logo gim 

Gratulacje dla Piotra!

Piotr Wójtowicz z kl. IIB uzyskał tytuł Finalisty w V Konkursie Realioznawczym Wiedzy o Republice Federalnej Niemiec pod hasłem „Reformacja 1517” organizowanym przez Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

" ... JEST DLA WSZYSTKICH"

 DSC0878 31 marca 2017 roku klasy pierwsze oraz drugie naszego liceum wzięły udział w Rekolekcjach dla uczniów szkół  ponadgimnazjalnych. Różnie ludzie mówili. Tylu młodych  w jednym miejscu, w jednym czasie...? Niby nic.. Nie takie przecież rzeczy  dzieją sie na świecie.. No pewnie... Światowe Dni Młodzieży itd. Ale jak parę tysięcy ludzi zorganizować cieleśnie i duchowo w kościele w Aleksandrowicach? Tak, żeby było bezpiecznie, religijnie, ciekawie, mądrze, indywidualnie i wspólnotowo?  Podział na sektory nie "wypalił", bo młodzież garnęła się ochoczo. 

Czytaj więcej: "... JEST DLA WSZYSTKICH"

Dlaczego Teatr ?

 DSC0806 Dlaczego TEATR?  Przecież wiadomo, że stanowi on zwierciadło, w którym przyjrzeć się możemy samym sobie, naszym sprawom, bolączkom naszych i wszystkich innych czasów. Dlatego wizyty w teatrze. Trochę trzeba było polować na termin, bo "Oresteja" wg trylogii Ajschylosa nie jest grywana codziennie, ale jakoś się udało.

Czytaj więcej: Dlaczego Teatr ?