logoLObaner

Wycieczka klasy pierwszej do Muzeum Fauny I Flory w Jaworzu

IMG 9886 Klasa pierwsza szkoły podstawowej wybrała się na pierwszą klasową wycieczkę do Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu. Jest to jedyne muzeum na południu Polski, w którym zgromadzono wiele egzotycznych zwierząt występujących w morzach i oceanach świata.W dużym stopniu mieszkańców rafy koralowej.

Uczniowie mogli tu podziwiać kilkadziesiąt gatunków ryb, w tym chrzęstnoszkieletowe rekiny m.in rzadkiego rekina młota, a także płaszczki na czele z okazałym diabłem morskim, czyli mantą i rybą piłą.

W oddzielnych gablotach oglądali żółwie, węże morskie, stawonogi z efektowną langustą, przyglądali się ślimakom bezmuszlowym, małżom, ośmiornicom i kalmarom.

Pierwszoklasiści podziwiali również liczne szkarłupnie -rozgwiazdy, jeżowce, wężowidła i strzykwy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszego pobytu w muzeum:)

Fauna i Flora