logoLObaner

Pasowanie na ucznia klasy 1 SP

IMG 0214 W dniu 13 października 2017 roku w Szkole Podstawowej  Zgromadzenia Córek Bożej Miłości im. Franciszki Lechner w Bielsku- Białej  odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej.

Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni Siostra Dyrektor mgr Danuta Domszy , Siostra Wicedyrektor mgr Joanna Bryła, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum i Liceum Krzysztof Górecki i Anna Kupczak, nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz rodziny uczniów. 

Czytaj więcej: Pasowanie na ucznia klasy 1 SP

Dwa pierwsze rzędy... (Teatr i my).

 DSC0607 W dniu 12. października b.r. (mniej więcej w godzinach rannych) kochani uczniowie klasy 4 (naszej szkoły podstawowej) wyruszyli radośnie w kierunku centrum miasta, by po bezpiecznym przebrnięciu przez remontowane ulice, zasiąść wygodnie w dwóch pierwszych rzędach na widowni Teatru Lalek "Banialuka" ("Banialuka" obchodzi właśnie 70. rocznicę urodzin i zostala uhonorowana zacnym medalem "Gloria Artis").

Czytaj więcej: Dwa pierwsze rzędy... (Teatr i my).

Akcja BUCIK

IMG 0150 „AKCJA BUCIK jest to nasza reakcja na wielkie zło, jakie ma miejsce w naszych czasach. Szacuje się, że na całym świecie w ciągu jednego tylko roku zabijanych jest około 50 milionów nienarodzonych dzieci! Z danych tych wynika, że liczba dzieci zabijanych w wyniku aborcji rocznie jest większa niż liczba ofiar całej II Wojny Światowej. Wobec tych przerażających faktów nie możemy być obojętni. Chcemy zło dobrem zwyciężać. Jako chrześcijanie wiemy, że mamy do dyspozycji niezwykle skuteczną broń masowego rażenia. Tą bronią jest RÓŻANIEC!” ( z „Manifestu”)

Czytaj więcej: Akcja BUCIK

Pierwsze otrzęsiny w Szkole Podstawowej

IMG 0055 W minioną środę tj. 27 września, odbyły się otrzęsiny klasy czwartej i siódmej. Zorganizowana przez Samorząd Uczniowski impreza była okazją do świetnej zabawy w iście wojskowym stylu. Przed klasą czwartą i siódmą postawiono różnorodne zadania począwszy od malowania godła klasy poprzez sprawdzian smaku degustowanej zupy, kończąc na strzelaniu z łuku.

Czytaj więcej: Pierwsze otrzęsiny w Szkole Podstawowej