logo gim

Jesteśmy srebrną szkołą

srebrnaSZKOLA Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017".

Kiedy w 2002 roku powołane zostało Liceum Ogólnokształcące Zgromadzenia Córek Bożej Miłości, nikt z nas nie przypuszczał, że w tak krótkim czasie stanie się jedną z najlepszych szkół ponadgimnazjalnych, nie tylko w mieście, ale i województwie. W ubiegłym roku otrzymaliśmy tytuł „Brązowej Szkoły 2016”, plasując się na 43. miejscu w województwie śląskim.10 stycznia 2017 r. w Auli Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego poznaliśmy najlepsze licea i technika w Polsce.

Z wielką radością informujemy, że w tegorocznym Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, przeprowadzanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, uplasowaliśmy się na 201. miejscu w Polsce i 26. w województwie. Możemy się więc poszczycić ogromnym sukcesem, którego uwieńczeniem jest tytuł „Srebrnej Szkoły 2017”.  Warto zaznaczyć, że  ranking powstał w oparciu o analizę osiągnięć uczniów w olimpiadach, wyniki egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz opinie akademickie.

W związku z zakończeniem pierwszego semestru bieżącego roku szkolnego przedstawiamy najważniejsze wydarzenia z życia naukowego i kulturalnego szkoły.

Nasi uczniowie wzięli udział w następujących konkursach i olimpiadach: Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Kanadzie Discover Canada 2017, Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego (w obu tych konkursach do drugiego etapu zakwalifikował się uczeń kl. II B, Filip Laszczak), Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Ponadgimnazjalnych, Olimpiada Biologiczna (do drugiego etapu przeszedł uczeń klasy II A, Andrzej Kwiatkowski), Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności ( do drugiego etapu zakwalifikowali się uczniowie klasy II A, Maria Sikora i Maciej Jakubiec), Konkurs Wiedzy o Integracji Europejskiej (laureatką konkursu została Maria Sikora; uczennica została nagrodzona wyjazdem do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu), Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie (do drugiego etapu przeszli Maria Sikora i Maciej Jakubiec )Olimpiada Literatury i Języka Polskiego, Olimpiada Teologii Katolickiej i Konkurs Liturgiczny (do finału zakwalifikował się uczeń klasy I B, Tomasz Matyszczyk).

Licealiści wzięli również udział w następujących zawodach sportowych: Licealiada Młodzieży Szkolnej Lekkoatletycznej Ligi Szkół Ponadgimnazjalnych (drugie miejsce na 100 metrów zajął uczeń klasy III B Piotr Kubica), Miejska Licealiada Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców (awans dziewcząt do II etapu), Miejska Licealiada Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców oraz Miejska Licealiada Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.

W minionym semestrze dla uczniów liceum zorganizowano wyjazd formacyjny  na Forum Szkół Katolickich w Częstochowie oraz wyjazdy o charakterze naukowym do Edynburga, na Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Śląski (wykład dla klas pierwszych „Osobliwości świata fizyki). Ponadto zorganizowano wyjazd do Teatru Starego w Krakowie, wyjście do Teatru Polskiego w Bielsku – Białej, do kina oraz Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.

Jak widać, miniony okres zaowocował wieloma ciekawymi inicjatywami, które – z całą pewnością – będą kontynuowane w drugim semestrze. Przed nami jednak zasłużone ferie, dlatego życzymy Wam kochani uczniowie bezpiecznego i pełnego radości wypoczynku.

RANKING PERSPEKTYWY