logoSPbaner

Pożegnanie maturzystów

IMG 1137 27 kwietnia uroczyście pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i przekazaniu Sztandaru Liceum ZCBM klasom drugim głos zabrała Siostra Dyrektor Danuta Domszy. Podczas pożegnalnego przemówienia  życzyła tegorocznym abiturientom wielu sukcesów na egzaminie maturalnym i budowania przyszłości w oparciu o szlachetne, chrześcijańskie wzorce.

IMG 1154

W dalszej części spotkania wychowawczynie klas trzecich, p. Katarzyna Błachut i p. Agata Giczala – Naróg podziękowały swoim wychowankom za trzy lata nauki, z łezką w oku wspominając miniony czas.

IMG 1158   IMG 1160

Wzruszającym momentem było przyznanie honorowego tytułu Absolwenta Roku Maciejowi Jakubcowi z klasy III A oraz wręczenie listu gratulacyjnego mamie wyróżnionego ucznia.

IMG 1163   IMG 1168

Podczas części oficjalnej świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: Aleksandra Bugla (III A), Jakub Kotuła (IIIA), Maciej Jakubiec (IIIA), Dominik Sala (IIIA), Agata Szotek (IIIB), Ewelina Trzopek (IIIB), Ireneusz Otocki (IIIB) i Piotr Wójtowicz (IIIB).

IMG 1181   IMG 1191

Nie zapomniano też o tych absolwentach, którzy swoją postawą i pracą budowali dobry wizerunek szkoły, uczestnicząc w licznych akcjach charytatywnych i zawodach sportowych. Wszyscy wyróżnieni otrzymali dyplomy i gromkie brawa.

IMG 1206 IMG 1212

Licealistów pożegnali również uczniowie klas drugich, którzy na tę uroczystą okazję przygotowali występ artystyczny. Radośnie odśpiewali znany szlagier Czerwonych Gitar „Hej, za rok matura”, a następnie nostalgicznie zanucili „Ale to już było i nie wróci więcej”. Oj, smutno się wtedy na duszy zrobiło!

IMG 1247

Nastrój tęsknoty przytłumił jednak występ Eryka Wójcickiego. Rzeczony młodzieniec ze swadą czytał pamiętnik, z którego jasno wynikało, że życie studenta, choć barwne, łatwe nie jest. Nieco powagi przywrócił jednak Tomek Matyszczyk, wzruszająco odczytując „Do młodych” Adama Asnyka.

IMG 1253   IMG 1257

W sercach zebranych z pewnością pozostanie piękny śpiew Sary Kuc i Eli Dąbrowskiej. Na szczególną uwagę zasługuje wykonanie piosenki „Cichosza”. Zwłaszcza oryginalny tekst przypadł do gustu ...  piszącej te słowa. W tym miejscu należy też pochwalić film, w którym to dość bezceremonialnie oddano osobliwość niektórych uczących. Gratulacje składamy na ręce Michała Pietraszki.

IMG 1259

Kochani maturzyści, opuszczacie mury szkoły, ale nie opuszczacie naszych myśli i serc! Niechaj dobry Bóg obdarzy Was mądrością i roztropnością, cnotami, które poprowadzą do upragnionego celu.

Maturzyści

Godziny pracy: