaimki: osobowe, dzierżawcze, zwrotne, wskazujące, nieokreślone (anybody, something…)

Czasy gramatyczne: Present Simple, Present Continuous, Present Perfect, Past Simple,

Past Continuous, Future Simple.

Konstrukcje: to be going to, to have to/don’t have to

Czasowniki modalne: must, mustn’t, can(‘t), could(n’t), should(n’t)

Przyimki: np.: in, on, at, with, about, of, for, since

●Elementy wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego (II etap konkursu)

IV   PRZEBIEG KONKURSU

Zgłoszenia do konkursu (nazwa szkoły i dokładny adres, ilość uczestników oraz imię i nazwisko nauczyciela przygotowującego uczniów) prosimy przesłać do 22.01.2018 roku na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., wpisując w temacie: Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego.

I etap odbędzie się w poszczególnych szkołach 20.02.2018 roku, będzie polegał na napisaniu testu leksykalno-gramatyczno-komunikacyjnego. (np. How old are you? a) I’m 10.  b) I’ve got 10.  c) I’m ten years.) Odpowiednia ilość arkuszy zostanie dostarczona na adres danej szkoły. Konkurs należy rozpocząć między 8.30 – 9.00. Czas trwania testu wynosi 45 minut. Na tym etapie prosimy nauczycieli z danej szkoły o poprawę prac zgodnie z przesłanym kluczem. Wyniki konkursu należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (szkoła, imię, nazwisko ucznia i liczba punktów, imię i nazwisko nauczyciela przygotowującego uczniów) do 02.03.2018 roku. Lista uczestników zakwalifikowanych do II etapu będzie zamieszczona na stronie internetowej szkoły (www.szkolacbm.pl) do 12.03.2018 roku.

Organizator zastrzega sobie prawo skreślenia z listy uczestników w przypadku wyników wskazujących na brak samodzielnej pracy.

II etap konkursu odbędzie się w Szkole Podstawowej ZCBM dnia 19.03.2018 roku o godz. 8:00 i będzie trwał 60 minut. Etap ten obejmuje pisemny test leksykalno-gramatyczny, czytanie ze zrozumieniem oraz podstawowe zagadnienia z wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego (materiał dotyczący wiedzy o krajach anglojęzycznych będzie zamieszczony na stronie www.szkolacbm.pl do 12.02.2018 roku). Na tym etapie prace są oceniane przez nauczycieli języka angielskiego uczących w Szkole Podstawowej ZCBM. Spośród wszystkich uczestników drugiego etapu zostanie wyłonionych 10 laureatów z najwyższą liczbą punktów, którzy zostaną nagrodzeni, pozostali uczestnicy finału otrzymają dyplomy.

Wyniki konkursu i termin rozdania nagród będą zamieszczone na stronie internetowej szkoły do dnia 28.03.2018 roku.

Udział w konkursie jest bezpłatny a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Za szczególne osiągnięcia w konkursie, uczeń starający się o przyjęcie do siódmej klasy Szkoły Podstawowej ZCBM, może uzyskać przy rekrutacji za I miejsce – 5pkt, II miejsce – 4pkt i III miejsce – 3pkt.

Każdy z nauczycieli otrzyma pamiątkowy dyplom potwierdzający przygotowanie ucznia.

W razie pytań prosimy o kontakt z panią Anną Chorąży.

Materiały do II etapu <<POBIERZ>>