logoSPbaner

Dzień Przedsiębiorczości

21 marca uczniowie klas pierwszych naszego Liceum mieli okazję uczestniczyć w Dniu Przedsiębiorczości, polegającym na jednodniowej wizycie w wybranej placówce. Dzięki temu mogliśmy zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie, pozyskać informacje o kształceniu w tym kierunku oraz predyspozycjach do wykonywania danej pracy. 

 

Poniżej zamieszczamy krótkie relacje z naszych wizyt:

 

„Wraz z koleżankami udałyśmy się do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, by odbyć staż na oddziale hematologii. Po krótkim przemówieniu dyrektora szpitala udałyśmy się na obchód wraz z ordynatorem. Poznawałyśmy specyfikę poszczególnych przypadków przebywających w szpitalu, miałyśmy okazję porozmawiać z lekarzami o rożnym stopniu doświadczenia, poznać charakter zawodu lekarza oraz realia pracy w szpitalu. Była to dla nas ważna lekcja, która pozwoliła skonfrontować nasze oczekiwania z rzeczywistością oraz potwierdziła, czy nasze plany związane z medyczną przyszłością są rzeczywiście trafne i adekwatne do naszych oczekiwań względem przyszłości zawodowej. Lekarze z chęcią dzielili się z nami wskazówkami, opiniami oraz doświadczeniem, które, jak mamy nadzieje, pozwolą podjąć nam jak najbardziej zadowalające decyzje.”

Nina Strzelczyk, klasa 1A

„Wraz z moją przyjaciółką byłyśmy w gabinecie medycyny estetycznej, gdzie poznałyśmy różne urządzenia oraz dowiedziałyśmy się o wielu zabiegach, nie tylko tych związanych z poprawą urody, ale również tych zwiazanych ze zdrowiem i komfortem pacjentów. Miejsce to zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie, przede wszystkim  atmosfera panująca tam i ogromna wiedza oraz  zaangażowanie pracowników. Uważam, że dni przedsiębiorczości są niezwykle potrzebne dla młodych ludzi takich jak my,  którzy zmagają się z trudnym wyborem swojego przyszłego zawodu, ponieważ pomagają one poznać dziedzinę, którą się interesujemy, dają możliwość zobaczenia czy to na pewno jest coś co chcemy robić w życiu.”

Agata Jasica, klasa 1A

 

Dzień Przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej, dlatego cieszymy się, że mogliśmy wziąć w nim udział. 

Anna Kupczak, klasa 1A 

Godziny pracy: