logoSPbaner

Nasze liceum szkołą sukcesu

success Maturzyści znakomicie poradzili sobie na egzaminie z języka polskiego, uzyskując najlepszy wynik w województwie śląskim i piąty wynik w kraju. Równie imponująco napisali matematykę na poziomie rozszerzonym, zdobywając pierwsze miejsce w województwie i dziewiąte w kraju. Ponadto na pochwałę zasługuje drugie miejsce z geografii w Bielsku – Białej i 29 miejsce w kraju.

Tak piękne wyniki plasują nasze liceum na 45 miejscu w kraju, co jest ogromnym sukcesem, a jednocześnie wyzwaniem do równie owocnej pracy. Naszym maturzystom z całego serca gratulujemy, wierząc, że lata spędzone w naszym liceum będą źródłem siły i wytrwałości w realizacji upragnionych marzeń.

100 szkół, w których uczniowie najlepiej zdali maturę 2017

ranking

Tytuł "Brązowej szkoły 2016"

brazowaSZKOLA Już po raz 18. Fundacja Edukacyjna miesięcznika „Perspektywy” wybrała najlepsze licea ogólnokształcące i technika w kraju. W tegorocznym Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych  nasze liceum uplasowało się na 43. miejscu w województwie śląskim. Ranking powstał w oparciu o analizę osiągnięć uczniów w olimpiadach, wyniki egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz opinie akademickie.  43. miejsce zapewniło nam tytuł „Brązowej Szkoły 2016”, co stanowi niewątpliwy sukces w porównaniu do lat ubiegłych, tym  bardziej, że do srebrnego  tytułu dzieli nas zaledwie 5 miejsc. Znalezienie się w czołówce rankingu jest zasłużonym powodem do dumy i zobowiązuje nas do utrzymania wysokiego poziomu nauczania.

RANKING PERSPEKTYWY 2016