logoLObaner

Wychowanie w duchu chrześcijańskim
Wysoki poziom kształcenia
Ciekawe formy pracy z uczniami
Bezpieczeństwo i rodzinna atmosfera
Promowanie utalentowanych uczniów
Indywidualne i przyjazne podejście do każdego dziecka
Szkoła z tradycjami

ŚWIĘTO SZKOŁY

 MG 0275 „Czynić dobro, nieść radość, uszczęśliwiać i prowadzić do nieba”
/Matka Franciszka Lechner/

21 listopada to szczególny dzień dla naszej szkoły i Sióstr.  Prawie 150  lat temu , a dokładnie w roku 1868 Matka Franciszka Lechner założyła w Wiedniu Zgromadzenie Córek Bożej Miłości. Jej dzieło, wtedy zapoczątkowane, trwa do dziś. Jednym z owoców tego dzieła jest Szkoła Podstawowa z klasami Gimnazjalnymi oraz Liceum Ogólnokształcące. 21 listopada 2000 roku  to również data ponownego po wielu latach powołania do życia  szkoły, w której obecnie uczą sie dzieci od klasy pierwszej SP do młodzieży klas maturalnych.

Jak co roku,  w sposób radosny świętujemy i cieszymy się z kolejnych lat nauki i pracy. Tym razem rozpoczęliśmy od wspólnego apelu, podczas którego odbył się konkurs piosenki dla nauczycieli pod tytułem „ The Voice of ZCBM”. Radości było co niemiara. Na scenie pojawiło się kompetentne jury wraz z prowadzącymi i zapowiedziało występ nauczycieli, w których role wcielili się znani nam uczniowie gimnazjum.  Każda piosenka była żywo oklaskiwana i wzbudzała entuzjazm wśród publiczności. Repertuar był różnorodny, od „Wspomnienia” Czesława Niemena do Davida Guetta . Podziękowania za tak wspaniałe widowisko należą się przede wszystkim panu Aleksandrowi Trojakowi i wszystkim występującym uczniom.  Po zakończonym występie udaliśmy się do Kościoła p.w. Opatrzności Bożej na Mszę św., aby podziękować Bogu za dar szkoły oraz prosić o błogosławieństwo na dalsze lata pracy tej placówki. Ubogaceni Słowem Bożym, komunią święta i błogosławieństwem powróciliśmy do naszych obowiązków, ale cały czas w nas są słowa naszego hymnu:

„Dzięki Bożej Opatrzności szkoła nasza jest przystanią, nie brak tutaj życzliwości i serc, które w niej wzrastają…”

Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły
Święto szkoły

Godziny pracy: