logoSPbaner

Pożegnanie maturzystów

IMG 1137 27 kwietnia uroczyście pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i przekazaniu Sztandaru Liceum ZCBM klasom drugim głos zabrała Siostra Dyrektor Danuta Domszy. Podczas pożegnalnego przemówienia  życzyła tegorocznym abiturientom wielu sukcesów na egzaminie maturalnym i budowania przyszłości w oparciu o szlachetne, chrześcijańskie wzorce.

IMG 1154

W dalszej części spotkania wychowawczynie klas trzecich, p. Katarzyna Błachut i p. Agata Giczala – Naróg podziękowały swoim wychowankom za trzy lata nauki, z łezką w oku wspominając miniony czas.

IMG 1158   IMG 1160  

Wzruszającym momentem było przyznanie honorowego tytułu Absolwenta Roku Maciejowi Jakubcowi z klasy III A oraz wręczenie listu gratulacyjnego mamie wyróżnionego ucznia.

IMG 1163   IMG 1168  

Podczas części oficjalnej świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: Aleksandra Bugla (III A), Jakub Kotuła (IIIA), Maciej Jakubiec (IIIA), Dominik Sala (IIIA), Agata Szotek (IIIB), Ewelina Trzopek (IIIB), Ireneusz Otocki (IIIB) i Piotr Wójtowicz (IIIB).

IMG 1181   IMG 1191  

Nie zapomniano też o tych absolwentach, którzy swoją postawą i pracą budowali dobry wizerunek szkoły, uczestnicząc w licznych akcjach charytatywnych i zawodach sportowych. Wszyscy wyróżnieni otrzymali dyplomy i gromkie brawa.

  IMG 1206 IMG 1212  

Licealistów pożegnali również uczniowie klas drugich, którzy na tę uroczystą okazję przygotowali występ artystyczny. Radośnie odśpiewali znany szlagier Czerwonych Gitar „Hej, za rok matura”, a następnie nostalgicznie zanucili „Ale to już było i nie wróci więcej”. Oj, smutno się wtedy na duszy zrobiło!

IMG 1247

Nastrój tęsknoty przytłumił jednak występ Eryka Wójcickiego. Rzeczony młodzieniec ze swadą czytał pamiętnik, z którego jasno wynikało, że życie studenta, choć barwne, łatwe nie jest. Nieco powagi przywrócił jednak Tomek Matyszczyk, wzruszająco odczytując „Do młodych” Adama Asnyka.

IMG 1253   IMG 1257  

W sercach zebranych z pewnością pozostanie piękny śpiew Sary Kuc i Eli Dąbrowskiej. Na szczególną uwagę zasługuje wykonanie piosenki „Cichosza”. Zwłaszcza oryginalny tekst przypadł do gustu ...  piszącej te słowa. W tym miejscu należy też pochwalić film, w którym to dość bezceremonialnie oddano osobliwość niektórych uczących. Gratulacje składamy na ręce Michała Pietraszki.

IMG 1259

Kochani maturzyści, opuszczacie mury szkoły, ale nie opuszczacie naszych myśli i serc! Niechaj dobry Bóg obdarzy Was mądrością i roztropnością, cnotami, które poprowadzą do upragnionego celu.

Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści
Maturzyści

 

Godziny pracy: