logoLObaner

ŚWIĘTO SZKOŁY

MG 0275 „Czynić dobro, nieść radość, uszczęśliwiać i prowadzić do nieba”
/Matka Franciszka Lechner/

21 listopada to szczególny dzień dla naszej szkoły i Sióstr.  Prawie 150  lat temu , a dokładnie w roku 1868 Matka Franciszka Lechner założyła w Wiedniu Zgromadzenie Córek Bożej Miłości. Jej dzieło, wtedy zapoczątkowane, trwa do dziś. Jednym z owoców tego dzieła jest Szkoła Podstawowa z klasami Gimnazjalnymi oraz Liceum Ogólnokształcące. 21 listopada 2000 roku  to również data ponownego po wielu latach powołania do życia  szkoły, w której obecnie uczą sie dzieci od klasy pierwszej SP do młodzieży klas maturalnych.

Jak co roku,  w sposób radosny świętujemy i cieszymy się z kolejnych lat nauki i pracy. Tym razem rozpoczęliśmy od wspólnego apelu, podczas którego odbył się konkurs piosenki dla nauczycieli pod tytułem „ The Voice of ZCBM”. Radości było co niemiara. Na scenie pojawiło się kompetentne jury wraz z prowadzącymi i zapowiedziało występ nauczycieli, w których role wcielili się znani nam uczniowie gimnazjum.  Każda piosenka była żywo oklaskiwana i wzbudzała entuzjazm wśród publiczności. Repertuar był różnorodny, od „Wspomnienia” Czesława Niemena do Davida Guetta . Podziękowania za tak wspaniałe widowisko należą się przede wszystkim panu Aleksandrowi Trojakowi i wszystkim występującym uczniom.  Po zakończonym występie udaliśmy się do Kościoła p.w. Opatrzności Bożej na Mszę św., aby podziękować Bogu za dar szkoły oraz prosić o błogosławieństwo na dalsze lata pracy tej placówki. Ubogaceni Słowem Bożym, komunią święta i błogosławieństwem powróciliśmy do naszych obowiązków, ale cały czas w nas są słowa naszego hymnu:

„Dzięki Bożej Opatrzności szkoła nasza jest przystanią, nie brak tutaj życzliwości i serc, które w niej wzrastają…”

Święto szkoły