logoLObaner

Wychowanie w duchu chrześcijańskim
Wysoki poziom kształcenia
Ciekawe formy pracy z uczniami
Bezpieczeństwo i rodzinna atmosfera
Promowanie utalentowanych uczniów
Indywidualne i przyjazne podejście do każdego dziecka
Szkoła z tradycjami

Czasami warto się zatrzymać…, czyli refleksje po przedstawieniu w Teatrze Śląskim

IMG 20171117 124650 W szary piątkowy poranek 17 listopada klasy drugie gimnazjum udały się do Katowic do Teatru Śląskiego na przedstawieni pt. Oskar i pani Róża.  Inscenizacja wywołała ogromne emocje. Począwszy od sceny kameralnej, przez scenografię, muzykę, grę aktorów po temat tej sztuki. Wszystko było inne…  tylko dwóch aktorów a tyle ról, muzyka przeszywająca nas na wskroś, oryginalny klimat i poruszająca historia chorego na raka 10 letniego Oskara…. który snuje refleksje o życiu, przemijaniu, cierpieniu i śmierci…. Niejednemu z nas łza spłynęła po policzku…

Po przestawieniu,  wzruszeni, ale również pełni nadziei, ze wszystko  co nas spotyka  ma sens, udaliśmy się do Muzeum Śląskiego, aby obejrzeć wystawę: Początki neoawangardy na Górnym Śląsku. Wizyta w muzeum skłoniła nas do nieschematycznego myślenia, analizy współczesnego dzieła sztuki… to trudne, ale warto było stawić temu czoła, podjąć próbę dialogu ze sztuką awangardową…

Do Bielska–Białej wróciliśmy bogatsi, teraz wiemy, że warto czasami się zatrzymać w tym pędzącym wokół nas nowoczesnym, technologicznym świecie…

Teatr
Teatr
Teatr
Teatr
Teatr
Teatr
Teatr
Teatr
Teatr

Godziny pracy: