logoLObaner

Wychowanie w duchu chrześcijańskim
Wysoki poziom kształcenia
Ciekawe formy pracy z uczniami
Bezpieczeństwo i rodzinna atmosfera
Promowanie utalentowanych uczniów
Indywidualne i przyjazne podejście do każdego dziecka
Szkoła z tradycjami

Europejski Dzień Języków Obcych

IMG 0005 27 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków, tym razem jego hasło brzmiało "Znajomy język obcy". Odbył się apel popularyzujący naukę języków obcych i prezentujący nasz zdolności językowe.  Tegoroczne obchody EDJO związane były z aktywnościami poszczególnych klas i grup wiekowych.

Klasa siódma miała za zadanie zaaranżować i odtworzyć w swojej klasie w grupach 10-osobowych, klimat wylosowanego przez siebie kraju Wielkiej Brytanii, Włoch i Niemiec. Należało przedstawić walory, kulturowe, kulinarne i symboliczne danego kraju.

Klasy drugie pracując w grupach 5-osobowych próbowały próbowały swoich sił w tłumaczeniu kilku zwrotów w obu językach obcych, których się uczą w szkole.

Natomiast klasy 3 zmierzyły się z idiomami w różnych językach.

Dla uczniów zostały zorganizowane również dwa konkursy na plakaty z hasłem EDJ "Znajomy język obcy" oraz drugi na plakat z wybranym słowem zaprezentowanym w 10 językach obcych.

Zwycięzcy:

Konkurs na plakat z hasłem:

I miejsce Julia Żółty i Julia Głuch kl.3b

II miejsce Aleksandra Rusek kl.2d

III miejsce Małgorzata Langanc i Urszula Świńczyk kl.2d

oraz Marcela Wilk i Karolina Mikulska kl.2c

Konkurs na plakat z wybranym słowem:

I miejsce Paweł Grążewski kl.7

II miejsce Miłosz Marian 2d

III miejsce Natalia Motyka kl.7

Wśród aranżacji wylosowanego kraju w klasie 7, komisji najbardziej podobała się grupa prezentująca Włochy, ale wszystkie grupy zaprezentowały się w bardzo oryginalny sposób.

Zwycięzcom konkursu gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie się w tegoroczne Święto Języków.

Dzień Języków

Godziny pracy: