logoLObaner

Dwa pierwsze rzędy... (Teatr i my).

DSC0607 W dniu 12. października b.r. (mniej więcej w godzinach rannych) kochani uczniowie klasy 4 (naszej szkoły podstawowej) wyruszyli radośnie w kierunku centrum miasta, by po bezpiecznym przebrnięciu przez remontowane ulice, zasiąść wygodnie w dwóch pierwszych rzędach na widowni Teatru Lalek "Banialuka" ("Banialuka" obchodzi właśnie 70. rocznicę urodzin i zostala uhonorowana zacnym medalem "Gloria Artis").

Dziewczęta oraz chłopcy, olśniewając wszystkich swoim galowym strojem i kulturą , oddali się przeżywaniu historii króla Maciusia, który jako dziecię, musiał nagle stawić czoła problemom, które niejednego dorosłego by przerosły. Spektakl  był niezwykły, lecz dla niektórych niełatwy ... i bardzo dobrze, bo można będzie na lekcji o sztuce (powstałej na podstawie powieści Janusza Korczaka) porozmawiać. Opiekunowie grupy  (siostra wicedyrektor oraz kierownik wycieczki edukacyjnej) zachwyceni grzecznością kochanych  uczniów klasy czwartej postanowili, że tak ma być już zawsze. (kierownik).

Teatr Lalek "Banialuka" - spektakl "Król Maciuś Pierwszy" na motywach powieści Janusza Korczaka ( Koniecznie trzeba zobaczyć. Dzieci duże i małe, Dorośli też !)

Teatr Banialuka